ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/17793/14-а
провадження № 2-а/753/553/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" жовтня 2014 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Дубас В.А., розглянувши адміністративний позов суб"єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання акта перевірки незаконним, скасування акта перевірки, -
В С Т А Н О В И В:
СПД ФОП ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання акта перевірки незаконним, скасування акта перевірки.
Розглянувши матеріали вказаної позовної заяви, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У пункті 1 частини 1 статті 3 КАС (адміністративну справу) визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень відповідно до пункту 7 частини 1 тієї самої статті - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 Положення про Міністерство доходів і зборів України, який затверджено Указом Президента України від 18 березня 2013 року N141/2013, передбачено, що Міністерство доходів і зборів України (Міндоходів України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Головне упраління Міндоходів у м. Києві є територіальним підрозділом Міндоходів України, який підпорядковується Міндоходів України, а згадане ДПІ у Дарницькому районі підпорядковується відповідно Головному упралінню Міндоходів у м. Києві.
Таким чином, виходячи з системного аналізу приписів норм чинного законодавства, спір про визнання акта перевірки незаконним, скасування акта перевірки ДПІ у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві є публічно-правовим і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Разом з тим, частиною 2 статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України вбачається, що суддя повертає позовну заяву позивачеві, якщо: справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Зважаючи на викладене, дана адміністративна справа не підсудна Дарницькому районному суду м. Києва (як місцевому загальному суду як адміністративному суду), а підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва, оскільки сторонами у справі є органи державної влади, у зв'язку з чим адміністративний позов підлягає поверненню.
Керуючись ст. 108 ч. 3 п. 6 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов суб"єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання акта перевірки незаконним, скасування акта перевірки - повернути позивачеві.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ В.А. ДУБАС