Ухвала суду № 40828444, 30.09.2014, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
30.09.2014
Номер справи
50/25-б
Номер документу
40828444
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 О К Р Е М А У Х В А Л А

30.09.2014 справа № 50/25-б За заявою ТОВ "Виробниче об"єднання "ЛІМ - Україна"

до ДУ "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України

про визнання банкрутом

Суддя Головатюк Л.Д.

Представники:

Від заявника Міщенко Л.І.(за довіреністю)

Заворотько С.П.(за довіреністю)

Від ТОВ "Крупець Будінвест С" не прибув

Від Міністерства юстиції України Пантелієнко В.В.(дов. № 13.2-32/2 від 08.01.14)

Від Міністерства оборони України Загуменний В.В.(за довіреністю)

Ворохта О.І.(дов. № 220/155/д від 05.02.14)

Від прокуратури Козакевич О.С.(дов. від 11.03.2014)

Керуючий санацією Микитьон В.В.

Від "Спецмехбуд-21" Парицька Н.О.(за довіреністю)

Від ПАТ "Київенерго" не прибув

Арбітражний керуючий Ронський Р.М.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Кредитор звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, оскільки державна установа "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України неспроможне сплатити борг у сумі 452 960, 68 грн. протягом трьох місяців після встановленого для його сплати строку.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 27.12.2010 порушено провадження у справі №50/25-б.

Ухвалою підготовчого засідання від 18.02.2011 визнано розмір вимог кредитора, з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Микитьона Віктора Васильовича, якого зобов"язано не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду надати суду на затвердження реєстр вимог кредиторів боржника, у якому повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені).

Ухвалою попереднього засідання від 03.08.2011 затверджено реєстр вимог кредиторів боржника -державної установи "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України на загальну суму 22 176 304,29 грн., зобов'язано розпорядника майна державної установи "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України арбітражного керуючого Микитьона В.В. протягом десяти днів з дня винесення даної ухвали повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів та зобов'язано його надати суду у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, протокол зборів кредиторів боржника стосовно обрання комітету кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів щодо вирішення питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.

Ухвалою суду від 04.10.2012 відкрито процедуру санації державної установи "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України (ідентифікаційний код 07763913) у справі про банкрутство №50/25-б строком на 12 (дванадцять) місяців до 04.10.2013.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація - система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Ухвалою суду від 26.11.2013 зобов"язано Міністерство оборони України в термін до 04.04.2014:

- вжити термінових і невідкладних заходів щодо відновлення платоспроможності боржника в процедурі санації - прийняти рішення щодо можливості:

реструктуризації підприємства;

перепрофілювання виробництва;

закриття нерентабельних виробництв;

відстрочки та (або) розстрочки платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода;

ліквідації дебіторської заборгованості;

реструктуризації активів боржника;

продажу частини майна боржника;

зобов'язання інвестора про погашення боргу (частини боргу) боржника, зокрема шляхом переведення на нього боргу (частини боргу) та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань;

виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань;

одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації;

звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети;

прийняття рішення щодо: доцільності надання державної підтримки даному неплатоспроможному підприємству; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибору оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов'язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; застосування процедури санації чи ліквідації.

У зв'язку з невиконанням вимог попередніх ухвал, ухвалами суду від 24.12.2013, від 03.04.2014, від 03.07.2014 зобов"язано Міністерство оборони України в термін до 04.04.2014, до 03.07.2014 та до 30.09.2014 вжити вищезазначених заходів. Однак до цього часу вищезазначені ухвали суду не виконані, заходи щодо відновлення платоспроможності боржника не вжиті.

Крім того, ухвалами суду від 24.12.2013, від 03.04.2014 та від 03.07.2014 ТРИ рази було зобов"язано керуючого санацією Микитьона В.В. та Міністерство оборони України спільно скласти план санації боржника відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та подати його зборам кредиторів для схвалення і направити його до суду.

Розгляд справи відкладено на 30.09.2014.

