Постанова № 40826346, 30.09.2014, Казанківський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
30.09.2014
Номер справи
478/1520/14-п
Номер документу
40826346
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №478/1520/14-п пров. №3/478/427/2014 П о с т а н о в а

І м е н е м У к р а ї н и

30.09.2014 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П., при секретарі Поліщук С.П., з участю прокурора Солованюка О.В., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління Служби безпеки України в Миколаївській області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Тридуби Кривоозерського району Миколаївської області, громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1, не працюючого,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-7 КУпАП,

В с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 перебуваючи в період з 19.04.2010 року по 03.04.2014 року на посаді голови Казанківської районної державної адміністрації, являючись державним службовцем, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив у письмовій формі безпосереднього керівника (Миколаївську обласну державну адміністрацію) про наявність конфлікту інтересів, а саме 20.08.2013 року виніс розпорядження Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних часток (паях) ФГ «Кам'яна криниця - 2011» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради, головою якого являється його дружина ОСОБА_2, чим своїми діями порушив вимоги ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за що передбачена відповідальність за ст.172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення себе не визнав, пояснив, що на час винесення розпорядження Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних часток (паях) ФГ «Кам'яна криниця - 2011» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради за №209-р від 20 серпня 2013 року він працював на посаді голови Казанківської районної державної адміністрації та являвся державним службовцем. Згідно до розпорядження виконуючого обов'язки Президента України Головою Верховної Ради України від 03.04.2014 року №422/2014-рп був звільнений із займаної посади та на момент складання працівника СБУ в Миколаївській області протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, не являвся суб'єктом вказаного правопорушення. Вважає що розпорядження Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних часток (паях) ФГ «Кам'яна криниця - 2011» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради, стосується лише ОСОБА_2, яка є його близьким родичем, а не його особисто, у зв'язку з чим його особисті інтереси не стосувалася, жодної суперечності між його особистими інтересами та службовими повноваженнями не викликало і не могло жодним чином вплинути на об'єктивність або неупередженість при прийнятті рішення, що свідчить про відсутність конфлікту інтересів. Вказане вище розпорядження приймалося в чіткій відповідності із Законом України «Про місцеві державні адміністрації», згідно ст.123 Земельного кодексу України та на підставі протоколу №3 засідання районної комісії по вирішенню питань щодо надання в оренду земельних ділянок на конкурсній основі, тобто розпорядження фактично закріплювало рішення колегіального органу - комісії, на засіданні якого він особисто участі не приймав. Тому, просив справу про вчинення адміністративно корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.

Згідно із вимогами п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

У відповідності до ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та пунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язанні:

1) ужити заходи щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;

2) повідомити невідкладно безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова районної державної адміністрацій:

1) очолює районну державну адміністрації, здійснює керівництво її діяльністю, несе відповідальність за виконання покладених на неї завдань і за здійснення нею своїх повноважень;

2) представляє району державну адміністрацію у відносинах з іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими і релігійними організаціями, підприємствами, установами та організаціями, громадянами та іншими особами як в Україні, так і за її межами;

3) призначає на посади та звільняє з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону;

4) призначає на посади та звільняє з посад керівників апарату районної державної адміністрацій та керівників структурних підрозділів апарату районної державної адміністрації;

4-1) затверджує положення про апарат районної державної адміністрації та положення про її структурні підрозділи;

5) укладає та розриває контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління державної адміністрації, або уповноважує на це своїх заступників;

7) в межах затвердженого бюджету виступає розпорядником коштів державної адміністрації, використовуючи їх лише за цільовим призначенням;

8) утворює для сприяння здійсненню повноважень районної державної адміністрацій консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, служби та комісії, члени яких виконують свої функції на громадських засадах, а також визначає їх завдання, функції та

персональний склад;

9) здійснює інші функції, передбачені Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади вищого рівня.

Розпорядженням Президента України від 15.04.2010 року №164/2010-рп ОСОБА_1 призначено головою Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 14.05.2010 року №106-рк ОСОБА_1 присвоєно 5 ранг державного службовця в межах 3 категорії посад.

Розпорядженням виконуючого обов'язки Президента України Головою Верховної Ради України від 03.04.2014 року №422/2014-рп ОСОБА_1 звільнено з посади голови Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області.

Відповідно до ч.1 ст.41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова районної державної адміністрації видає розпорядження одноособово і несе за нього відповідальність згідно із законодавством.

Як вбачається з розпорядження Казанківської районної державної адміністрації №209-р від 20.08.2013 року «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних частках (паях) ФГ «Кам'яна криниця-2011 « для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради», надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних частках (паях) голові ФГ «Кам'яна криниця - 2011» ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) загальною площею 6,7 га (рілля - не витребувані паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради. Зобов'язано голову ФГ «Кам'яна криниця - 2011» ОСОБА_2 замовити в землевпорядній організації технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та виготовити її в річний термін. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_3

Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ №075856 фермерське господарство «Камяна криниця - 2011 року» - ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1; місцезнаходження: АДРЕСА_2; керівник ОСОБА_2.

Абзацом 2 ч.1 ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлено, що близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

З копії паспорту серії НОМЕР_2, виданого на ім'я ОСОБА_2 Казанківським РВ УМВС України в Миколаївській області від 10.01.1998 року, в графі сімейний стан зазначено, що Миколаївським РАГС м. Миколаєва 17.03.1984 року зареєстровано шлюб з ОСОБА_1.

Сукупність досліджених доказів вказує на те, що ОСОБА_1 перебуваючи в період з 19.04.2010 року по 03.04.2014 року на посаді голови Казанківської районної державної адміністрації, являючись державним службовцем, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомив у письмовій формі безпосереднього керівника (Миколаївську обласну державну адміністрацію) про наявність конфлікту інтересів, а саме 20.08.2013 року виніс розпорядження «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рахунок земель по не витребуваних земельних часток (паях) ФГ «Кам'яна криниця - 2011» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великоолександрівської сільської ради, головою якого являється його дружина ОСОБА_2, чим своїми діями порушив вимоги ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тим самим вчинив адміністративно корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП.

На день розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.3 ст.38 КУпАП закінчилися, що відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття справи.

На підставі Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07 квітня 2011 року, керуючись ст.9, ч.3 ст.38, ст.172-7, п.7 ч.1 ст.247, ст.ст.252, 276-280, 283-285 КУпАП, суддя

П о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративно корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП.

Провадження в справі стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративно корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя