Рішення № 40705982, 24.09.2014, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
24.09.2014
Номер справи
924/902/14
Номер документу
40705982
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"24" вересня 2014 р.Справа № 924/902/14

Господарський суд Хмельницької області у складі колегії суддів: Танасюк О.Є. (головуючий), Виноградова В.В., Гладій С.В. розглянувши матеріали справи

за позовом заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради м. Хмельницький

до 1) товариства з обмеженою відповідальністю "Солеорто" м. Хмельницький

2) товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" в особі Хмельницької філії Товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" м. Старокостянтинів Хмельницької області

про - визнання недійсною біржової угоди купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р., укладеної між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ "Солеорто";

- визнання недійсним договору купівлі-продажу від 24.04.2014 р. укладеного між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом.

Представники сторін:

позивача: Присяжний В.В. - представник за довіреністю № 971/01-15 від 20.05.2014р.

відповідача-1: ОСОБА_5. - директор згідно наказу № 1 від 11.02.2013р.

відповідача-2:не з'явився

від прокуратури: Рибачук О.Г. - старший прокурор відділу прокуратури Хмельницької області згідно службового посвідчення № 026701 від 06.06.2014р.

В судовому засіданні, відповідно до ст. 85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить визнати недійсними біржову угоду купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р., укладену між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ "Солеорто" та договір купівлі-продажу від 24.04.2014 р. укладений між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що рішенням Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р. „Про внесення змін до рішення обласної ради №22-4/2011 від 18.05.2011р. „Про Програму приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки" затверджено перелік об'єктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад і підлягають продажу на аукціоні, серед яких визначено комплекс будівель та споруд табору праці і відпочинку „Збруч", що розташований по вул. Назбручанській, 3 в с. Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області.

Вказаним рішенням Хмельницькій філії товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська" делеговано повноваження щодо здійснення приватизації об'єктів. За результатами проведеного 20.03.2013р. аукціону з продажу комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку „Збруч", згідно протоколу проведення аукціону №2 переможцем визнано ТОВ „Солеорто".

В подальшому, 09.04.2013 р. Хмельницькою філією товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ „Солеорто" укладено біржову угоду купівлі-продажу нерухомого майна за адресою: вул. Назбручанська, 3, с. Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області за ціною 210200,00 грн.

Крім того, вказує, що 24.04.2014р. між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто" укладено договір купівлі-продажу вищевказаного майна, який посвідчений приватним нотаріусом та здійснено реєстрацію права власності на вказані об'єкти.

Прокурор вважає, що спірні договори укладені з порушенням норм законодавства, тому підлягають визнанню недійсними.

В обґрунтування своїх доводів вказує, що в порушення норм чинного законодавства, звіт про оцінку об'єкту приватизації комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку „Збруч" рецензовано не рецензентами, що працюють в апараті Фонду державного майна України та його регіональних відділень, а іншими суб'єктами господарювання.

Звертає увагу, що згідно з рецензією на звіт об'єкту приватизації комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку „Збруч" від 12.06.2014р., складеного оцінювачем регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області, звіт не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки.

Окрім того, прокурор стверджує, що в аукціоні участь приймали пов'язані особи, які погоджували свої дії, а саме, ТОВ „Солеорто", засновником та директором якого є ОСОБА_5, та ОСОБА_6, які спільно проживали та мають спільну доньку.

Зазначає, що проведення аукціону між пов'язаними особами, які спільно діяли з метою фіксації поточних біржових цін, призвело до фіксації ціни продажу об'єктів, та як наслідок ненадходження коштів до бюджету, що зачіпає економічні інтереси громади, створює перешкоди в реалізації відповідних соціальних програм.

Також прокурором в порядку ст. 22, 29 Господарського процесуального кодексу України подано додаткові обґрунтування позовних вимог, в яких повідомляє, що в порушення норм законодавства, Хмельницькою обласною радою в 2011р. конкурс на визначення суб'єкта оціночної діяльності для встановлення вартості комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку „Збруч" не проводився. Звіт про оцінку даного майна складено ТОВ „Подільська незалежна оцінка".

При цьому, посилається на позицію ВГСУ з аналогічних обставин, викладених в постанові від 24.06.2014р. по справі №923/1538/13.

Також вказує, що в порушення п. п. 17, 18 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003р. №1891, наказ про затвердження оцінки комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку „Збруч" Хмельницькою міською радою не видавався.

Повідомляє, що на даний час 03.09.2014р. прокуратурою області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по факту вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України, щодо зловживань, допущених службовими особами Хмельницької обласної ради, ТОВ „Подільська незалежна оцінка" та Хмельницької філії Товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська" при приватизації таборів праці та відпочинку „Збруч" і „Перлина Поділля". Досудове розслідування триває.

Крім того, звертає увагу, що в даному випадку строки позовної давності на звернення прокурора до суду не пропущені у зв'язку з тим, що відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", заява про визнання угод недійсними подається будь-ким з учасників аукціону, конкурсу або органом приватизації у місячний строк з дати проведення аукціону, конкурсу або органом приватизації у місячний строк з дати проведення аукціону, завершення конкурсу.

Вказує, що в березні місяці 2014р. прокуратурою області за власною ініціативою розпочато проведення перевірки законності приватизації майна Хмельницької обласної ради, в тому числі комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку „Збруч". За результатами перевірки встановлено, що згідно рецензії Фонду Державного майна України по Хмельницькій області, яка надійшла до прокуратури області 13.06.2014р. допущено порушення при проведенні оцінки майна, яке підлягало продажу на аукціоні.

Таким чином, про порушення, які стали підставою для пред'явлення позовної заяви до суду прокуратурі стало відомо лише 13.06.2014р., а 20.06.2014р. подано позовну заяву до суду.

Про результати перевірки Хмельницьку обласну раду повідомлено письмово 23.07.2014р. Тому, враховуючи, що обласна рада не проводила аукціон та не могла знати про допущені порушення при оцінці майна, прокуратура вважає, що строки позовної давності на звернення до суду не пропущені.

У додаткових поясненнях від 17.09.2014р. позивач зазначає, що при проведенні приватизації комплексу будівель табору праці та відпочинку „Збруч" конкурс із вибору суб'єкта оціночної діяльності Хмельницькою обласною радою не проводився. Рецензію на звіт про оцінку - визначення ринкової вартості комплексу будівель табору праці та відпочинку „Збруч" проведено ТОВ „Назарет".

Позивач стверджує, що на стадії підготовки спірного об'єкта до аукціону було порушено порядок визначення початкової ціни об'єкта на аукціоні, що свідчить про відсутність на стадії початку торгів легітимного висновку про вартість майна, і відповідно достовірної початкової ціни об'єкта малої приватизації.

Враховуючи зазначене, біржова угода купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013р. та договір купівлі-продажу від 24.04.2014р. не відповідають вимогам Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні", „Про приватизацію", „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", тому вважає що вони повинні бути визнані недійними, які такі, що укладені всупереч положенням закону. При цьому. Посилається на висновки ВГСУ України, викладені в постанові від 24.06.2014р. по справі №932/1538/13.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.

Представник відповідача-1 - ТОВ „Солеорто" в судовому засіданні та у письмовому відзиві від 04.08.2014р. проти позову заперечує. Вказує, що біржова угода купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2010р. та договір купівлі-продажу від 24.04.2014р. відповідають нормам чинного законодавства України, а аукціон, що відбувся у 2013р. було проведено без порушень чинного законодавства.

Представник відповідача-2 - Хмельницької філії товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська" в судовому засіданні та у письмовому відзиві від 14.08.2014р. за вих. № 1/08-14 проти позову заперечує. Зокрема, вказує, що п. 3.1. „Положення про порядок рецензування звітів про оцінку майна та майнових прав рецензентами, що працюють у штаті Фонду державного майна України, його регіональних відділень та представництв" затвердженого наказом ФДМУ № 1585/1 від 31.10.2011р. не підлягає дії до другого абзацу п. 20 „Методики оцінки майна", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003р. № 1891 „Акти оцінки майна та висновки про вартість майна, складені під час приватизації комунального майна, затверджуються виконавчими органами органів місцевого самоврядування".

Відповідно до абз. 2 ст. 13 Закону України „Про оцінку майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна) може виконувати оцінювач, який має не менш ніж дворічний досвід практичної діяльності з оцінки майна. Рецензування звіту про оцінку майна - комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку „Збруч" проведено ОСОБА_8, кваліфіковані документи якого відповідають вимогам ст. 13 Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Як вбачається із висновку рецензента „Звіт в цілому відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, але має незначні недоліки, що не вплинули на результати оцінки". Наведений висновок про вартість майна затверджений Хмельницькою обласною радою.

Звертає увагу, що відповідно до п. 3.3. наказу ФДМ України від 02.04.2012р. №439 „Про затвердження Порядку продажу об'єктів малої приватизації шляхом викупу, на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни), за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14.05.2012р. за №753/21066у у разі, коли на участь в аукціоні з продажу об'єкта надійшла заява від одного покупця, зазначений об'єкт може бути проданий безпосередньо такому покупцеві із забезпеченням ним умов приватизації об'єкта за запропонованою ним ціною, але не нижче початкової ціни продажу. А проведення перевірки учасників аукціону на предмет їх спільного проживання та їх спільних дітей не передбачено умовами проведення аукціону.

Представник відповідача 2 також у заяві від 15.07.2014р. за вих. №1/07-14 просить суд застосувати строки позовної давності. Звертає увагу, що ч. 2 ст. 20 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" передбачено подання заяви про визнання угод недійсними у місячний строк з дати проведення аукціону, завершення конкурсу. За таких обставин, просить в позові відмовити у зв'язку зі спливом строку позовної давності.

З приводу заяви відповідача-2 про застосування строків позовної давності позивач зазначає, що обласна рада дізналася про порушення свого права лише 26.06.2014р., тому просить суд залишити вищевказану заяву без задоволення. У додаткових поясненнях по справі від 21.08.2014 року наголошує, що обласна рада у зв'язку із делегуванням своїх повноважень з приватизації об'єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, Хмельницькій філії Товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", не є стороною, учасником аукціону, конкурсу або органом приватизації у відповідності до ст. 257, п.1 ст. 261 ЦК України, тому в даному випадку слід застосовувати загальний строк позовної давності.

Також відповідачем-2 подано відзив (вих. №1/09-14 від 23.09.2014р.) з приводу додаткових обґрунтувань позовних вимог прокуратури, в якому звертає увагу, що відповідно до договору про проведення незалежної оцінки від 01.02.2013р. замовником оцінки виступала Хмельницька обласна рада. Хмельницька філія ТБ УЗТБ "Придніпровська" не мала ніякого відношення до визначення суб'єкта оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об'єкта приватизації, визначення початкової ціни об'єкта до продажу на аукціоні та затвердження початкової ціни.

Вказує, що висновок про вартість майна був затверджений головою Хмельницької обласної ради та скріплений печаткою відповідно до вимог п. 18 Методики оцінки майна. При цьому, стверджує, що пакет документів, який був отриманий ХФ ТБ "УЗТБ "Придніпровська" для проведення аукціону по продажу об'єкту приватизації відповідав чинному законодавству, а проведення перевірки достовірності звіту про оцінку та висновку про вартість майна не входить в компетенцію організатора аукціону.

Зазначає, що аукціон було проведено з дотриманням вимог чинного законодавства, а протокол проведення аукціону з продажу комплексу будівель та споруд табору праці та відпочинку "Збруч" був затверджений органом приватизації в особі голови Хмельницької обласної ради та скріплений печаткою.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

Рішенням Хмельницької обласної ради шостого скликання від 26.09.2012 року №21-13/2012 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 18 травня 2011 року №22-4/2011 "Про програму приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки" вирішено делегувати на період дії цієї Програми Державній акціонерній компанії "Національна мережа аукціонних центрів" (за згодою), Хмельницькій товарній біржі (за згодою) та Хмельницькій філії товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" (за згодою) повноваження обласної ради на здійснення приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області згідно з переліками, відповідно до вимог чинного законодавства України. Організація, що здійснює приватизацію об'єкта, визначається з числа організацій, визначених вище, рішенням постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій.

Встановлено, що приватизація об'єктів державного житлового фонду здійснюється головою обласної ради у відповідності до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" з оформленням головою ради відповідних свідоцтв про право власності на нерухоме майно.

У додатку №1 до вказаного рішення викладено перелік об'єктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області і підлягають продажу на аукціоні, у тому числі, комплекс будівель табору праці і відпочинку "Збруч" загальною площею 1508,7 м.кв., що знаходиться за адресою: Чемеровецький район, с. Гусятин, вул. Надзбручанська, 3.

Постійна комісія з питань власності, приватизації та інвестицій Хмельницької обласної ради 11.10.2012 р., розглянувши питання "Про розподіл об'єктів, що підлягають приватизації між організаціями, що будуть здійснювати їх приватизацію" встановила, що Хмельницька філія товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" здійснює приватизацію, в тому числі, комплексу будівель табору праці та відпочинку "Збруч".

12.12.2012 р. Хмельницька обласна рада (замовник) та Хмельницька філія Товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" (виконавець) уклали договір №169-р про виконання делегованих повноважень з приватизації об'єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Хмельницької області (надалі - договір).

Згідно з п. 1.1. договору, на виконання рішення сесії Хмельницької обласної ради від 26 вересня 2012 року №21-13/2012 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 18 травня 2011 року №22-4/2011 "Програму приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки", та висновку постійної комісії обласної ради з питань власності, приватизації та інвестицій від 11.10.2012 року замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання надавати послуги по виконанню делегованих повноважень з приватизації об'єктів (майна), що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, а саме: комплексу будівель табору праці і відпочинку "Збруч" загальною площею 1508,7 м.кв., розташованих за адресою: вул. Надзбручанська, б.1, с. Гусятин, Чемеровецький район, Хмельницька область, визначеного Програмою, шляхом продажу на аукціоні, за конкурсом чи шляхом викупу на умовах, передбачених чинним законодавством України, цим Договором та Програмою.

Пунктом 1.2. договору передбачено, що виконавець зобов'язується надати комплекс послуг по організації приватизації майна на конкурентних та інших засадах згідно з чинним законодавством України, надавати потенційним покупцям за їх рахунок інформаційні послуги, що стосуються купівлі майна, умов участі в аукціонах, конкурсах на викупі, порядку розрахунків, інші послуги, пов'язані з приватизацією майна та забезпечити прийом заявок від потенційних покупців.

Відповідно до п. 2.2. договору, при виконанні цього договору виконавець зобов'язується: провести експертну оцінку майна (п. 2.2.3. договору); приймати заявки на участь у торгах від потенційних покупців (п. 2.2.5. договору); здійснити організацію продажу майна на торгах у відповідності з чинним законодавством України (п. 2.2.6. договору); укласти з переможцем торгів (конкурсу), покупцем нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу майна (п. 2.2.10 договору).

Договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє до повного виконання ними своїх зобов'язань (п. 7.1. договору).

Договір підписаний сторонами та скріплений їхніми печатками.

27.02.2014р. в газеті "Всім" було розміщено інформаційне повідомлення про продаж на аукціоні об'єктів комунальної власності, що перебувають у спільній власності територіальних громад, в тому числі, і комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч", що знаходиться за адресою: вул. Надзбручанська, 3, с. Гусятин, Чемеровецький район, Хмельницька область.

Оголошення містить відомості про майно, реєстраційний та гарантійний внески, спосіб приватизації, строк подачі заявок та дату, час та місце проведення аукціону. Організатор аукціону - Хмельницька філія товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська".

Як вбачається із протоколу №2 конкурсу щодо визначення переможця на право проведення експертної оцінки майна та послуг зі страхування нерухомого майна об'єктів спільної власності територіальних громад області від 10.02.2011 року, конкурсною комісію визнано переможцями на право проведення експертної оцінки майна об'єктів спільної власності територіальних громад області наступних учасників: ПП ОСОБА_9, ТзОВ "Есперт", Хмельницька обласна товарна біржа.

01 лютого 2013 року між Хмельницькою обласною радою (замовник), товариством з обмеженою відповідальністю "Подільська незалежна оцінка" (оцінювач) та Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна товарна біржа "Придніпровська" (платник) укладено договір на проведення незалежної оцінки, згідно умов якого замовник доручає, а оцінювач приймає на себе обов'язки по виконанню незалежної оцінки ринкової вартості комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч", що перебуває на балансі Хмельницького обласного підприємства по заготівлі і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо", що розташовані по вул. Надзбручанська, 3 в с. Гусятин, Чемеровецького району Хмельницької області (п.1.1. договору).

Мета оцінки, згідно п. 1.3. договору, визначення ринкової вартості об'єкта оцінки для приватизації шляхом реалізації через аукціон.

По закінченню робіт оцінювач передає замовнику Звіт про оцінку, який складається в двох примірниках (п. 4.1. договору).

Договір, відповідно до п.7.2. набуває чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за договором.

Договір на проведення незалежної оцінки від 01.02.2013 року підписаний всіма сторонами та скріплений їхніми печатками.

На виконання умов договору від 01.02.2013 року, оцінювачем ТОВ "Подільська незалежна оцінка" ОСОБА_10 проведено оцінку об'єкта приватизації, за результатами якої складено відповідний звіт. Відповідно до звіту про оцінку об'єкта приватизації, а саме, визначення ринкової вартості комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч", що перебуває на балансі Хмельницького обласного підприємства по заготівлі і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо", та розташовані по вул. Надзбручанська, 3 в с. Гусятин, Чемеровецького району, Хмельницької області, ринкова вартість комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч" для реалізації через аукціон становить 210200,00 грн.

Звіт підписаний оцінювачем ОСОБА_10, директором ТОВ "Подільська незалежна оцінка" та затверджений головою Хмельницької обласної ради М.В. Дерикотом.

Згідно рецензії від 25.02.2013 року на вищенаведений звіт, проведеної експертом-оцінювачем ТОВ "Назарет" ОСОБА_8, звіт в цілому відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, але має незначні недоліки, що не вплинули на результат оцінки.

Рецензія підписана рецензентом та скріплена печаткою ТОВ "Назарет".

В матеріали справи також надано сертифікат суб'єкта оціночної діяльності №12286/11 від 02.08.2011 року ОСОБА_10, виданого Фондом державного майна України товариству з обмеженою відповідальністю "Подільська незалежна оцінка", який надає право останньому займатися оцінкою об'єктів в матеріальній формі із спеціалізацією в межах оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі, земельних ділянок та майнових прав на них. Строк дії сертифіката - з 02 серпня 2011 р. по 02 серпня 2014 р.

Як вбачається із кваліфікаційного свідоцтва оцінювача НОМЕР_1 від 12.02.2005 року, ОСОБА_10 успішно склав кваліфікаційний іспит та має достатній фаховий рівень підготовки оцінювача за програмою базової підготовки за напрямом оцінки майна: "Оцінка об'єктів в матеріальній формі" та спеціалізаціями в межах напряму: "Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі, експертна грошова оцінка земельних ділянок", "Оцінка машин і обладнання", "Оцінка дорожніх транспортних засобів".

ОСОБА_10 на підставі кваліфікаційного свідоцтва від 05.04.2005 року зареєстрований в Державному реєстрі оцінювачів як такий, що має право здійснювати оцінку майна та майнових прав, в тому числі, цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім оцінки прав на об'єкти інтелектуальної власності).

Відповідно до посвідчення про підвищення кваліфікації оцінювача МФ №7753 від 27.12.2012 року, ОСОБА_10 підвищив кваліфікацію оцінювача за напрямом оцінки майна: "Оцінка об'єктів у матеріальній формі" та спеціалізаціями в межах напряму: "Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі, земельних ділянок та майнових прав на них", "Оцінка машин і обладнання", "Оцінка колісних транспортних засобів".

Як вбачається із протоколу №2 проведення аукціону з продажу майна, 20 березня 2013 року проведено аукціон з продажу комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч", а саме: автогараж - загальною площею 19,3 м.кв., спальний корпус - 695,7 м.кв., над каптажна споруда - 19,0 м.кв., господарські приміщення 3 шт. загальною площею - 118,0 м.кв., будівельний майданчик з недобудованою спорудою - 264 м.кв., комплектна трансформаторна підстанція, лінія електропередач Пл 10 кВ - 1500,0 м.п., газопровід середнього тиску, 50 мм - 320,0 м.п., водопровід, 32 мм. - 320,0 м.п. Місцезнаходження майна: 31610, вул. Надзбручанська, 3, с. Гусятин, Чемеровецького району, Хмельницької області, із початковою ціною продажу у розмірі 210200,00 грн.

Учасниками аукціону стали товариство з обмеженою відповідальністю "Солеорто", м. Хмельницький, проїзд Глібова, 30 в особі директора ОСОБА_5, та фізична особа-підприємець ОСОБА_6, АДРЕСА_1.

Переможцем аукціону (покупцем) визначено ТОВ "Солеорто" з ціновою пропозицією 210200,00 грн., та зобов'язано останнього сплатити на протязі 20 календарних днів 189180,00 грн. вартості товару (без врахування гарантійного внеску).

Протокол проведення аукціону з продажу майна №2 від 20.03.2014 року підписано ліцитатором, брокером, переможцем аукціону - директором ТОВ "Солеорто" ОСОБА_5., та директором Хмельницької філії "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська".

ХФ ТБ "УЗТБ "Придніпровська" платіжним дорученням від 09.04.2013 року перерахувала на рахунок Головного фінансового управління Хмельницької ОДА 199690,00 грн. за реалізоване майно - комплекс будівель та споруд табору праці і відпочинку "Збруч" відповідно до договору №169 від 12.12.2012 року. Наведене підтверджується і випискою по рахунку ГУДКСУ у Хмельницькій області від 09.04.2014 року та листом Департаменту фінансів Хмельницької ОДА від 19.04.2013 року №03-13/1295.

09 квітня 2013 року Хмельницька філія Товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницька обласна рада (продавець) та товариство з обмеженою відповідальністю "Солеорто" (покупець) уклали біржову угоду купівлі-продажу нерухомого майна (реєстраційний номер 0004), згідно п.1 якої продавець продав, а покупець придбав комплекс будівель та споруд табору праці та відпочинку "Збруч", а саме: автогараж - загальною площею 19,3 м.кв., спальний корпус - 695,7 м.кв., над каптажна споруда - 19,0 м.кв., господарські приміщення 3 шт. загальною площею - 118,0 м.кв., будівельний майданчик з недобудованою спорудою - 264 м.кв., комплектна трансформаторна підстанція, лінія електропередач Пл 10 кВ - 1500,0 м.п., газопровід середнього тиску, 50 мм - 320,0 м.п., водопровід, 32 мм. - 320,0 м.п. Місцезнаходження майна: 31610, вул. Надзбручанська, 3, с. Гусятин, Чемеровецького району, Хмельницької області.

Продаж, як передбачено п. 2 угоди, вчинено за 210200,00 грн. відповідно до протоколу аукціону №2, проведеного 20 березня 2013 року Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська". Розрахунки між Покупцем та Продавцем здійснено до підписання даної угоди.

Зміна умов угоди, її розірвання та припинення може бути лише за згодою обох сторін. За вимогою однієї сторони угода може бути змінена або розірвана за рішенням суду у випадках порушення іншою стороною умов угоди (п. 4 угоди).

Взаємовідносини сторін, не врегульовані цією угодою, регламентуються законодавством України (п. 5 угоди).

Угода набуває чинності з моменту її підписання (п.6 угоди).

Біржова угода підписана сторонами та скріплена їхніми печатками.

24 квітня 2014 року територіальні громади сіл, селищ, міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради (в господарському віданні Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам "Облпаливо"), від імені якої діє Хмельницька філія Товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" (продавець) та товариство з обмеженою відповідальністю "Солеорто" (покупець) уклали договір купівлі-продажу, згідно п. 1.1. якого продавець зобов'язується передати у власність покупцю комплекс будівель та споруд табору праці та відпочинку "Збруч" загальною площею 1508,7 кв.м., що розташований за адресою: с. Гусятин, вул. Надзбручанська, буд. 3, Чемеровецького району Хмельницької області, а покупець зобов'язується прийняти вказане нерухоме майно та сплатити ціну відповідно до умов, що визначені в цьому договорі.

Згідно звіту про оцінку майна, складеного СОД ФОП ОСОБА_11 16.04.2014 року, ринкова вартість об'єкта становить 216580,00 грн. Указане в цьому договорі нерухоме майно продано за 210200,00 грн. (п.п. 1.5. та 1.6. договору).

Договір підписаний сторонами, посвідчений приватним нотаріусом та скріплений їхніми печатками.

В матеріали справи надано рецензію заступника начальника відділу оцінки та продажу державного майна Т.О. Коцюби від 12.06.2014 року на Звіт про оцінку об'єкта приватизації - визначення ринкової вартості комплексу будівель та споруд праці і відпочинку "Збруч", що перебуває на балансі Хмельницького обласного підприємства по заготівлі і постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам "Облпаливо", та розташовані по вул. Надзбручанська, 3 в с. Гусятин, Чемеровецького району Хмельницької області. У висновках до рецензії вказано, що звіт класифікується за ознакою абзацу четвертого пункту 67 Національного стандарту №1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 року №1440, як такий, що не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки, але може використовуватись з метою, зазначеною в звіті, після виправлення недоліків.

Прокуратурою також надано актовий запис №330 від 05.02.2008 року та свідоцтво про народження ОСОБА_13, батьком якої вказаний ОСОБА_6, матір'ю - ОСОБА_5.

Заступник прокурора Хмельницької області старший радник юстиції Шевчук В.І., вивчивши стан законності у сфері збереженості та використання комунального майна, 28.03.2014 року виніс постанову про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, якою постановив провести перевірку в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у діяльності Хмельницької обласної ради, КП "Комунальники", ХОП "Облпаливо", ХОФ "Фармація" щодо укладення договорів оренди та приватизації об'єктів комунальної власності.

В ході проведення перевірки Хмельницька обласна рада листом №943/01-15 від 15.05.2014 року звернулася до першого заступника прокурора Хмельницької області з проханням перевірити законність приватизації бази відпочинку "Перлина Поділля", табору праці та відпочинку "Збруч", обґрунтованість експертної оцінки цих об'єктів приватизації, та про результати перевірки проінформувати обласну раду.

У зв'язку із виявленням прокуратурою обставин, які стали підставою для звернення до суду з даним позовом, 25.06.2014 року заступник прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради звернувся з позовною заявою про визнання недійсною біржову угоду купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013р., укладену між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придністровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ "Солеорто" та визнання недійсним договору купівлі-продажу від 24.04.2014 р. укладений між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом.

23.07.2014 року заступник прокурора області листом №07/1-1659 вих-14 повідомив Хмельницьку обласну раду про те, що за результатами проведеної перевірки щодо законності приватизації бази відпочинку "Перлина Поділля" та табору праці і відпочинку "Збруч", прокуратурою виявлено порушення ст. 17 Закону України "Про товарну біржу", ст. 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", тому пред'явлено відповідні судові позови.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги таке:

Згідно приписів ст. 3 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом викупу, продажу на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни), продажу за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" аукціон, конкурс може бути припинено і об'єкт знімається з торгів, конкурсного відбору на вимогу будь-кого з його учасників або органу приватизації у випадках, коли, зокрема, істотно порушувались правила оголошення та проведення аукціону, конкурсу, передбачені цим Законом; зазначені порушення можуть бути підставою для визнання судом недійсними угод, укладених на аукціоні, конкурсі.

Згідно з ч. 1 ст. 8 вищенаведеного Закону, з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації, які, зокрема, встановлюють ціну продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, або початкову ціну об'єкта на аукціоні, за конкурсом з урахуванням результатів оцінки об'єкта, проведеної відповідно до методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", у випадку приватизації майна, що є у комунальній власності, проведення оцінки такого майна є обов'язковим.

Пунктом 8 Постанови Кабінету Міністрів України №1891 від 10.12.2003р. "Про затвердження Методики оцінки майна" (далі - Методика) передбачено, що з метою визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна, об'єктів незавершеного будівництва та цілісних майнових комплексів, що підлягають приватизації, на підготовчому етапі здійснюється відбір державним органом приватизації на конкурсних засадах суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який буде проводити незалежну оцінку в разі прийняття рішення про її проведення, та укладення з ним договору на проведення оцінки майна у строк, що не перевищує 20 календарних днів від дати інвентаризації. Пунктом 15 Методики передбачено, що для проведення незалежної оцінки майна суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкти господарювання визначаються державними органами приватизації у таких випадках: приватизації (корпоратизації); внесення державного або комунального майна до статутних капіталів господарських товариств, у тому числі холдингових і державних акціонерних компаній; повернення об'єктів приватизації у державну власність. Відбір суб'єктів оціночної діяльності - суб'єкта господарювання здійснюється на конкурсних засадах у порядку, що встановлюється Фондом державного майна.

У випадку проведення приватизації комунального майна шляхом продажу на аукціоні, визначення початкової вартості продажу об'єкта нерухомого майна здійснюється шляхом проведення незалежної оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності, обраним на конкурсних засадах, в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Статтею 10 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" у випадках, визначених нормативно-правовими актами з оцінки майна, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, суб'єкти оціночної діяльності - органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють оцінку майна самостійно на підставі наказу керівника. При цьому, якщо законодавством передбачена обов'язковість проведення незалежної оцінки майна, органи державної влади та органи місцевого самоврядування виступають замовниками проведення такої оцінки майна шляхом укладання договорів з суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання, визначеними на конкурсних засадах у порядку, встановленому законодавством.

Згідно ч.1 ст.12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб'єкта оціночної діяльності.

Пунктами 17, 20 Методики передбачено, що прийняття, погодження та затвердження оцінки майна державними органами приватизації, органами, уповноваженими управляти державним майном чи виконавчими органами відповідних органів місцевого самоврядування здійснюється на підставі результатів рецензування звіту про оцінку майна згідно із Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та національними стандартами. Акти оцінки майна та висновки про вартість майна, складені під час приватизації комунального майна, затверджуються виконавчими органами органів місцевого самоврядування.

Як вбачається із матеріалів справи, на підставі рішення Хмельницької обласної ради від 26.09.2012 року та висновку постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій, відповідачу 2 - Хмельницькій філії товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа" делеговано повноваження на приватизацію об'єкта комунальної власності - комплекс будівель табору праці та відпочинку "Збруч". В процесі приватизації через аукціон, відповідачем 2 здійснено замовлення проведення незалежної оцінки, про що із ТОВ "Подільська незалежна оцінка" 01.02.2013 року укладено відповідний договір. На виконання умов даного договору, оцінювачем ТОВ "Подільська незалежна оцінка" проведено оцінку комплексу будівель табору праці та відпочинку "Збруч" для продажу на аукціоні, про що складено звіт. Згідно рецензії оцінювача ТОВ "Назарет" ОСОБА_8, вказаний звіт відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна.

За результатами проведення аукціону з продажу комплексу будівель табору праці та відпочинку "Збруч", із переможцем аукціону - ТОВ "Солеорто", укладено оскаржувані біржову угоду від 09.06.2013 року та договір купівлі-продажу 24.04.2014 року.

В ході розгляду справи судом встановлено, що згідно протоколу проведення конкурсу щодо визначення переможця на право проведення експертної оцінки майна та послуги зі страхування нерухомого майна об'єктів спільної власності територіальних громад, правом на проведення експертної оцінки майна об'єктів спільної власності територіальних громад області володіють: ПП ОСОБА_9, ТОВ "Експерт", Хмельницька обласна товарна біржа. Однак, всупереч вищенаведеним положенням законодавства, зокрема, Постанови Кабінету Міністрів України №1891 від 10.12.2003р. "Про затвердження Методики оцінки майна", Хмельницька обласна рада та ХФТБ "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" уклали договір на проведення незалежної оцінки із ТОВ "Подільська незалежна оцінка", який не наділений правом проведення експертних оцінок майна спільної власності територіальних громад області.

Наведені положення закону дають підстави для висновку про порушення на стадії підготовки спірного об'єкта до аукціону порядку визначення початкової ціни цього об'єкта на аукціоні, що свідчить про відсутність на стадії початку торгів легітимного висновку про вартість майна, і, відповідно, достовірної початкової ціни об'єкта малої приватизації. (Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду від 24.06.2014 року по справі №923/1538/13).

Відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 203 ЦК України передбачено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Враховуючи вищевикладене, оскаржувана біржова угода купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р. не відповідає вимогам Законів України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", Постанови Кабінету Міністрів України №1891 від 10.12.2003 "Про затвердження Методики оцінки майна", та є недійсною у відповідності до ст. 215 ЦК України.

Таким чином, біржова угода купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р., укладена між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ "Солеорто" підлягає визнанню недійсною, а позовні вимоги в цій частині - задоволенню.

Прокурор в особі позивача також просить суд визнати недійсним договір купівлі-продажу від 24.04.2014 р., укладений між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом.

Як вбачається із тексту оскаржуваного договору, останній укладено з порушенням вищенаведених положень законодавства, що регулюють порядок продажу майна комунальної власності, зокрема, без проведення аукціону та дотримання інших необхідних процедур. Тому, на підставі ст. 215 ЦК України, підлягає визнанню недійсним, а позовні вимоги в цій частині задоволенню.

Стосовно твердження прокурора про участь в аукціоні суб'єктів, які погоджували свої дії, суд зазначає, що матеріали даної справи не містять достатньо доказів на підтвердження наведеного факту, про жодні інші достовірні обставини, наприклад, встановлені Антимонопольним комітетом України, суду не відомо.

Також суд вважає безпідставним твердження прокурора та позивача з приводу необхідності резензування звіту про оцінку майна рецензентами, що працюють в апараті Фонду державного майна України та видання наказу про затвердження акту оцінки майна, з огляду на приписи ст. 13 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", п. 2.2. Положення про порядок рецензування звітів про оцінку майна та майнових прав рецензентами, що працюють у штаті Фонду державного майна України, його регіональних відділень та представництв" затвердженого наказом Фонду державного майна України №1585/1 від 31.10.2011р., п.п. 17, 18 Постанови Кабінету Міністрів України №1891 від 10.12.2003р. "Про затвердження Методики оцінки майна".

Щодо поданої відповідачем 2 заяви про застосування строку позовної давності, судом зазначається наступне.

У відповідності до положень частини 2 статті 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", заява про визнання угод недійсними подається будь-ким з учасників аукціону, конкурсу або органом приватизації у місячний строк з дати проведення аукціону, завершення конкурсу.

Аналогічне положення міститься в п. 3.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів" від 29.05.2013 року №10, згідно якого спеціальною (скороченою) позовною давністю є встановлений частиною другою статті 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" місячний строк подання заяви про визнання недійсною угоди, укладеної на аукціоні, конкурсі, - стосовно учасників аукціону, конкурсу або органу приватизації.

До позовних же вимог, пов'язаних з оскарженням прилюдних торгів та визнанням недійсними згаданих угод і заявлених іншими особами, які не належать до кола осіб, визначених згаданими нормами, застосовується загальна позовна давність згідно з приписами ЦК України.

Як вбачається із матеріалів справи, 26.03.2012 року позивач делегував свої повноваження по приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, в тому числі, спірного об'єкта, відповідачу 2. Таким чином, у аукціоні, результати якого оскаржуються, позивач не виступав ні учасником аукціону, ні органом приватизації, тому, спеціальний (скорочений) строк позовної давності в даному випадку застосуванню не підлягає .

У п. 4.1. роз'яснень, наданих Вищим господарським судом України у постанові пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування позовної давності у вирішенні господарських спорів" від 29 травня 2013 року № 10 вказано, що початок перебігу позовної давності визначається за правилами статті 261 ЦК України. Якщо у передбачених законом випадках з позовом до господарського суду звернувся прокурор, що не є позивачем, то позовна давність обчислюватиметься від дня, коли про порушення свого права або про особу, яка його порушила, довідався або мав довідатися саме позивач, а не прокурор. У таких випадках питання про визнання поважними причин пропущення позовної давності може порушуватися перед судом як прокурором, так і позивачем у справі.

Враховуючи, що до даних спірних відносин застосовується загальний строк позовної давності у три роки, суд не вбачає підстав для задоволення заяви відповідача 2 про застосування строку позовної давності.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Приписами ст. 34 ГПК України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З огляду на вищенаведене, суд доходить до висновку про необхідність задоволення позову.

У відповідності до вимог ст. 49 ГПК України, судові витрати у справі покладаються на відповідача 2, оскільки саме його неправомірні дії призвели до даного судового спору.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 12, 33, 44, 49, 82, 84, 85, 115,116 Господарського процесуального кодексу України, суд-

В И Р І Ш И В:

Позов заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради м. Хмельницький до 1) товариства з обмеженою відповідальністю "Солеорто" м. Хмельницький 2) товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" в особі Хмельницької філії товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" про біржової угоди купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р., укладеної між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та ТОВ "Солеорто"; визнання недійсним договору купівлі-продажу від 24.04.2014 р. укладеного між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом задовольнити.

Визнати недійною біржову угоду купівлі-продажу нерухомого майна від 09.04.2013 р., укладену між Хмельницькою філією товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська", Хмельницькою обласною радою та товариством з обмеженою відповідальністю "Солеорто".

Визнати недійсним договір купівлі-продажу від 24.04.2014 р., укладений між Хмельницькою обласною радою від імені якої діє Хмельницька товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" та ТОВ "Солеорто", який посвідчений приватним нотаріусом.

Стягнути з товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" в особі Хмельницької філії товарної біржі "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" (м. Старокостянтинів, вул. Сагайдачного, 15/1, код 38316405) в доход Державного бюджету України (по коду класифікації доходів бюджету 22030001, р/р 31218206783002, отримувач УДКСУ у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ отримувача 38045529, банк отримувача ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, призначення платежу: "Судовий збір, Код 03500128, пункт ставок судового збору") судовий збір в розмірі 2436,00 грн. (дві тисячі чотириста тридцять шість грн. 00 коп.).

Видати наказ.

Повне рішення складено 25.09.2014 року.

Головуючий суддя О.Є. Танасюк

Суддя В.В. Виноградова

Суддя С.В. Гладій

Віддрук. 6 прим. : 1 - до справи, 2. прокуратура Хмельницької області: 29000, м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3; 3 - позивачу - Хмельницька обласна рада: 29005, м. Хмельницький, майдан Незалежності.; 4 - відповідачу-1 - ТОВ "Солеорто": 29000, м.Хмельницький, Проїзд Глібова, 30; 5-6 - відповідачу-2 - ТБ "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська" в особі Хмельницької філії ТБ "Універсальна земельна товарна біржа "Придніпровська":1) м.Київ, пров. Західний, 3д/5.;2) Хмельницька область, Старокостянтинівський р-н, м.Старокостянтинів, вул. Сагайдачного, 15/1. - простим.