Справа № 755/20844/14-а
Провадження № 2-а/755/473/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" серпня 2014 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Галаган В.І., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ МВС України в Київській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
05 серпня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до ВДАІ МВС України в Київській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 25.07.2014 року.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як убачається з матеріалів справи, з адміністративним позовом до суду позивач звернувся 05 серпня 2014 року.
Згідно змісту поданого позову, позивач просить суд захистити його порушені права щодо визнання противними дій інспектора ДПС ВДАІ Київської області Циганова В.В., скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 25.07.2014 року та закрити провадження у справі.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Як убачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся з даним адміністративним позовом до місцевого адміністративного суду лише 05 серпня 2014 року, в той же час оскаржувану постанову інспектором ДПС ВДАІ Київської області Цигановим В.В. винесено 25.07.2014 року, яка підлягає до оскарження протягом десяти днів з дня винесення постанови, тобто останнім днем оскарження зазначеної постанови є 03.08.2014 року.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позивач звернувся з адміністративним позовом до суду з порушенням строків для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, які визначені ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та зміст позовної заяви не містить клопотання позивача про поновлення строку звернення з даним позовом до суду із зазначенням причини його пропуску та долученням до позову доказів наявності причини такого пропуску строків, що підлягають до оцінки судом в частині їх поважності, з метою встановлення можливості подовження строків оскарження постанови суб'єкта владних повноважень.
За встановлених судом обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги заявлені позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач пропустив строки, що встановлені для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи.
З огляду на викладене, не вбачається підстав для поновлення позивачу строку для звернення до суду за захистом порушеного права, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги повинні бути залишені без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ МВС України в Київській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: