Постанова № 40706624, 01.10.2014, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
01.10.2014
Номер справи
286/4554/14-а
Номер документу
40706624
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/4554/14-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2014 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Смиковська Л. О.

з секретарем Деменчук О. Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир, третя особа - територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач просить визнати протиправною відмову управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир у прийнятті розрахункових документів від ТУ ДСА України в Житомирській області по нарахованих їй коштах за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир прийняти розрахункові документи від ТУ ДСА України в Житомирській області по нарахованих їй коштах за ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з відповідними нарахуваннями та платежами, в сумі 26888,72 грн. та провести виплату вказаних коштів, мотивуючи тим, що відповідач відмовив у прийнятті розрахункових документів, що призвело до порушення її прав.

Позивач в заяві просить справу розглянути без її участі.

Представник відповідача - управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир в судове засідання на з'явився, будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час судового розгляду справи, але надіслав заперечення, в якому просить постановити рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог до управління за безпідставністю з підстав викладених у запереченні та справу розглядати без участі їхнього представника.

Представник третьої особи ТУ ДСА України в Житомирській області в судове засідання на з'явився, будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час судового розгляду справи про причини неявки суд не повідомляв, про розгляд справи, але надіслав заперечення, в якому просить постановити рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог до управління за безпідставністю з підстав викладених у запереченні та справу розглядати без їхньої участі.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з таких підстав.

З копії постанови по справі №2а-13473/11 від 08.09.2011 року вбачається, що Овруцьким районним судом було прийнято рішення про зобов'язання Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області провести донарахування ОСОБА_1 доплати до заробітної плати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, у відповідності до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, розмір якої визначено Законом України «Про Державний бюджет на 2011 рік», пропорційно відпрацьованому часу за період з 01.03.2011 року по 30.06.2011 року, щомісячно та подання розрахунку до управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир.

Той факт, що відповідачем відмовлено Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області у прийнятті розрахункових документів для проведення виплати позивачеві доплати до заробітної плати у відповідності із ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з тих підстав, що на сьогоднішній день є чинним Порядок використання коштів Державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05 року, який передбачає проведення нарахувань компенсаційних виплат у розмірах, затверджених постановою КМ України №836 від 26.07.1996 року, підтверджується копією листа управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир № 2412/09 від 06.06.2013 року.

Згідно п.п. 5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, нарахування коштів за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства.

Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Оскільки, як зазначає сама позивач, що відповідач - управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир відмовило прийняти розрахункові документи від Територіального управління Державної судової адміністрації в Житомирській області, а не від неї, тобто правовідносини виникли саме між двома зазначеними суб'єктами, і відповідно з вимогою щодо прийняття розрахункових документів має звертатися саме Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області.

Зважаючи на викладене дана вимога задоволенню не підлягає, оскільки зі змісту ст.ст. 2,6, 99 КАС України вбачається, що суд розглядає справи про захист прав, свобод чи інтересів осіб. Кожна особа має право звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 10 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 183-2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомир, третя особа - територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити за безпідставністю.

На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Л. О. Смиковська