ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" жовтня 2014 р.
м. Херсон
Справа №821/4023/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Войтович І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення "Херсонміськсвітло"про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області звернулася до суду з поданням до Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» про стягнення податкового боргу в сумі 38481,00 грн.
Відповідно до змісту подання позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами здійснення фінансово – господарської діяльності боржник станом на 01.10.2014 року має новостворений податковий борг в сумі 38481,00 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник 01.10.2014 року за рахунок несплати узгоджених грошових зобов’язань, нарахованих відповідно наданої податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2014 р., від 19.09.2014 року №9053821554, граничний строк сплати 30.09.2014 року. Станом на 02.10.2014 року боржником податковий борг в сумі 38481,00 грн. не сплачено.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд подання в порядку письмового провадження без його участі та просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження без його участі.
Відповідно до абз. 3 ч.8 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути подання в порядку письмового провадження.
Розглянувши подання та дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» зареєстровано 14.06.1995 року суворовським районним управлінням юстиції у м. Херсоні за 8313, взято на податковий облік до ДПІ у м. Херсоні 17.10.2000 року за №3453.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходження юридичної особи КП «Херсонміськсвітло»: 73000, м. Херсон, вул. Фонтанна, буд. 17.
Також, судом встановлено, що за результатами здійснення фінансово – господарської діяльності боржник станом на 01.10.2014 року має новостворений податковий борг в сумі 38481,00 грн. по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), який виник 01.10.2014 року за рахунок несплати узгоджених грошових зобов’язань, нарахованих відповідно наданої податкової декларації з податку на додану вартість від 19.09.2014 року №9053821554 та податкової вимоги №7186-25 від 02.06.2014 року.
Як вбачається із подання та підтверджується даними інтегрованої картки по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) Комунальне підприємство «Херсонміськсвітло» і технологічного файлу (банк за 30.09.2014 року), який надходить від органів державної казначейської служби України, 01.10.2014 року о 17:00 год. координаційно – моніторинговим управлінням ДПІ у м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області було встановлено, що настав термін сплати узгодженого грошового зобов'язання нарахованого згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19.09.2014 року №9053821554 в сумі 38481,00 грн. та податкової вимоги від 02.06.2014 року № 7186-25.
Суд зазначає, що відповідачем не надано суду доказів сплати боргу в сумі 38481,00 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Пунктом 54.1 ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Статтею 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, заборгованість відповідача в сумі 38481,00 грн. підтверджується наступними документами, а саме: розрахунком виникнення податкового боргу, податковою декларацією з податку на додану вартість від 19.09.2014 року №9053821554 в сумі 38481,00 грн. та податкової вимоги від 02.06.2014 року № 7186-25.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач не виконав обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, а саме, не сплатив у добровільному порядку самостійно нараховане зобов'язання в сумі 38481,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача, слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 35, 122, 183-3 КАС України, суд -
постановив:
Подання задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства електромереж «Херсонміськсвітло» ( код ЄДР 31134534) в доход Державного бюджету України податковий борг в сумі 38481,00 грн. (Тридцять вісім тисяч чотириста вісімдесят одна гривня 00 коп.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Войтович І.І.
кат. 8.3.1