Справа № 226/1767/14-ц
03.07.2014
Провадження N 2/226/758/2014
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
3 жовтня 2014 року Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючої - суддi Клепка Л.І.,.
при секретарi Тіссен О.В.,
розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Димитров Донецької області справу за позовом Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за не обліковану електроенергію, спожиту внаслідок порушення правил використання електроенергії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Державне підприємство «Регіональні електричні мережі» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за не обліковану електроенергію, спожиту внаслідок порушення правил використання електроенергії. На обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1 і є споживачем електроенергії, яка подається йому в квартиру на підставі договору. 17 листопада 2012 року при перевірці правил користування електроенергією працівниками РЕМ у відповідача був виявлений факт самовільного підключення до електромережі після відключення квартири від її споживання, що зафіксовано актом від 17.11.2012 року за №30317, сума збитків за яким становить 8804,94грн. Оскільки відповідач в добровільному порядку відшкодувати зазначену суму збитків не бажає, позивач просить суд стягнути з нього в судовому порядку на його користь 8804,94грн. та сплачений ним при зверненні до суду судовий збір в розмірі 243,60 грн.
Сторони, будучи належним чином повідомленими про час і місце розгляду справи, до судового засідання не з'явилися. Позивачем на адресу суду надіслано клопотання про розгляд справи у його відсутність та можливість розгляду справи в заочному судовому засіданні в разі неявки до суду відповідача. Суд вважає за можливе розглянути справу у заочному судовому засіданні відповідно до вимог ст.224 ЦПК України на підставі наявних в матеріалах справи даних.
Судом встановлено, що відповідач проживає в квартирі АДРЕСА_1, яка підключена до приєднаної мережі енергопостачання (арк.спр.5).
Як вбачається з матеріалів справи, квартира відповідача на підставі наряду на відключення за №32 від 27.10.2011року року була відключена від електромережі за наявність боргу за спожиту електричну енергію, а 17.11.2012 року - самовільно підключена до електричної мережі енергопостачальника, що підтверджується актом №30317 від 17.11.2012 року, складеного представниками Державного підприємства «РЕМ», (арк.спр.5,12).
Згідно розрахунку збитків, нанесених «Постачальнику», та протоколу засідання Комісії № 6520 від 20.12.2012 року їх сума складає 8804,94 грн. (арк.спр.8, 10). Дані щодо незгоди відповідача з даним розрахунком матеріали справи не містять.
Згідно статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику» безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією і невиконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії згідно із законодавством України. За змістом статті 27 цього Закону правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку. Методика розрахунку розміру шкоди, завданої енергопостачальнику внаслідок викрадення електроенергії, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.п. 37 і 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 липня 1999 року, енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією, а споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача і невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку.
Згідно пунктів 48 і 53 зазначених Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за споживання електричної енергії без приладів обліку, при цьому розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків
Як зазначалося вище, збитки, спричинені внаслідок позаоблікового користування електроенергією, становлять 8804,94грн. Оскільки відповідач не відшкодував енергопостачальнику збитки, завдані внаслідок порушення правил користування електричною енергією, вони підлягають стягненню з нього на користь позивача в судовому порядку.
Вирішуючи питання щодо судових витрат відповідно до вимог ч.1 ст.88 ЦПК України, суд вважає, що судові витрати в виді судового збору в розмірі 243,60 грн., сплачені позивачем при зверненні до суду, підлягають покладенню на відповідача.
На підставі ст.1166, ч.4 ст.526, 625-631,714 ЦК України, ст.ст.26, 27 Закону України " Про електроенергетику", п.п. 37, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, керуючись ст.ст.10, 11, 57, 209, 212, 213, 214, 215, 224-226, 294 ЦПК України, суд -
В И Р I Ш И В:
Позов Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» до ОСОБА_3 про стягнення вартості не облікованої електроенергії, спожитої внаслідок порушення правил використання електроенергії, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного підприємства «Регіональні електричні мережі» заподіяні безобліковим користуванням електроенергією збитки у сумі 8804(вісім тисяч вісімсот чотири ) грн. 94 коп. та судовий збір в сумі 243,60 грн., перерахувавши зазначені суми на рахунок номер 2600737096203, ОКПО 26390719, МФО 300272, ПАТ «Енергобанк» м.Київ.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано до Димитровського міського суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Позивач має право оскаржити рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Л.І. Клепка
Судове рішення № 40777505, Мирноградський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Димитровський міський суд Донецької області) було прийнято 07.10.2014. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 226/1767/14-ц. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: