КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 жовтня 2014 року № 810/5679/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву
за позовомДержавного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС»доДержавної фінансової інспекції в Київській областіпровизнання протиправними та скасування пунктів 5, 6, 8 вимоги Державної фінансової інспекції в Київській області від 24.07.2014 № 10-07-14-14/7208 «Про усунення виявлених порушень», -
ВСТАНОВИВ:
30.09.2014 до Київського окружного адміністративного суду звернулося Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Київській області про визнання протиправними та скасування пунктів 5, 6, 8 вимоги Державної фінансової інспекції в Київській області від 24.07.2014 № 10-07-14-14/7208 «Про усунення виявлених порушень».
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В силу приписів статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до частин третьої та сьомої статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною другою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Позовна заява Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» підписана в.о. генерального директора ОСОБА_1 В.о. генерального директора ОСОБА_1 було уповноважено на виконання обов'язків на період чергової відпустки з 15.09.2014 по 19.09.2014 генерального директора ОСОБА_2 наказом від 12.09.2014 № 593.
Однак до заяви не додано доказів, що підтверджують повноваження в.о. генерального директора ОСОБА_1 на 30.09.2014, а саме на день звернення до суду, оскільки з моменту складення позову - 18.09.2014, та до 30.09.2014 пройшло майже 2 тижні, також підпис в.о. генерального директора ОСОБА_1 в позовній заяві не скріплений печаткою підприємства позивача. За таких обставин, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим частиною п'ятою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення № 215 від 10.09.2014 про сплату судового збору в сумі 73, 08 гривні.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставку судового збору встановлено як 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1, 5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно з частиною третьою статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями), під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
В той же час, статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 218 гривень.
Однак, фактично, позивач за подання адміністративного позову заплатив 0, 06 розміру мінімальної заробітної плати за вимоги немайнового характеру, яких заявлено не було.
Водночас, позовні вимоги позивача стосуються спору майнового характеру (визнання протиправними та скасування пунктів 5, 6, 8 вимоги Державної фінансової інспекції в Київській області від 24.07.2014 № 10-07-14-14/7208 «Про усунення виявлених порушень» - пункт 1 прохальної частини позовної заяви), однак, судовий збір позивач сплатив за немайнові вимоги, яких заявлено не було.
Як вбачається з пунктів 5, 6, 8 вимоги Державної фінансової інспекції в Київській області від 24.07.2014 № 10-07-14-14/7208 «Про усунення виявлених порушень», вони стосуються зобов'язань майнового характеру, що може вплинути на майновий стан позивача.
Таким чином, враховуючи відсутність сплати судового збору у розмірі, що відповідає вимогам законодавства, суд дійшов висновку, що в даному випадку судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, дані обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення недоліків.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
належним чином засвідченого доказу уповноваження в.о. генерального директора ОСОБА_1 станом на 30.09.2014, а саме на день звернення до суду або пояснення з підтверджуючими доказами причин складення позовної заяви 18.09.2014, а подання її до суду 30.09.2014;
оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі, що відповідає вимогам чинного законодавства за позовні вимоги майнового характеру з урахуванням сплаченої суми судового збору відповідно до платіжного доручення від 10.09.2014 № 215 в сумі 73, 08 гривень.
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» до Державної фінансової інспекції в Київській області про визнання протиправними та скасування пунктів 5, 6, 8 вимоги Державної фінансової інспекції в Київській області від 24.07.2014 № 10-07-14-14/7208 «Про усунення виявлених порушень», - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 17 жовтня 2014 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Шевченко А.В.