Ухвала суду № 40832042, 07.10.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2014
Номер справи
520/6760/14-а
Номер документу
40832042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

07 жовтня 2014 р. Справа № 520/6760/14-а

Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Прохоров П.А.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Алєксєєва В.О.

- Милосердного М.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси на постанову Київського районного суду міста Одеси від 29 липня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси про визнання дій неправомірними та зобов'язання призначити пенсію за вислугою років.

Постановою Київського районного суду міста Одеси від 29 липня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 задоволено. Визнано незаконним та скасувано рішення управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси №915 від 03.03.2014 року. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси призначити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію за вислугою років.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 звернулась до управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси з заявою про призначення їй пенсії за вислугою років.

Рішенням управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси №915 від 03 березня 2014 року позивачці було відмовлено у призначенні пенсії за вислугою років із посиланням на те, що до спеціального стажу не враховано період роботи з 01 квітня 1991 року по 17 жовтня1994 року в Одеському Палаці спорту на посаді лікаря, оскільки зазначена посада не передбачена переліком закладів установ охорони здоров'я і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, а тому спеціальний стаж позивача становить 23 роки 9 місяців, при загальному трудовому стажі 31 рік, що є недостатнім для призначення пенсії за вислугою років.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, та вважає, що при винесенні оскаржуваної постанови, суд дійшов обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Згідно до п. «є» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджуються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України незалежно від віку. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених указаним переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів та установ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року за № 909 вбачається перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, а саме: середні загальноосвітні навчальні заклади і школи-інтернати всіх типів і найменувань, загальноосвітні навчальні заклади, музичні, художні й спортивні школи.

Відповідно до примітки 2 цієї постанови вбачається, що, робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від відомчої належності закладів і установ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 1993 року за № 20 «Про підготовку спортсменів України до XVII зимових (1994 р.) та XXVI літніх (1996 р.) Олімпійських ігор вбачається, що до переліку головних спортивних навчально-тренувальних баз олімпійської підготовки входить Палац спорту в м. Одесі.

Статутом СКК «Одеський Палац спорту» вбачається, що до його складу входять: Палац Спорту; учбово-тренувальний каток «Крижинка» та об'єднання спортивних клубів.

Згідно до статуту клуба фігурного катання Об'єднання спортивних клубів вбачається, що відповідно до п. 2.6. за всіма тренуваннями в абонементних групах встановлюється постійний лікарняно-фізкультурний контроль, який здійснюється лікарем Палацу спорту.

Відповідно до п. 4 ст. 3 та п. 2 ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», заклади охорони здоров'я - підприємства, установи та організації, завданням яких є забезпечення різноманітних потреб населення в галузі охорони здоров'я шляхом подання медико-санітарної допомоги, включаючи широкий спектр профілактичних і лікувальних заходів або послуг медичного характеру, а також виконання інших функцій на основі професійної діяльності медичних працівників: заклади охорони здоров'я створюються підприємствами, установами та організаціями з різними формами власності, а також приватними особами при наявності необхідної матеріально-технічної бази і кваліфікованих фахівців.

З переліку штатних одиниць за 1991 рік вбачається, що посада лікаря була передбачена в Одеському Палаці спорту.

Відповідно до внесених змін від 17 грудня 2012 року до Постанови КМУ від 04 листопада 1993 року за № 909 вбачається що, відповідно до п. 1.1. приміток даної постанови включені посади: лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі "1. Освіта", відносяться до числа осіб, що мають право на пенсію за вислугу років. До розділу « 1. Освіта» включені «Позашкільні навчальні заклади».

Постановою від 06 травня 2001 року № 433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад» затверджено перелік позашкільних навчальних закладів, а саме : Дитячо-юнацькі спортивні школи, комплексні дитячо-юнацькі спортивні школи, дитячо-юнацькі спортивні школи з видів спорту, дитячо-юнацькі спортивні школи для інвалідів, спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву, спеціалізовані дитячо-юнацькі спортивні школи для інвалідів параолімпійського та деолімпійського резерву.

Відповідно до ст.. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Вказаній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637. Як вбачається з матеріалів справи, що ОСОБА_2 в період з 01 квітня 1991 року по 17 жовтня 1994 року працювала лікарем Одеського Палацу спорту, що підтверджується копією трудової книжки та довідкою № 01-1120 Одеського Палацу Спорту.

Відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_1 ОСОБА_2 вбачається, що вона працювала 01.08.1983 року по 30.07.1984 рік на посаді лікаря в ІКВ № 3; з 17.10.1984 року по 31.12.1985 рік лікар в пологовому будинку № 2; з 13.09.1988 року працювала лікарем в СДЮПІОР. 01.04.1991 року звільнена у зв'язку з переводом на роботу в Одеській Палац спорту; з 01.04.1991 року по 17.10.1994 року працювала лікарем в Одеському Палаці спорту на посаді лікаря; з 17.10.1994 року була переведена па посаду лікаря в СДЮПІОР до 01.08.2011 року, 05.09.2011 року була прийнята на посаду лікаря в СДЮПІОР.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, про те що ОСОБА_2 достатньо спеціального трудового стажу для призначення пенсії за вислугою років.

Доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вважає, що вони ґрунтуються на помилковому застосуванні апелянтом норм матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, які в свою чергу були правильно застосовані судом першої інстанції з урахуванням усіх обставин по справі при прийнятті оскаржуваного рішення.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 197, п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Київському районі міста Одеси залишити без задоволення, а постанову Київського районного суду міста Одеси від 29 липня 2014 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

Судді: