УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2014 р. Справа № СК-876/9075/13/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Макарика В.Я.
суддів - Глушка І.В. Ільчишин Н.В.
за участю секретаря судового засідання - Малетич М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 29.04.2013р. про повернення позовної заяви у справі № 462/2489/13-а за позовом управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
27 березня 2013 року позивач управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить стягнути з ОСОБА_1 кошти, надміру виплачені за призначені субсидіями, у сумі 464,53 грн. Дані кошти підлягають відшкодуванню на розрахунковий рахунок 35412040006340, УДКСУ Залізничного району м. Львова, МФО: 825014, ЗКПО: 26094903, одержувач - Залізничний відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.
Ухвалою судді Залізничного районного суду м. Львова від 29.04.2013 року позовну заяву залишено без руху та надано строк до 29 квітня 2013 року для усунення недоліків. Ухвалою судді Залізничного районного суду м. Львова від 29 квітня 2013 року позовну заяву повернуто позивачу разом з усіма доданими до позовної заяви матеріалами, оскільки позивачем не виконано вимог ухвали та не усунуто в наданий строк недоліки.
Не погодившись з ухвалою судді, позивач оскаржив її в апеляційному порядку, оскільки вважає, що ухвала прийнята з порушенням норм процесуального права.
В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради як орган місцевого самоврядування виконав норми ч. 3 ст. 106 КАС України та додав при поданні позовної заяви 27.03.2013 року копію квитанції про скерування рекомендованим листом про вручення копії позовної заяви та доданих до неї додатків.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності згідно із ч.4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши головуючого суддю, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних міркувань.
Відповідно до ст.ст. 104, 105 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Частиною 3 ст. 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Врахувавши вищенаведені норми КАС України, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції припустився помилки, коли виносив ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві на підставі ч. 3 ст. 106 КАС України.
Відповідно до наявних матеріалів справи суд апеляційної інстанції встановив, що у матеріалах міститься доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів ( квитанція про надіслання відповідних матеріалів позовної заяви та копій документів від 27 березня 2013 року).
Колегія суддів також вважає, що слід звернути уваги на те, чи потрібно розглядати даний позов в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.4 ст. 204 КАС України підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є: порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.
Керуючись ст. ст. 41, 160, 195, ст. 199, ст. 202, ст. 205, ст. 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради задовольнити. Ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 29.04.2013р. про повернення позовної заяви у справі № 462/2489/13-а скасувати, а матеріали справи направити до цього ж суду для продовження розгляду та вирішення питання про розгляд даної справи в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: В.Я. Макарик
Судді: І.В. Глушко
Н.В. Ільчишин
Повний текст ухвали складений 30 вересня 2014 року.