Постанова № 40752790, 16.09.2014, Таращанський районний суд Київської області

Дата ухвалення
16.09.2014
Номер справи
379/2054/14-а
Номер документу
40752790
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 379/2054/14-а

2-а/379/140/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.09.2014 року Таращанський районний суд Київської області в складі:

головуючого: Бойка М.Г.,

при секретарі: Бакал О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тараща

справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі до відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області про визнання протиправними дій начальника відділу ДВС Таращанського районного управління юстиції та скасування постанови про накладення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

До Таращанського районного суду Київської області надійшов зазначений вище адміністративний позов, який позивач мотивує тим, що у відділі Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області знаходиться на виконанні виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2-а-303/10, виданого 23.09.2011 року Таращанським районним судом Київської області про зобов'язання УПФУ у Таращанському районі Київської області провести за період з 01.09.2009 року по 31.12.2009 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням фактично виплачених сум.

22.08.2014 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №44496223.

28.08.2014 року УПФУ у Таращанському районі повідомило начальника відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області про виконання виконавчого листа № 2-а-303/10, виданого 23.09.2011 року Таращанським районним судом Київської області про зобов'язання провести за період з 01.09.2009 року по 31.12.2009 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням фактично виплачених сум, зокрема у повідомленні було зазначено, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 було проведено 17.11.2011 року і доплата за рішенням суду мала б виплатитися у грудні 2011 року. Також було повідомлено, що бюджетне фінансування виплат за судовими рішеннями не проводиться з вересня 2011 року, тому виплата нарахованих сум можлива лише після надходження коштів для вищевказаних виплат. Проте 02.09.2014 року УПФУ в Таращанському районі отримало постанову про накладення штрафу від 01.09.2014 року в розмірі 680,00 грн. за невиконання рішення суду.

Позивач просить скасувати постанову від 01.09.2014 року начальника відділу ДВС Таращанського районного управління юстиції про накладення штрафу в розмірі 680,00 грн..

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву в якій просить задовольнити адміністративний позов та розглядати справу за її відсутності.

Відповідач, який був належно повідомлений про час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, що відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України не є перешкодою для вирішення даної справи на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає заявлений адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.

Судом встановлено, що 22.08.2014 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №№44496223 згідно виконавчого листа № 2-а-303/10, виданого 23.09.2011 року Таращанським районним судом Київської області про зобов'язання провести за період з 01.09.2009 року по 31.12.2009 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням фактично виплачених сум.

28.08.2014 року УПФУ у Таращанському районі повідомило державного виконавця про виконання виконавчого листа № 2-а-303/10, виданого 23.09.2011 року Таращанським районним судом Київської області про зобов'язання провести за період з 01.09.2009 року по 31.12.2009 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням фактично виплачених сум, зокрема у повідомленні було зазначено, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 було проведено 17.11.2011 року і доплата за рішенням суду мала б виплатитися у грудні 2011 року. Також було повідомлено, що бюджетне фінансування виплат за судовими рішеннями не проводиться з вересня 2011 року, тому виплата нарахованих сум можлива лише після надходження коштів для вищевказаних виплат.

Проте не зважаючи на це 01.09.2014 року начальником відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції Лисаченко Л.А. було винесено постанову про накладення штрафу на боржника за не виконання рішення суду в розмірі 680,00 грн..

Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

У відповідності до ст. 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, виходячи із встановлених судом обставин та зазначених норм Закону, оскільки начальник відділу ДВС Таращанського районного управління юстиції при винесенні постанови про накладення штрафу від 01.09.2014 року не надав належної оцінки тій обставині, чи існували на момент винесення зазначеної постанови поважні причини у зв'язку із якими рішення суду не виконується, тому суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування постанови від 01.09.2014 року начальника відділу ДВС Лисаченко Л.А. про накладення штрафу на боржника в розмірі 680,00 грн.. Крім того, суд зауважує, що відповідачем не було надано суду жодних доказів, які б підтвердили правомірність вказаної вище постанови про накладення штрафу.

Оскільки сторони по справі в судове засідання не з'явилися, тому відповідно до ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 89 Закону України «Про виконавче провадження», керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 41, 71, 86, 158-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову від 01.09.2014 року начальника відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції про накладення штрафу на боржника - управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі в розмірі 680,00 грн..

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий: М.Г. Бойко