КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2014 року № 810/4322/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності, дій та рішень органу державної влади та його посадових осіб протиправними та зобовязати вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось ОСОБА_1 з позовом до Міністерства соціальної політики України про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо порушення термінів розгляду документів про призначення державної допомоги сім`ям з дітьми; щодо не надання та не надіслання письмового повідомлення про прийняте рішення про призначення чи відмову в призначенні державної допомоги протягом встановленого статтею 6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», п'ятиденного строку; щодо визнання бездіяльності відповідача в частині не скасування протиправного рішення від 29.07.2013 № 10/2144 про призначення державної допомоги при народженні третьої дитини в розмірі, як на другого; щодо невстановлення причетної неуповноваженої посадової особи органу державної влади, якою складено, підписано та внесено до офіційного документу № 1, завідомо неправдиві відомості; щодо не припинення протиправної діяльності органу державної влади та його посадових осіб; щодо не скасування протиправного рішення органу державної влади від 02.08.2013 № 10/2154 (рішення № 2, офіційного документу № 2); щодо не встановлення причетної не уповноваженої посадової особи органу державної влади, якою складено, видано, підписано та до офіційного документу № 2 внесено завідомо неправдиві відомості; щодо не припинення в цій частині протиправної діяльності органу державної влади та його посадових осіб; щодо не організації роботи з питань призначення та виплати державної допомоги сімґям з дітьми відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімґям з дітьми»; щодо не прийняття правомірного рішення про призначення державної допомоги її сімґї відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімґям з дітьми»; про скасування протиправного рішення від 29.07.2013 № 10/2144 про призначення державної допомоги при народженні третьої дитини в розмірі, як на третього; скасування протиправного рішення відповідача від 02.08.2013 № 10/2154 про призначення її сімґї державної допомоги при народженні дитини в розмірі 9720, 00 грн. та допомоги у розмірі 1012,00 грн.; скасування протиправного рішення відповідача від 18.03.2014 № 555/5/123-14 про відсутність у її сімґї права на отримання державної допомоги при народженні третьої дитини у сумі кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму; про зобов'язання відповідача прийняти правомірне рішення про призначення державної допомоги її сімґї у розмірі та сумі відповідно до Закону України «Про державну допомогу сімґям з дітьми».
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 ЗУ «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру повинна складати 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року. Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719 - VII встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік - 1218 грн. Отже, розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру складає 73 грн. 08 коп.
З позовної заяви та матеріалів доданих до неї, убачається, що позивачем не додано документу, який би підтверджував сплату судового збору, а зазначене в прохальній частині позову клопотання про звільнення від сплати судового збору невмотивоване та нічим не підтверджене.
Також, відповідно до частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позовних вимог убачається, що позивач просить визнати протиправною бездіяльність та дії органу державної влади та його посадових осіб, між тим, не зазначає якого саме органу та яких саме посадових осіб, що позбавляє суд можливості встановити наявність або відсутність у їх діях чи бездіяльності ознак протиправності.
Наведене свідчить, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви в частині подання доказів про сплату судового збору можуть бути усунуті шляхом надіслання на поштову адресу Київського окружного адміністративного суду (01133, м.Київ, бульвар Лесі України, 26), оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору у розмірі 73 грн. 08 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030001, символ звітності « 206», призначення платежу - судовий збір, за позовом _ (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Київський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДОПОУ 35919304, недоліки позовної заяви щодо уточнення позовних вимог в частині зазначення органу та посадових осіб, дії та бездіяльність, яких оскаржує позивач, можуть бути усунуті шляхом надіслання уточненої позовної заяви на електронну адресу Київського окружного адміністративного суду: inbox@adm.ko.court.gov.ua.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності, дій та рішень органу державної влади та його посадових осіб протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 серпня 2004 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лисенко В.І.