ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" вересня 2014 р. Справа № 908/1341/14
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Сіверін В. І., суддя Терещенко О.І. , суддя Івакіна В.О.
при секретарі Новіковій Ю.В.
за участю представників сторін:
позивача - Михайловський А.С.,
відповідача - Дрозденко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. № 2613 З/1-7) на рішення господарського суду Запорізької області від 02.07.2014 року у справі
за позовом Запорізької міської ради, м. Запоріжжя,
до Підприємства з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", м. Київ,
про внесення змін до договору оренди землі від 07.09.2009 р.
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до господарського суду Запорізької області з до Підприємства з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", м. Київ про:
- внесення змін п. 5 договору оренди землі № 040926101687 від 07.09.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", м. Київ, щодо земельної ділянки площею 0,3559 га, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, 462, виклавши пункт 5 в такій редакції: "5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 3 606 904 грн. 14 коп. в цінах 2013 року та пункт 9 в такій редакції: "9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 152 645 грн. 40 коп., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року";
- внесення змін п. 9 договору оренди землі № 040926101687 від 07.09.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", м. Київ, щодо земельної ділянки площею 0,3559 га, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, 462, виклавши пункт 9 в такій редакції: " 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 152 645 грн. 40 коп., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року".
22.05.2014р. на адресу місцевого господарського суду надійшла заява позивача, щодо виправлення технічних помилок допущених при складені позовної заяви, а саме вважати в пункті вимог суму "152 645 грн. 40 коп. такою, що вказана помилково та задовольнити позовні вимоги з урахуванням виправлень описки, а саме "2. Внести зміни до договору оренди землі № 040926101687 від 07.09.2009р., укладеного між Запорізькою міською радою та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", м. Київ щодо земельної ділянки площею 0,3559 га, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, 462, виклавши пункт 9 в такій редакції: "9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 216 412 грн. 62 коп., що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року". Крім того, вважати в п. 3 позовних вимог назву "товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізьке підприємство по забезпеченню матеріальними ресурсами "Ресурс-інвест" такою, що вказана помилково та змінити на "Підприємство з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна".
На додаток до наведеного, позивач надав господарському суду Запорізької області письмову заяву, в якій просить суд виправити описку у позовній заяві та в заяві від 22.05.2014р., а саме: суми " 152 645 грн. 40 коп." та " 216 412 грн. 62 коп." вважати, як зазначені помилково, замінивши їх на " 216 414 грн. 25коп.". Позовні вимоги, з урахуванням заяви про виправлення описки позивач підтримав у повному обсязі.
Рішенням господарського суду Запорізької області від 02.07.2014 року (суддя Дроздова С.С.) позовні вимоги Запорізької міської ради до Підприємства з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" задоволені.
Внесено зміни в п. 5 договору оренди землі від 07.09.2009р. за № 040926101687, укладеного між Запорізькою міською радою та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", щодо земельної ділянки площею 0,3559 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, 462 для розташування автозаправної станцій, виклавши його в такій редакції: " 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 3 606 904 грн. 14 коп. (три мільйони шістсот шість тисяч дев'ятсот чотири грн. 14 коп.) в цінах 2013 року".
Внесено зміни в п. 9 договору оренди землі від 07.09.2009р. за № 040926101687, укладеного між Запорізькою міською радою та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", щодо земельної ділянки площею 0,3559 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, 462 для розташування автозаправної станцій, виклавши його в такій редакції: " 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 216 414 грн. 25 коп. (двісті шістнадцять тисяч чотириста чотирнадцять грн. 25 коп.), що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року".
Відповідач із вказаним рішенням місцевого господарського суду не погодився, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою в якій просить це рішення скасувати, прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.
В обґрунтування апеляційної скарги відповідач вказує, що судом Запорізької області, в порушення вимог Господарського процесуального кодексу України, були прийняті заява позивача від 22.05.2014 року про внесення виправлень у позові та заява від 02.07.2014 року про внесення виправлень у заяву від 22.05.2014 року після початку розгляду справи по суті.
В судовому засіданні представник відповідача апеляційну скаргу підтримав, просив її задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні та у відзиві на апеляційну скаргу заперечував, просив залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення місцевого господарського суду - без змін.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення представників та перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила наступне.
Господарським судом встановлено, що 07.09.2009р. між Запорізькою міською радою (орендодавець) та Підприємством з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" (орендар) укладено договір оренди землі.
Договір оренди землі зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 07.09.2009р. за № 04092601687.
Відповідно до п. 1 договору орендодавець, відповідно до рішення тридцятої сесії п'ятого скликання Запорізької міської ради № 39/199 від " 25" лютого 2009р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування автозаправної станції, яка знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Куйбишева, буд. 462.
Згідно п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка площею 0,3559 га.
Відповідно до п. 8 договору, він був укладений строком на дев'ятнадцять років.
Пунктом 5 договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 3405927 грн. 41 коп., в цінах 2009 року.
Згідно п. 9 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 136 237 грн. 11 коп., що складає 4% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2009 року.
Відповідно до п. 11 договору орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 12 договору розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати;
- в інших випадках, передбачених законом.
Згідно зі ст. 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є зокрема, земля, як власність територіальної громади міста.
В ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначається, що міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Статтею 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" закріплено, що право комунальної власності на землю належить територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах.
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключною компетенцією міської ради є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
На вимогу ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.
27.07.2011р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 16 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя".
Відповідно до даного рішення встановлено коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати. Для земельних ділянок, на яких здійснюється торгівля нафтопродуктами, встановлено коефіцієнт 4.
26.06.2012р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у місті Запоріжжя".
Відповідно до даного рішення встановлено нові коефіцієнти, відповідно до яких визначається розмір орендної плати. Для земельних ділянок, наданих для розташування автозаправних станцій, встановлено коефіцієнт 6.
Рішення № 37 було оприлюднене 24.07.2012р. в газеті "Запорізька Січ" та набрало чинності 01.01.2013 р.
Вказане рішення Запорізької міської ради не суперечить діючому законодавству та не було визнано недійсним у встановленому законом порядку, а тому підлягає виконанню.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно до статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі" істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
За змістом частин 1, 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).
Відповідно до ч. 1 ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Статтею 5 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок обов'язково проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" розмір орендної плати залежить від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а тому у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки змінюється відповідно і розмір орендної плати.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку землі" дані про нормативну грошову оцінку землі оформлюються, як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:07:044:0344, виданого Головним управлінням Державного земельного агентства у Запорізькій області станом на 07.08.2013р., нормативна грошова оцінка становить 3 606 904,14 грн.
Таким чином, розмір орендної плати за користування земельною ділянкою по договору складає 216 414,25 грн. та розраховується наступним чином: 3 606 904,14 х 1% х 6 = 216 414,25 (грн.), де: 3 606 904,14 - нормативна грошова оцінка земельної ділянки; 6 - коефіцієнт "К", згідно якого визначається розмір орендної плати; 216 414,25 - розмір орендної плати.
Згідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі" та п. 35 договору оренди землі, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди спір вирішується в судовому порядку.
Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним.
Згідно ст. 126 Земельного кодексу України, оренда землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України "Про оренду землі", право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, пункт 288.1 статті 288 якого визначає, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
У зв'язку із прийняттям Податкового кодексу України внесенні зміни, відповідно до яких розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
В силу перехідних положень Земельного кодексу України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні та міські ради. Отже, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах щодо земель, які перебувають у державній та комунальній власності, є Запорізька містка рада, яка має повноваження щодо розпорядження цією земельною ділянкою.
Стаття 274.1 Податкового кодексу України встановлює, що ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено встановлюється у розмірі 1% від нормативної оцінки земельної ділянки.
Статтею 288.1 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Крім того, відповідно до статті 288.5.2 Податкового кодексу, орендна плата не може перевищувати:
а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;
б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом;
в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
Отже, орендна плата за договором оренди землі не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки, але не більшою 12 %.
Враховуючи викладене, річний розмір орендної плати за користування зазначеною земельною ділянкою Підприємства з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" повинно складати шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року, а нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 3 606 904 грн. 14 коп. в цінах 2013 року.
Зазначене у договорі оренди земельної ділянки від 07.09.2009р. є порушенням ст. 288.5.1 Податкового кодексу України, відповідно до якого розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом і не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ст. 274.1 Податкового кодексу України, ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено і встановлюється в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до ст. 276.1 Податкового кодексу України, податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарським та іншими будівлями і спорудами, справляються у розмірі 3 відсотків земельного податку, обчисленого відповідно до ст. 274 і 275 цього Кодексу.
Нормами чинного законодавства та умовами договору передбачено можливість у даному випадку зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін.
Відповідно до ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" акти (рішення), прийняті органами місцевого самоврядування, є обов'язковими для виконання на відповідній території.
Відповідно до статті 290 ГК України розмір плати за користування земельною ділянкою, що є державною або комунальною власністю, не може бути нижчим за встановлений відповідно до закону.
Враховуючи вищевикладене, пункти 5 та 9 договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009р. не відповідають вимогам Податкового кодексу України та рішенню органу місцевого самоврядування в частині встановленої орендної плати та нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ст. 11 Господарського процесуального кодексу України особи, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. У разі недосягнення згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.
Згідно до статті 24 Закону України "Про плату за землю" грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, у тому числі договорів оренди землі.
Як на час укладання договорів оренди земельних ділянок, так і на час виникнення спору обов'язковим елементом визначення розміру орендних платежів є нормативна грошова оцінка земельних ділянок (ст. Закону України "Про оцінку земель"), яка відповідно до положень ст. 18 цього Закону проводиться не рідше ніж один раз на 5-10 років.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою.
У зв'язку з тим, що визначена п. 5 договору оренди земельної ділянки від 07.09.2009р. нормативна грошова оцінка наданої відповідачу земельної ділянки не відповідає розміру, визначеному Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області, а розмір орендної плати за надану відповідачу земельну ділянку, визначений пунктом 9 договору, не відповідає встановленому рішеннями Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012р. та № 16 від 27.07.2011р. та вимогам діючого законодавства, 04.02.2013р. позивач звернувся до відповідача з пропозицією № 01/02-21/00272 внесення змін до договору оренди землі від 07.09.2009р. за № 040926101687 шляхом викладення п. 9 в новій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 216 414 грн. 25 коп. (двісті шістнадцять тисяч чотириста чотирнадцять грн. 62 коп.), що складає шестикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року".
Пропозицію позивача, відповідач отримав 11.02.2013р., але станом на час звернення з позовною заявою до суду, відповідачем не здійснено заходів щодо внесення запропонованих змін до договору. Відповідну додаткову угоду також не укладено.
Згідно з п. 32 договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди спір розглядається в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до приписів ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 654 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.
Згідно зі ст. 188 ГК України, зміна господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну або розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Пунктом 2.19. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" встановлено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
За таких обставин, колегія судді вважає, що місцевий господарський суд дійшов позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Що ж до доводів апеляційної скарги про порушення місцевим господарським судом норм процесуального права при прийнятті заяви позивача від 22.05.2014 року про внесення виправлень у позові та заяви від 02.07.2014 року про внесення виправлень у заяву від 22.05.2014 року після початку розгляду справи по суті, колегія суддів звертає увагу на наступне.
Як пояснює позивач в своїх заявах від 22.05.2014 року та 02.07.2014 року - ним в прохальній частині помилково не зазначено суму у розмірі 216414,25 грн., та невірно зазначено про стягнення судових витрат с ТОВ «Ресурс -Інвест».
Вивченням позовної заяви встановлено, що обґрунтовуючи свої позовні вимоги в мотивувальній частині (а.с. 5) позивач зазначав про правовідносини із відповідачем - підприємства з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" та вказував розмір орендної плати у 216414,25 грн., який вирахуваний позивачем відповідно до грошової оцінки землі та положень рішення Запорізької міської ради від 26.06.2012 року. Проте в прохальній частині позовної заяви позивачем зазначений розмір орендної плати та викладено вимогу про стягнення судових витрат с ТОВ «Ресурс -Інвест».
За своєю суттю заяви від 22.05.2014 року та 02.07.2014 року направлені на виправлення описки позивача при складанні прохальної частини позовної заяви. Слід зазначити, йдеться про наявність саме описки в прохальній частині позову (а не зміни предмету або підстав позову, уточнення чи доповнення позовних вимог) оскільки позивач не змінює вирахуваний ним в мотивувальній частині позову розмір орендної плати, та звертає свої позовні вимоги саме до відповідача, а не до ТОВ «Ресурс-Інвест».
Оскільки Господарським процесуальним кодексом України не заборонено стороні виправляти допущені технічні помилки, що за своєю природою сприяє повному, всебічному та об'єктивному розгляду справи судом, тому - колегія суддів не може погодитись із доводами, викладеними відповідачем в апеляційній скарзі.
Беручи до уваги всі наведені обставини в їх сукупності, судова колегія дійшла висновку, що під час розгляду справи господарським судом першої інстанції фактичні обставини справи встановлені на основі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки суду відповідають обставинам справи та їм надана правильна юридична оцінка, прийняте рішення відповідає нормам чинного законодавства та підстав для його скасування не вбачається.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 99, 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Запорізької області від 02.07.2014 року залишити без змін.
Дана постанова набирає законної сили з дня її підписання і може бути оскаржена протягом 20 днів до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови складено 29.09.2014 року.
Головуючий суддя Сіверін В. І.
Суддя Терещенко О.І.
Суддя Івакіна В.О.