ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2014 р. Справа № 804/5334/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Царікової О.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості в сумі 62554,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
14 квітня 2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості у сумі 62554,00 грн..
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що сума податкового боргу Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради в розмірі 62554,00 грн. утворилася внаслідок несплати відповідачем самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість, задекларованого в податкових деклараціях з ПДВ від 19.02.2014 № 9008233756 та від 19.03.2014 № 9014449588.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.04.2014 відкрито провадження по справі № 804/5334/14 та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 13.05.2014.
13.05.2014 розгляд справи відкладався на 19.05.2014, у зв'язку з неявкою представників позивача та відповідача у судове засідання.
У судове засідання 19.05.2014 представник позивача з'явився, підтримав заявлений адміністративний позов повністю та просив здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання 19.05.2014 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою повноважного представника відповідача від 13.05.2014, яка міститься в матеріалах справи. Будь-яких заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом та підтверджується наявними матеріалами справи, Комунальне підприємство «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради ( далі - КП «ЖГ Красногвардійського району» ДМР) (ідентифікаційний код юридичної особи 03341240) зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 05.06.2002, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АД № 207251, належним чином засвідчена копія якого міститься в матеріалах справи.
КП «ЖГ Красногвардійського району» ДМР перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
Згідно п.п. 36.1., п.п. 36.2. ст. 36 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Пунктами 54.1, 54.5, ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Судом встановлено, що згідно облікових даних Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 62554,00 грн.
Податковий борг КП «ЖГ Красногвардійського району» ДМР виник внаслідок несплати самостійно визначених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначених в податкових деклараціях за наступні періоди: за січень 2014 року у розмірі 31673,00 грн. (податкова декларація № 9008233756 від 19.02.2014) та за лютий 2014 року у розмірі 30881,00 грн. (податкова декларація № 9014449588 від 19.03.2014).
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п. 56.11 ст. 56 ПК України).
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачені узгоджені податкові зобов'язання в необхідних розмірах та у встановлений законом термін. Таким чином, сума грошового зобов'язання КП «ЖГ Красногвардійського району» ДМР з податку на додану вартість в розмірі 62554,00 грн., в контексті наведеної вище норми податкового законодавства, є податковим боргом.
Відповідно до ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку із наявністю у підприємства відповідача податкового боргу у попередніх періодах у порядку ст. 59 ПК України позивачем сформована та направлена відповідачу податкова вимога від 31.12.2013 № 465-11 на суму 354776,78 грн. Зазначена податкова вимога була отримана головним бухгалтером КП «ЖГ Красногвардійського району» ДМР Кузьменко О.М. 31.12.2013, що підтверджується підписом цієї особи на корінці вимоги.
Як передбачено положенням п. 59.5. ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
З наведеного вбачається, що Державною податковою інспекцією у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області вжиті усі заходи для забезпечення сплати відповідачем податкових зобов'язань, однак добровільного погашення останнім податкового боргу не відбулося.
Пунктом 87.2 ст. 87 ПК України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно пунктів 95.1., 95.2. ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1244 від 29.12.2010.
Враховуючи все вищенаведене та беручи до уваги те, що відповідач заперечень проти позову та доказів про сплату податкового боргу в розмірі 62554,00 грн. не надав, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення коштів з Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради у розмірі 62554,00 грн. є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 122, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості у сумі 62554,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з банківських рахунків Комунального підприємства «Житлове господарство Красногвардійського району» Дніпропетровської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 03341240; 49006, Дніпропетровська область, м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, буд. 22) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 62554 (шістдесят дві тисячі п'ятсот п'ятдесят чотири) грн. 00 коп., яка підлягає перерахуванню на р/р 31114029700008, код бюджетної класифікації 14010100 (державний бюджет); банк отримувача: ГУДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська, МФО 805012; код 24244847, отримувач: УДК у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова