ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2014 р. Справа № 804/10379/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Боженко Н.В., розглянувши у письмовому провадженні в м.Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості в сумі 1 773 740,34 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція ГУМ у Дніпропетровській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості в сумі 1 773 740,34 грн..
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 1 773740,34 грн..
Представник позивача в судове засідання не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі у письмовому провадженні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Орджонікідзевське міське комунальне підприємство «Орджонікідзетеплоенерго» знаходиться на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції ГУМ у Дніпропетровській області.
У зв'язку з несплатою відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування заборгованість склала 1 773 740,34 грн. в тому числі штрафні санкції та пеня, що підтверджується наявними в матеріалах справи довідкою про час виникнення заборгованості згідно даних картки особового рахунку та самостійно наданими відповідачем Звітами про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за червень 2013 року в розмірі 89 578,66 грн., за липень 2013 року в розмірі 101 643,15 грн., за серпень 2013 року в розмірі 101 203,66 грн., за вересень 2013 року в розмірі 101 223,54 грн., за жовтень 2013 року в розмірі 147 782, 78 грн., за листопад 2013 року в розмірі 147 214, 82 грн., за грудень 2013 року в розмірі 150 769,93 грн., за січень 2014 року в розмірі 151 510,72 грн., за лютий 2014 року в розмірі 122 341,87 грн. за березень 2014 року в розмірі 138 441,67 грн., за квітень 2014 року в розмірі 100 411,27 грн., за травень 2014 року в розмірі 86 882,08 грн..
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 (зі змінами та доповненнями чинними на момент виникнення правовідносин) (далі по тексту - Закон № 2464-VI від 08.07.2010 р.) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (ч. 4 ст. 8 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р.).
Положеннями ст. ст. 7, 8, 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р., регулюється база нарахування єдиного внеску, розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок обчислення і сплати єдиного внеску.
Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р., зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (стаття 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р.).
Статтею 25 Закону №2464-VI від 08.07.2010 р. передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Через несплату відповідачем боргу Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУМ у Дніпропетровській області було виставлено вимоги №Ю-5 від 03.10.2013 року, №Ю-303 від 06.11.2013 року, №Ю-792-25 від 03.12.2013 року, які були отримані головним бухгалтером та не оскаржені, відповідних доказів суду не надано. В тому числі, до суду надано рішення №349, №350, №351, №352, №353 від 09.08.2013 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, які також отримано 09.08.2013 року та доказів оскарження до суду не надано.
Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що адміністративний позов є таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУМ у Дніпропетровській області до Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» про стягнення заборгованості в сумі 1 773 740,34 грн. - задовольнити.
Стягнути з Орджонікідзевського міського комунального підприємства «Орджонікідзетеплоенерго» (код ЄДРПОУ 02128106) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1 773 740 (один мільйон сімсот сімдесят три тисячі сімсот сорок) гривень 34 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко