ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Бичківська К.Г.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
УХВАЛА
"06" жовтня 2014 р. Справа № 281/1369/14-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Хаюк С.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "17" вересня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира, Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити перерахунок і виплату коштів ,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема до скарги не додано документ про сплату судового збору.
Посилання відповідача на те, що згідно з п.7 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993р. №7-93 управління праці та соціального захисту населення звільняється від сплати державного мита є безпідставним, оскільки з 01.11.2011 року набрав Закон України "Про судовий збір".
Законодавець в ст.5 Закону України "Про судовий збір" визначив пільги щодо сплати судового збору, зокрема в п.20 ч.1 ст.5 цього Закону встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Згідно з п.13 Постанови Пленуму ВАС №4 від 16.03.2012 р. "Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням статей 39,48,50,52,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за змістом п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Відповідно до п.п.2 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги, зокрема на рішення суду, становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір").
У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, становить 36,54 грн.
Номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира строк до "21" жовтня 2014 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу
2- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира пл. Польова,8,м.Житомир,10009
- ,