В судове засідання 30.09.2014 прибули представники заявника, прокуратури, Міністерства юстиції України, Міністерства оборони України, ТОВ "Спецмехбуд-21" та керуючий санацією і дали пояснення по справі.

В судовому засіданні 30.09.2014 було встановлено, що Міністерство оборони України знову не виконало вимог ухвал господарського суду м. Києва від 26.11.2013, 24.12.2013, 03.04.2014, від 03.07.2014 щодо надання необхідних доказів, зокрема, Міністерство оборони України ВТРЕТЄ ухилилось від складення плану санації спільно з керуючим санацією, як те вимагає п. 5 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією.

Санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців.

За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено.

Згідно п. 1 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією зобов'язаний подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, крім випадків, передбачених цим Законом.

План санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.

План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.

У разі наявності інвесторів план санації розробляється та погоджується за участю інвесторів.

План санації може містити умови про:

виконання зобов'язань боржника третіми особами;

обмін вимог кредиторів на активи боржника та (або) його корпоративні права;

задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить закону.

Відповідно до п. 5 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" керуючий санацією зобов'язаний попередньо погоджувати план санації боржника з органом, уповноваженим управляти державним майном, стосовно підприємства-боржника, у майні якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків.

Згідно п. 6 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію в господарський суд не буде подано плану санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

У разі схвалення комітетом кредиторів плану санації, який передбачає більший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації приведе до відновлення платоспроможності боржника.

Із-за ухилення МОУ від складання та погодження плану санації боржника даний план відсутній з 04.01.2013 до цього часу, хоча відповідно до ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" він повинен бути погоджений військовим відомством протягом 3-х місяців.

Представники Міністерства оборони України пояснити причини невиконання ухвал суду не змогли, про те коли вказані вимоги суду будуть виконані не зазначили.

Невиконання Міністерством оборони України вимог суду блокує подальший розгляд справи та призводить до його затягування.

Відповідно до частини 5 статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно зі ст. 4-5 ГПК України, ухвали є одним з видів судових рішень, які приймаються судами при здійсненні правосуддя. Невиконання ухвал тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Обов`язок Міністерства оборони України щодо виконання вимог ухвал господарського суду м. Києва від 26.11.2013, 24.12.2013, 03.04.2014, від 03.07.2014 про надання документів ґрунтується на приписах ст.115 ГПК України, якою передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України.

У той же час, Міністерством оборони України витребувані судом документи надані не були, що є порушенням вимог ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 3 інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві" від 15.03.2010 № 01-08/140 неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, може розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.

Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи може тягти за собою, зокрема, такі наслідки як винесення у встановленому порядку окремих ухвал (статті 90 ГПК).

Нормами статті 90 ГПК України передбачено, що господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.

За таких обставин, господарський суд міста Києва виносить на ім'я Міністра оборони України окрему ухвалу про необхідність усунення викладених порушень та недоліків в роботі Міністерства оборони України та налагодження діяльності в сфері виконання представниками Міністерства оборони України покладених на них обов'язків щодо належного представництва інтересів Міністерства оборони України в суді та належного виконання ухвал суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 90 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1 Міністерству оборони України усунути недоліки в роботі та притягнути до відповідальності посадових осіб Міністерства за неналежне виконання покладених на них обов'язків по представництву інтересів військового відомства в суді.

2. Терміново вжити заходів щодо складення та погодження плану санації боржника - ДУ "70 Управління начальника робіт" Міністерства оборони України відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та подання його зборам кредиторів для схвалення і направлення його до суду.

3. Окрему ухвалу направити Міністру оборони України.

4. Зобов'язати Міністерство оборони України повідомити господарський суд міста Києва про результати розгляду даної окремої ухвали до 28.10.2014.

5. Попередити посадових осіб Міністерства оборони України про адміністративну відповідальність за невиконання вимог окремої ухвали суду відповідно до ст. 1856 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 382 Кримінального кодексу України.

Суддя Головатюк Л.Д.