Постанова № 40843361, 10.10.2014, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2014
Номер справи
809/2962/14
Номер документу
40843361
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" жовтня 2014 р. Справа № 809/2962/14

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Мигалюк Ю.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Калуської об”єднаної державної податкової інспекції до Політичної партії Калуської районної політичної організації Української республіканської партії «Собор» про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

Калуська об”єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Політичної партії Калуської районної політичної організації Української республіканської партії «Собор» про припинення юридичної особи. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач більше року не подає податкову звітність, а відповідно до частини 2 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” це є підставою для припинення юридичною особи, що не пов’язано з її банкрутством.

Відповідно до приписів частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів – у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Судом 15.09.2014 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, яку направлено відповідачу, однак на адресу суду повернулось поштове відправлення з зазначенням причини невручення «адресат знаходиться в зоні АТО» (а.с.11).

Частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Оскільки ухвала про відкриття скороченого провадження від 16.05.2013 року надіслана в формі судової повістки та не отримана відповідачем з незалежних від суду причин, вона вважається отриманою належним чином.

Заперечення чи заява про визнання позову від відповідача на адресу суду у строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 02.09.2002 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - Політичної партії Калуської районної політичної організації Української республіканської партії «Собор» (а.с.6-7).

Згідно із ст.1 Закону України "Про об'єднання громадян" N 2460-XII від 16.06.1992р. об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією.

Політичні партії та утворені місцеві організації є юридичними особами.

Відповідно до ч.1 ст.33 Закону №755-IV, юридична особа припиняється в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Проте, діяльність політичних партій регулюється спеціальним законодавством, а саме Законом України “Про політичні партії в Україні” від 05.04.2001 (із змінами та доповненнями) (надалі –Закон 2365-ІІІ).

Так, політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Відповідно до згаданого закону, політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених законом.

У відповідності до вимог ч.1 ст.19 Закону 2365-ІІІ, у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.

Згідно ст.23 Закону 2365-ІІІ, політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Як передбачено ст.24 Закону 2365-ІІІ, у разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.

Як вбачається з вищенаведеної норми, законом не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи – політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що правові підстави для припинення юридичної особи - відповідача відсутні.

За таких обставин, позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

На підставі наведеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, визначені ст.254 КАС України.

Постанова складена 10.10.2014 року о 10:00 год.

Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.