Ухвала суду № 40816570, 08.10.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.10.2014
Номер справи
826/2115/13-а
Номер документу
40816570
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08 жовтня 2014 року м. Київ № 826/2115/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Катющенко В.П., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі № 826/2115/13-а за його позовом до Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали та постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2013, в якій просить суд:

- скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2013 про закриття провадження у справі № 826/2115/13-а;

- скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2013 про відмову в задоволенні позову у справі № 826/2115/13-а;

- скасувати, визнати незаконним, протиправним і таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 12 липня 2007 року № 1088/1749 на підставі статті 416 ЦК України, статей 102-1, 141, 143 Земельного кодексу України;

- зобов'язати постійну комісію Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури виїхати на місце розташування земельної ділянки кадастровий номер 79:713:003 за адресою: АДРЕСА_1 та скласти відповідний акт, в якому засвідчити про невикористання ТОВ "Будівельна компанія "Будєвросервіс" для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального офісного торгово-розважального комплексу, земельної ділянки під забудову протягом п'яти років;

- зобов'язати постійну комісію Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури належним чином засвідчену копію вищевказаного акту надіслати на адресу позивача;

- примусово припинити право користування ТОВ "Будівельна компанія "Будєвросервіс" земельною ділянкою за кадастровим номером 79:713:003;

- зобов'язати Київську міську раду та Головне управління земельних ресурсів внести відповідні зміни в черговий кадастровий план земельної ділянки за кадастровим номером 79:713:003, в якому засвідчити відсутність землекористувача ТОВ "БК "Будєвросервіс" на цій земельній ділянці;

- зобов'язати Київську міську раду та Головне управління земельних ресурсів вчинити необхідні дії, передбачені законодавством, щодо внесення проекту рішення Київської міської ради про скасування рішення Київської міської ради від 12 липня 2007 року № 1088/1749 на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури;

- зобов'язати Київську міську раду та Головне управління земельних ресурсів вчинити необхідні дії, передбачені законодавством, щодо внесення проекту рішення Київської міської ради про скасування рішення Київської міської ради від 12 липня 2007 року № 1088/1749 на розгляд Київської міської ради, розглянути даний проект на найближчому засіданні та прийняти відповідне рішення;

- зобов'язати Київську міську раду та Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вчинити передбачені законодавством дії щодо повернення Київській міській раді земельної ділянки, кадастровий номер 8 000 000000:79:713:003, за адресою:АДРЕСА_1;

- зобов'язати Київську міську раду та Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) скласти акт прийому - повернення земельної ділянки, кадастровий номер 8 000 000000:79:713:003, за адресою: АДРЕСА_1

Відповідно до частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення; 3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення; 4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути; 5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Згідно пунктів 4 та 5 частини другої статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи та обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву до суду.

Частиною другою статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.

Так, ОСОБА_1 серед вимог заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначено вимоги щодо зобов'язання Київської міської ради і Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вчинити передбачені законодавством дії щодо повернення Київській міській раді земельної ділянки, кадастровий номер 8 000 000000:79:713:003, за адресою: АДРЕСА_1 та зобов'язання Київської міської ради і Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) скласти акт прийому - повернення земельної ділянки, кадастровий номер 8 000 000000:79:713:003, за адресою: АДРЕСА_1.

Разом з тим, вказані вище вимоги не були предметом розгляду у справі № 826/2115/13-а за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

Отже, зміст вимог ОСОБА_1 не відповідає положенням статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не містить обставин, які б могли вплинути на перегляд ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва у зазначеній справі від 19.04.2013 про закриття провадження у справі.

Відповідно до частини третьої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зазначені недоліки заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинні бути усунуті шляхом надання уточненої заяви з усуненням недоліків, зазначених у даній ухвалі, з додержанням усіх вимог статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали та постанови Окружного адміністративного суду від 19.04.2013 за нововиявленими обставинами слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків заяви протягом трьох днів з моменту отримання вказаної ухвали.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165, 247, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали та постанови Окружного адміністративного суду від 19.04.2013 за нововиявленими обставинами залишити без руху.

2. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви протягом трьох днів з моменту отримання вказаної ухвали.

3. Попередити ОСОБА_1 про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.П. Катющенко