ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 О К Р Е М А У Х В А Л А
30.09.2014 р. справа № 910/17235/14
За позовом Державного підприємства "Технік"
до Міністерства соціальної політики України
про стягнення 36 353, 96 грн.
Суддя Бондаренко Г. П.
Представники сторін:
Від позивача Карбовський О.А. (наказ № 3/1 від 22.02.2010)
Від відповідача Вербицький О.С. (дов. № 334/0/22-14 від 29.05.2014)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державне підприємство "Технік" (далі за текстом - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства соціальної політики України (далі за текстом - відповідач) про стягнення заборгованості за договором про закупівлю послуг за державні кошти б/н б/д у розмірі 36 353, 96 грн., а також позивач просить покласти на відповідача витрати по оплаті судового збору в розмірі 1 827,00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.08.2014 року позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 910/17235/14, розгляд справи призначено на 30.09.2014.
У судове засідання 30.09.2014 представники сторін з'явився, надали усні пояснення по суті заявлених вимог. Представник позивача у судовому засіданні на виконання вимог ухвали суду про порушення провадження по справі надав витребуванні документи, оформленні клопотанням та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача надав суду письмові заперечення Вих. №386/0/14-14/06 проти задоволення позовних вимог, мотивуючи їх тим, що між позивачем та відповідачем був укладений та підписаний Договір про закупівлю послуг за державні кошти але без дати укладання та номеру. Також, у своїх запереченнях відповідач повідомляє, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 "Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України" Договір про закупівлю послуг за державні кошти повинен був бути зареєстрований у органах Державної казначейської служби України, чого зробленого не було.
Крім того, представник відповідача у справі вказує на те, що договір про закупівлю послуг за державні кошти, який укладений між Міністерством соціальної політики та Державним підприємством "Технік" було укладено посадовими особами відповідача з порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року за № 65, проте, усвідомлюючи, що даний договір порушує вимоги зазначеної постанови, посадовими особами Міністерства соціальної політики вказаний договір було підписано та послуги фактично посадовими особами Міністерства споживалися.
Зазначені представником відповідача факти щодо того, що договір не був зареєстрований у органах Державної казначейської служби України і відповідне бюджетне зобов'язання не було зареєстроване свідчать про порушення відповідачем вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 309 від 02.03.2012.
Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.
Згідно ч. 3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 389/2011 Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
За таких обставин, Господарський суд міста Києва виносить на адресу Кабінету Міністрів України окрему ухвалу про необхідність усунення порушень та недоліків в роботі Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики України) та налагодження його діяльності в сфері вчасного, належного та повного дотримання ним вимог чинного законодавства України, в тому числі Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 309 від 02.03.2012, а також дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року за № 65.
Керуючись статтями 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Окрему ухвалу направити Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2).
2. Кабінету Міністрів України усунути порушення та недоліки в роботі Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики України) та налагодження його діяльності в сфері вчасного, належного та повного дотримання ним вимог чинного законодавства України, в тому числі Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 309 від 02.03.2012, а також належним чином відреагувати на порушення посадовими особами Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики України) вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року за № 65.
3. Про вжиті заходи проінформуйте господарський суд до 15 листопада 2014 року.
Примітка: Згідно зі ст.1856 КпАП України передбачена адміністративна відповідальність за залишення посадовою особою без розгляду окремої ухвали суду, а так само за несвоєчасну відповідь на окрему ухвалу суду.
Суддя Бондаренко Г.П.