ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/11729/13 18.09.14за заявою Стрийського міжрайонного товариства мисливців і рибалок «Лісівник» про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13
за позовом Заступника прокурора Львівської області
до 1. Львівської обласної ради
2. Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства
3. Стрийського міжрайонного товариства мисливців і рибалок «Лісівник»
про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
Від заявника ЛевочкоБ.М. - представник за довіреністю;
Від прокуратури не з'явився
Від відповідача -1 Мельник А.І. - представник за довіреністю;
Від відповідача-2 не з'явився
Від відповідача-3 не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 задоволено позов заступника прокурора Львівської області, визнано незаконним та скасовано рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")", визнано недійсним договір про умови ведення мисливського господарства, укладений між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок "Лісівник", в частині додатку № 1 від 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.02.2014 рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 28.05.2014 постанову Київського апеляційного господарського суду від 04.02.2014 залишено без змін.
Заявник - Стрийське міжрайонне товариство мисливців і рибалок «Лісівник» - звернулось до Господарського суду міста Києва з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі №910/11729/13.
Представник заявника в судовому засіданні 18.09.2014 вимоги поданої заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 підтримав, просив суд заяву задовольнити, рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 скасувати та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Заява мотивована тим, що на час винесення рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 заявнику не була відомо, що Львівською обласною радою було прийнято рішення від 18.12.2007 № 438 про припинення права користування мисливськими угіддями ДП «Мисливське господарство «Стрий», які в подальшому були передані заявнику згідно рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")". Оскільки рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 було скасовано судом саме з підстав відсутності рішення органу місцевого самоврядування про припинення права користування мисливськими угіддями попередньому землекористувачу, заявник вважає, що наявність рішення Львівської обласної ради від 18.12.2007 № 438 є ново виявленою обставиною, яка не була відома заявнику на час винесення рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 і яка в установленому порядку спростовує факти, покладені в основу наведеного судового рішення .
Відповідач-1 - Львівська обласна рада заяву про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 підтримав. Відповідач-1 наголошував на тому, що рішення Львівської обласної ради від 18.12.2007 № 438 прийнято саме на підставі погодженого подання Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства № 652/03 від 12.11.2007, що відповідає вимогам ст. 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" щодо отримання відповідного подання спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Відповідач-2 - Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства в судове засідання 18.09.2014 представників не направив, проте, через канцелярію суду від відповідача-2 надійшли письмові пояснення по суті поданої заявником заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13. Крім того, відповідач - 2 просив суд розглядати заяву без участі його представника.
Враховуючи те, що відповідно до вимог статті 114 Господарського процесуального кодексу України, неявка заявника та інших осіб, які беруть участь у справі, не є перешкодою для розгляду заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, а тому суд дійшов висновку про можливість розгляду вказаної заяви без участі представників відповідача -2, відповідача-3 та прокурора.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
11.02.1997 Львівською обласною радою прийнято рішення № 127 "Про надання у користування мисливських угідь у Львівській області", яким вирішено, зокрема надати у користування мисливські угіддя терміном на 15 років Стрийському міжрайонному товариству мисливців та рибалок "Лісівник" загальною площею 44200 га., у тому числі: лісові угіддя 16700 га, польові 26 400 га, водно-болотні 1100 га.
На виконання вказаного рішення 05.03.1997 між Державним лісогосподарським об'єднанням "Львівліс" та Стрийським міжрайонним ТМіР "Лісівник" укладено договір про умови ведення мисливського господарства.
23.06.2005 Львівською обласною радою прийнято рішення № 380, згідно з яким внесено зміни у площі та опис мисливських угідь Стрийського міжрайонного товариства мисливців та рибалок "Лісівник" (додаток № 6) та вказано, що розмір площі угідь, наданих у користування, становить 29643 га.
Рішенням Львівської обласної ради № 514 від 11.03.2008 у зв'язку з реорганізацією ДП "Мисливське господарство "Стрий" внесено зміни в додаток № 6 до рішення обласної ради від 23.06.2005 № 380 і надано в користування мисливські угіддя в нових межах Стрийському міжрайонному товариству мисливців та рибалок "Лісівник" загальною площею 35 491 га, в тому числі лісові угіддя - 9 644 га, польові - 24780 га, водно-болотні - 1067 га.
19.11.2010 між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок "Лісівник" укладено договір № 38, яким врегульовано умови ведення мисливського господарства на мисливських угіддях, наданих у користування на підставі рішення Львівської обласної ради № 514 від 11.03.2008.
23.10.2012 Львівською обласною радою прийнято рішення № 616 "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")", у відповідності до п. 1 якого внесено зміни до рішень Львівської обласної ради № 380 від 23.06.2005 р., № 514 від 11.03.2008 р. та вирішено викласти п. 1 в наступній редакції: "У зв'язку з реорганізацією ДП "Мисливське господарство "Стрий" внести зміни в додаток 6 до рішення обласної ради від 23.06.2005 р. № 380 і надати в користування мисливські угіддя в нових межах терміном на 15 років Стрийському міжрайонному товариству мисливців і рибалок "Лісівник", згідно з додатком до цього рішення".
На підставі зазначеного рішення 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010 р. було внесено зміни (додаток 1 до договору) та визначено новий термін дії договору - 11.03.2023р.
Відповідно до абз. 10 ст. 1 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" мисливські угіддя - ділянки суші та водного простору, на яких перебувають мисливські тварини і які можуть бути використані для ведення мисливського господарства.
Статтею 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (в редакції, чинній на момент прийняття спірного рішення) передбачалось, що мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, а також власниками або користувачами земельних ділянок. Мисливські угіддя надаються у користування на строк не менш як на 15 років.
У відповідності до ст. 21 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (в редакції, чинній на момент прийняття спірного рішення) ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь. Умови ведення мисливського господарства визначаються у договорі, який укладається між територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання і користувачами мисливських угідь. Форма договору встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
Отже, положеннями законодавства, яке регулює порядок надання та здійснення користування мисливськими угіддями, передбачено, що мисливські угіддя надаються у користування, зокрема, відповідними обласними радами, за поданням територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання та за погодженням з визначеними Законом органами, на строк не менше як на 15 років, а умови ведення мисливського господарства визначаються в договорі.
Як свідчать матеріали справи, рішенням Львівської обласної ради від 11.02.1997 р. № 127 надано Стрийському міжрайонному товариству мисливців і рибалок "Лісівник" у користування мисливські угіддя загальною площею 44 200 га строком на 15 років, тобто до 11.02.2012 р. На виконання вказаного рішення було укладено договір від 05.03.1997 р. про умови ведення мисливського господарства. В подальшому до вказаного рішення внесено зміни (рішенням ради від 23.06.2005 р. № 380) в частині площі та опису мисливських угідь (площа мисливських угідь, наданих у користування, зменшилась до 29 643 га), у зв'язку з чим було також внесено зміни до договору від 05.03.1997 р.
Надалі, рішенням Львівської обласної ради від 11.03.2008 р. № 514 внесено зміни до рішення обласної ради від 23.06.2005 р. № 380 (додатку № 6) та надано у користування Стрийському міжрайонному товариству мисливців та рибалок "Лісівник" мисливські угіддя в нових межах та доручено Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства укласти договір про умови ведення мисливського господарства з відповідними користувачами таких угідь.
При цьому, за змістом вказаного рішення площу наданих відповідачу 3 у користування угідь збільшено до 35 491 га та надано останньому у користування в тому числі мисливські угіддя, які раніше перебували у користуванні ДП "Мисливське господарство "Стрий" (до його реорганізації).
Тобто, внаслідок прийняття рішення від 11.03.2008 р. № 514 фактично мало місце нове надання мисливських угідь у користування, а саме: площею 29 643 га (що були раніше передані відповідачу 3 у користування на підставі рішення від 11.02.1997 р. № 127) та площею 5 848 га (якими раніше користувалось ДП "Мисливське господарство "Стрий").
Наведене підтверджується також і Львівською обласною радою у поданому суду відзиві на позовну заяву.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 задоволено позов заступника прокурора Львівської області, а саме: визнано незаконним та скасовано рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 р. "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")", визнано недійсним договір про умови ведення мисливського господарства, укладений між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок "Лісівник", в частині додатку № 1 від 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010.
Рішення суду мотивовано тим, що внаслідок прийняття Львівською обласною радою рішення від 11.03.2008 р. № 514 фактично мало місце нове надання мисливських угідь у користування, а саме: площею 29 643 га (що були раніше передані відповідачу 3 у користування на підставі рішення від 11.02.1997 р. № 127) та площею 5 848 га (якими раніше користувалось ДП "Мисливське господарство "Стрий"). Однак, надання вказаних вище мисливських угідь шляхом прийняття рішення від 11.03.2008 р. № 514 про внесення змін до раніше прийнятих з цього питання рішень ради є таким, що не відповідає положенням законодавства, зокрема:
- ст. 23 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", оскільки фактично Львівською обласною радою шляхом прийняття рішення від 11.03.2008 р. № 514 надано у користування мисливські угіддя, які перебували у користуванні ДП "Мисливське господарство "Стрий" та строк користування якими не закінчився, без ухвалення рішення про припинення права користування такими угіддями;
- ст. 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", оскільки прийняття Львівською обласною радою рішення від 11.03.2008 р. № 514 відбулось з порушенням процедури надання мисливських угідь у користування, яка передбачає, що відповідне рішення ради має бути прийнято за поданням територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, а також власниками або користувачами земельних ділянок.
Крім того, оскільки рішення Львівської обласної ради від 11.03.2008 р. № 514 прийнято з порушенням положень законодавства, що свідчить і про незаконність рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 р. "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")" та договору про умови ведення мисливського господарства, укладений між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок "Лісівник", в частині додатку № 1 від 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.02.2014 рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 - залишено без змін.
Постановою Вищого господарського суду України від 28.05.2014 постанову Київського апеляційного господарського суду від 04.02.2014 - залишено без змін.
В обґрунтування заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 заявник посилався на те, що на його запит від 07.07.2014 № 31 до Львівської обласної ради, за дорученням останньої Державним архівом Львівської області Стрийському міжрайонному товариству мисливців і рибалок «Лісівник» видано належним чином засвідчену копію рішення Львівської обласної ради від 18.12.2007 № 438 «Про внесення змін до рішень обласної ради «Про надання у користування мисливських угідь у Львівській області», згідно якого у зв'язку з реорганізацією ДП «Мисливське господарство «Сколе», ДП «Мисливське господарство «Стрий» та ДП «Мисливське господарство «Яворівське» припинено право користування наданими їм мисливськими угіддями та виключено їх з переліку рішення обласної ради (додаток 3 до рішення обласної ради від 23.06.2005 № 380).
Згідно з ч. 1 ст. 112 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
Підставами для перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами є:
1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлені вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправильний висновок експерта, завідомо неправильний переклад, фальшивість документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;
3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;
4) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду;
5) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.
Відповідно п. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 17 «Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами», до ново виявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Необхідними ознаками існування ново виявлених обставин є одночасна наявність таких трьох умов: по-перше, їх існування на час розгляду справи, по-друге, те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи, по-третє, істотність даних обставин для розгляду справи (тобто коли врахування їх судом мало б наслідком прийняття іншого судового рішення, ніж те, яке було прийняте). Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення. Ці обставини мають бути належним чином засвідчені, тобто підтверджені належними і допустимими доказами. Не може вважатися ново виявленою обставиною, яка ґрунтується на переоцінці тих доказів, які вже оцінювалися господарським судом у процесі розгляду справи. Необхідно чітко розрізняти поняття нововиявленої обставини (як факту) і нового доказу (як підтвердження факту); так, не можуть вважатися такими обставинами подані учасником судового процесу листи, накладні, розрахунки, акти тощо, які за своєю правовою природою є саме новими доказами.
Згідно рішення Львівської обласної ради № 514 від 11.03.2008 внесено зміни в додаток № 6 до рішення обласної ради від 23.06.2005 р. № 380 і надано в користування мисливські угіддя в нових межах Стрийському міжрайонному товариству мисливців та рибалок "Лісівник" загальною площею 35 491 га (29 643 га що були раніше передані відповідачу 3 у користування на підставі рішення від 11.02.1997 р. № 127 та площею 5 848 га (якими раніше користувалось ДП «Мисливське господарство "Стрий»)), проте, перед тим, як заявнику було надано в користування мисливські угіддя (до складу яких входили угіддя площею 5 848 га (якими раніше користувалось ДП «Мисливське господарство «Стрий», Львівською обласною радою було прийнято рішення від 18.12.2007 № 438 «Про внесення змін до рішень обласної ради «Про надання у користування мисливських угідь у Львівській області», згідно якого припинено право користування ДП «Мисливське господарство «Стрий» наданими йому мисливськими угіддями та виключено їх з переліку рішення обласної ради (додаток 3 до рішення обласної ради від 23.06.2005 № 380).
Отже, факт припинення рішенням Львівської обласної ради від 18.12.2007 № 438 «Про внесення змін до рішень обласної ради «Про надання у користування мисливських угідь у Львівській області» права на користування ДП «Мисливське господарство «Стрий» мисливськими угіддями площею 5 848 га, які в подальшому передані в користування заявнику згідно рішення Львівської обласної ради від 11.03.2008 р. № 514 в складі угідь в загальному обсязі 35 491 га - є нововиявленою обставиною, яка існувала, але не була відома заявнику на час винесення рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 і яка в установленому порядку спростовує факти покладені в основу наведеного судового рішення.
Крім того, рішення Львівської обласної ради від 18.12.2007 № 438 прийнято саме на підставі погодженого подання Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства № 652/03 від 12.11.2007, що відповідає вимогам ст. 22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» щодо отримання відповідного подання спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, про що зокрема вказується у поясненнях відповідача-1.
З огляду на викладене, рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 р. «Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР «Лісівник»)», яким вносились зміни до рішення Львівської обласної ради від 11.03.2008 № 514, та укладений на виконання рішення Львівської обласної ради від 11.03.2008 № 514 договір про умови ведення мисливського господарства, укладений між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок «Лісівник», в частині додатку № 1 від 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010 не суперечать вимогам чинного законодавства, зокрема ст. 22, 23 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
Таким чином, підстави для визнання нечинним та скасування спірного рішення відповідача відсутні, як відсутні і підстави для визнання недійсним договору про умови ведення мисливського господарства, укладеного між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок «Лісівник» на виконання спірного рішення.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 114 Господарського процесуального кодексу України за результатами перегляду судового рішення приймається рішення у разі зміни або скасування рішення.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для перегляду рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 в справі № 910/11729/13 за нововиявленими обставинами, його скасування з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні позову у зв'язку з недоведеністю позовних вимог.
Щодо розподілу судових витрат, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору. Судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору. Стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати судового збору.
Згідно п. 4.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», яким визначено, що приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору та коли позивачем у справі є сам прокурор.
З огляду на викладене, судовий збір не стягується.
Керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85, 112-114, 116-118 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Заяву Стрийського міжрайонного товариства мисливців і рибалок «Лісівник» про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 задовольнити.
2. Рішення Господарського суду міста Києва від 19.09.2013 у справі № 910/11729/13 - скасувати та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову заступника прокурора Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення Львівської обласної ради № 616 від 23.11.2012 р. "Про уточнення терміну користування мисливськими угіддями (Стрийське міжрайонне ТМіР "Лісівник")", визнання недійсним договору про умови ведення мисливського господарства, укладеного між Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Стрийським міжрайонним товариством мисливців і рибалок "Лісівник", в частині додатку № 1 від 05.11.2012 р. до договору № 38 від 19.11.2010.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 29.09.2014.
Суддя Ю.М.Смирнова