ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 жовтня 2014 р. Справа № 804/16506/14 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юрков Е.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 від Радикальної партії Олега Ляшка до ОСОБА_3, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 висунутий шляхом самовисування про визнання протиправними дій, -
ВСТАНОВИВ:
08 жовтня 2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 від Радикальної партії Олега Ляшка до ОСОБА_3, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 висунутий шляхом самовисування з вимогою - визнати протиправними дії кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 ОСОБА_3 висунутого шляхом самовисування, стосовно порушення встановленого законом порядку фінансування виборчої кампанії та такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори депутатів, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб'єкта виборчого процесу.
Позивач зазначила, що 05 жовтня 2014р. у м.Синельникове Дніпропетровської області на перехресті вулиць Миру та 50 років Жовтня біля будинку №1, де розташовано агітаційну палатку кандидата у народні депутати України ОСОБА_3, їй було вручено спецвипуск газети «Синельниківська правда» №28 (176) від 02.10.2014р. Засновником газети є товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Дніпроагро». Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців засновником ТОВ «Агропромислова компанія «Дніпроагро» (ЄДРПОУ 36161054) - є ОСОБА_3 (відповідач) та його брат ОСОБА_4. Вказане свідчить, юридична особа, а саме ТОВ «Агропромислова компанія «Дніпроагро» виготовила та поширила агітаційні матеріали, які не оплачено з виборчого фонду кандидата у народні депутати, що є порушенням чинного законодавства.
З матеріалів позову вбачається, що правовідносини сторін за даним позовом пов'язані з проведення 26 жовтня 2014р. позачергових виборів народних депутатів України та врегульовано Законом України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17.11.2011р. (зі змінами та доповненнями).
Частиною 9 ст. 108 вказаного Закону визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до частиною 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частинами 1, 4 ст. 175 КАС України передбачено, що право оскаржувати дії чи бездіяльність кандидатів, їхніх довірених осіб, партії (блоку), місцевої організації партії, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, ініціативних груп референдуму, інших суб'єктів ініціювання референдуму, офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу, що порушують законодавство про вибори чи референдум, мають кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів позову, ОСОБА_1 дізналась про порушення відповідачем виборчого законодавства 05 жовтня 2014р., а саме тоді коли отримала спецвипуск газети «Синельниківська правда» №28 (176) від 02.10.2014р. Позов до суду позивачем було направлено 07.10.2014р., що підтверджується поштовим відправленням кур'єрським зв'язком та отримано і зареєстровано Дніпропетровським окружним адміністративним судом 08.10.2014р.
Частиною 1, 5 ст. 179 КАС України визначено, що на обчислення строків, встановлених статтями 172-177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Таким чином, з вищезазначеного вбачається, що позивачем пропущено п'ятиденний строк подання до адміністративного суду позовної заяви, який у відповідності до ч. 6 ст. 172 КАС України рахується з дати публікації спецвипуску газети «Синельниківська правда» №28 (176), а саме з 02.10.2014р. та закінчується 07.10.2014р.
Згідно ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Оскільки, ч. 5 ст. 179 КАС України визначено, що строки подання позовних заяв, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено, суд відповідно до вимог пункту 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України залишає без розгляду позовну заяву ОСОБА_1, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 від Радикальної партії Олега Ляшка до ОСОБА_3, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 висунутий шляхом самовисування про визнання протиправними дій.
Враховуючи викладене, та керуючись ст. ст. 99, 107, 155, 160, 165, 172, 175, 179 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 від Радикальної партії Олега Ляшка до ОСОБА_3, кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №39 висунутий шляхом самовисування про визнання протиправними дій - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановленні статтями 177, 179 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Е.О. Юрков