Постанова № 40732160, 26.09.2014, Ківерцівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
26.09.2014
Номер справи
158/1953/14-п
Номер документу
40732160
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 158/1953/14-п

Провадження № 3/0158/638/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2014 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В.

за участю прокурора - Леміщака Д.М.

при секретарі - Процик Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці адміністративні матеріали, що надійшли з Волинської міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_1, працюючої інженером з підготовки кадрів ДП «Цуманське лісове господарство», якій роз'яснено процесуальні права, передбачені ст. 268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-9 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, обіймаючи посаду інженера з підготовки кадрів ДП «Цуманське лісове господарство», будучи, відповідно до п.п. «ж» п. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, та особою, яка згідно наказу № 102 від 04.09.2013 року «Щодо інформації про відкриття кримінальних справ та корупції» виконує обов'язки по вжиттю заходів з питань запобігання та протидії корупційним проявам у державному підприємстві, не вжила відповідних заходів після виявлення корупційних правопорушень, зокрема порушень фінансового контролю у 2014 році (неподання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру), вчинених працівниками підприємства ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, а саме не вжила заходів щодо припинення виявленого правопорушення та письмово не повідомила про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт в сфері протидії корупції, зокрема керівника підприємства та правоохоронні органи, чим порушила вимоги ч. 7 ст. 5, ч. 10 ст. 12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».

Будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про визнання винуватості та розгляд справи без її участі.

Прокурор Леміщак Д.М. в судовому засіданні вказав, що адміністративні матеріали містять достатньо доказів, які підтверджують винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення та просив застосувати до останньої стягнення у відповідності до санкції частини статті, за якою вона притягується.

Разом з тим винуватість ОСОБА_1 щодо невжиття заходів при виявленні корупційних правопорушень підтверджується письмовими поясненням порушниці від 30.06.2014 року, наказом ДП «Цуманське ЛГ» № 102 від 04.09.2013 року «Щодо інформації про відкриття кримінальних справ та корупцію», постановами Ківерцівського районного суду Волинської області від 12.08.2014 року про притягнення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, згідно яких ОСОБА_1, обіймаючи посаду інженера з підготовки кадрів ДП «Цуманське лісове господарство», будучи, суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, та особою, яка згідно наказу № 102 від 04.09.2013 року «Щодо інформації про відкриття кримінальних справ та корупції» виконує обов'язки по вжиттю заходів з питань запобігання та протидії корупційним проявам у державному підприємстві, не вжила відповідних заходів після виявлення корупційних правопорушень, зокрема порушень фінансового контролю у 2014 році(неподання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру), вчинених працівниками підприємства ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, а саме не вжила заходів щодо припинення виявленого правопорушення та письмово не повідомила про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт в сфері протидії корупції, зокрема керівника підприємства та правоохоронні органи.

Згідно Постанови КМУ № 706 від 04.09.2013 року та Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, функції запобігання та виявлення корупції на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління міністерств покладаються на утворені (визначені) в них підрозділи (особи), які у разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень посадовими особами чи службовими особами органу виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також ознак правопорушення за результатами перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, інформує в установленому порядку про такі факти керівника органу виконавчої влади (його апарату), підприємства, установи та організації, а також правоохоронні органи відповідно до їх компетенції.

Як вбачається з наказу ДП «Цуманське ЛГ» № 102 від 04.09.2013 року «Щодо інформації про відкриття кримінальних справ та корупцію», на виконання законодавства щодо боротьби з корупцією, постанови КМУ від 08.12.2009 року № 1432 «Деякі питання організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування», наказу Державного Агенства лісових ресурсів України від 07.06.2011 року № 249 та наказу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства № 98 від 08.08.2011 року, було створено комісію з питань запобігання та протидії корупції, до складу якої було включено інженера по кадрах відповідальної за виконання заходів з питань запобігання корупційним проявам - ОСОБА_1

Аналізуючи в сукупності всі наведені по справі докази суд дійшов висновку, що своїми діями ОСОБА_1, будучи в силу п.п. «ж» п. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, порушила вимоги ч. 7 ст. 5, ч. 10 ст. 12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-9 КУпАП.

При обранні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1, суд враховує особу порушника, яка позитивно характеризується за місцем роботи, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, думку прокурора, і вважає, що порушниці слід призначити адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією частини статті за якої вона притягується.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4. 5, 12 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції», ст.ст. 33, 283, 284, 313, 314, КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-9 КУпАП, та застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. (ДСА України, 050, рахунок 31217206700128, одержувач - УК у Ківерцівському районі 22030001, МФО - 803014, ЄДРПОУ - 38051994, банк - ГУДКСУ у Волинській області).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови з подачею апеляційної скарги через Ківерцівський районний суд Волинської області.

Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька