Єдиний унікальний номер 341/2203/14-п
Номер провадження 3/341/649/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2014 року м.Галич
м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді Юсип І.М.
секретаря Король І.Л.
з участю прокурора Мартинюка І.І.,
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши матеріали адміністративного корупційного правопорушення, які надійшли з прокуратури Галицького району про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, українця, з вищою освітою, працюючого старшим інспектором філії Галицького РЕМ ПАТ «Прикарпаттяобленерго», одруженого на утриманні одна неповнолітня дитина, депутата Залуквянської сільської ради Галицького району, не судимого,
- за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 не повідомив безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах:
Відповідно до рішення № 1-1/2010 першої сесії шостого скликання Залукв'янської сільської ради Галицького району від 19.11.2010 року ОСОБА_1 обрано депутатом Залуквянської сільської ради Галицького району.
За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення - депутат сільської ради.
За змістом ст. 15 Закону України «Про правила етичної поведінки» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи зазначені в пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно в письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.ст. 11, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ОСОБА_1, як депутат Залукв'янської сільської ради Галицького району наділений владними повноваженнями, а саме правом у межах своєї компетенції пред'являти вимоги, а також приймати рішення, обов'язкові для виконання фізичними та юридичними особами.
Статтею 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом часу перебування на посаді, посадова особа місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині першій цієї статті (сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради), зобов'язана негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівникові.
14.05.2014 року ОСОБА_1 звернувся в Залукв'янську сільську раду з заявою про надання йому дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд площею 0,1391га.
Однак, ОСОБА_1, будучи депутатом Залукв'янської сільської ради Галицького району достовірно знаючи, що на двадцять шостій сесії сільської ради буде розглядатись питання щодо надання йому дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд площею 0,1391га., всупереч ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не повідомив сільську раду про наявність в нього конфлікту інтересів, а 12.06.2014 року прийняв участь на сесії Залукв'янської сільської ради на якій особисто голосував щодо позитивного розгляду його заяви.
Рішенням 26 сесії Залуквянської сільської ради Галицького району від 12.06.2014 року ОСОБА_1 надано дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд площею 0,1391га.
В порушення вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ОСОБА_1 не вжив заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не повідомив сільського голову Залуквянської сільської ради Галицького району Зелецького М.В., який був головуючим на сесії, на якій розглядалась його заява про наявність суперечностей між його особистими інтересами та його службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому повноважень. Натомість ОСОБА_1 прийняв участь у прийнятті сесією рішення стосовно розгляду його ж заяви.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи у відповідності до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав себе винним у вчиненні даного правопорушення і суду пояснив, що він являється депутатом Залукв'янської сільської ради Галицького району і дійсно 14.05.2014 р. звернувся із заявою про надання йому дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва житлового будинку, так як умови проживання в його сім'ї погані, п'ять осіб проживають в двох кімнатах. На сесії сільської ради 12.06.2014 року був присутній, приймались рішення, одночасно було прийнято рішення по його заяві, за надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва житлового будинку, за яке проголосував також.
Зазначив, що не повідомив сільського голову про конфлікт інтересів, оскільки не знав, що його участь та голосування на сесії по його заяві є корупційним правопорушенням. У вчиненому ОСОБА_1 розкаюється та запевнив, що в майбутньому більше не допустить жодних правопорушень. Просив суд не призначати йому суворе адміністративне стягнення.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення, його винність доведена зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, а саме: копією протоколу 26 сесії ради с. Залуква від 12.06.2014 року (а.с.9), де був присутнім ОСОБА_1; заявою ОСОБА_1 від 14.05.2014 року (а.с.63) про виділення йому земельної ділянки для будівництва житлового будинку, площею 0,1391га.; копією протоколу № 26 від 12.06.2014 року 26 сесії Залуквянської сільської ради шостого скликання (а.с.7-8) з порядком денним; копією рішення від 12.06.2014 року 26 сесії Залуквянської сільської ради про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд гр. ОСОБА_1 (а.с.65); поясненнями самого ОСОБА_1 (а.с.73), поясненнями сільського голови та депутатів сільської ради, які були присутні на 26 сесії сільської ради (а.с.66, 67-72); повідомленням № 149 від 16.09.2014 року сільського голови с. Залуква, щодо не повідомлення ОСОБА_1 сільську раду та сесію ради про наявність суперечностей між його особистими інтересами та його службовими повноваженнями (а.с.64), та іншими матеріалами справи.
Ст.172-7 КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Згідно ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи зазначені у п. 1 та п.п. «а», «б» п. 2 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-7 КУпАП повністю доведена зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами і є підстави для призначення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно, до ст. 35 зазначеного Кодексу, при призначенні правопорушнику адміністративного стягнення за корупційне діяння передбачене ст.172-7 КУпАП, суд врахував обставини, що на його думку пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме: щире каяття ОСОБА_1 та позитивної характеристика з місця проживання.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 необхідно призначити адміністративне стягнення відповідно до п. 2 ст. 24 КУпАП - у вигляді штрафу.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами з 23.10.2013 року в новій редакції, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі наведеного, ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року №3206-VI зі змінами, ст. 221 КУпАП, керуючись ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 гривень судового збору, які перерахувати на р/р 31214206700079, отримувач коштів УДКСУ в Галицькому районі, банк отримувача - ГУДКСУ в Івано-Франківській обл., МФО 836014, код ЄДРПОУ 02891581.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Івано - Франківської області через Галицький районний суд.
Суддя:І. М. Юсип