Ухвала суду № 40697758, 30.09.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2014
Номер справи
813/6687/14
Номер документу
40697758
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2014 року № 813/6687/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Тертичний В.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1; ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Бориславського міського управління юстиції (представник - державний виконавець Добош Г.В.); Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції (представник - державний виконавець Сторожук Т.І.) про скасування постанов про стягнення виконавчого збору,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Бориславського міського управління юстиції (представник - державний виконавець Добош Г.В.); Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції (представник - державний виконавець Сторожук Т.І.), в якому просять:

1) скасувати постанову № 09-26/2310/3 про стягнення з ОСОБА_2 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн.;

2) скасувати постанову № 09-26/2308/3 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн.;

3) скасувати постанову № 09-13/6459 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн.

Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Суд оглянувши матеріали позовної заяви встановив що, її подано без додержання вказаних вимог, а саме до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору за подання до суду позову майнового характеру, у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами та доповненнями від 19.09.2013 року).

Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивач просить скасувати ряд постанов про стягнення виконавчого збору. Дані вимоги є вимогами, що містять майновий характер, за які відповідно до вимого ч.2, 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" справляється судовий збір в розмірі визначеному за подання позовної заяви майнового характеру.

Однак, позивачем при поданні даної позовної заяви надано лише копію квитанції № 246 від 26 вересня 2014 року на суму судового збору в розмірі 75,00 грн.

Таким чином, позивачем не був повністю сплачений судовий збір за подання позову майнового характеру у встановленому законом розмірі, що є недоліком позовної заяви.

У листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року Вищий адміністративний суд України звернув увагу судів на те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз'яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Згідно зі ст. 4 цього Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами та доповненнями від 19.09.2013 року), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат. Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальну заробітну плату у місячному розмірі станом на 01.01.2014 року встановлено в розмірі 1218 грн.

Щодо процедури сплати судового збору слід зазначити, що судовий збір може сплачуватися як безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи. Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника -останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: "Зараховано в дохід бюджету "…) грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Платіжні реквізити для перерахування судового збору при зверненні з позовною заявою до Львівського окружного адміністративного суду наступні: одержувач: УДКСУ у Залізничному районі м.Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО: 825014; рахунок: 31217206784003; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).

До відома позивача, інформація про платіжні реквізити для перерахування судового збору при зверненні з позовною заявою до Львівського окружного адміністративного суду можна отримати на веб-сайті суду http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/tax/ або безпосередньо в суді.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Дана норма передбачає обов'язок позивача надати обґрунтування кожній позовній вимозі. Таке обґрунтування повинно відповідати змісту поняття адміністративного позову.

Тобто, позовна заява повинна містити виклад обставин щодо того яке своє право чи законний інтерес позивач вважає порушеним якими діями чи рішеннями відповідача, при чому цей опис повинен обґрунтовувати (бути співрозмірним) позовним вимогам.

Відповідно до вимог ч.4 ст.105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Як вбачається з прохальної частини даного позову, позивач не вказує жодної позовної вимоги, як це визначено вищевказаною нормою, що позбавляє суд можливості достовірно визначити зміст позовних вимог.

Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивачі просять скасувати наступні постанови: № 09-26/2310/3 про стягнення з ОСОБА_2 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн., № 09-26/2308/3 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн., № 09-13/6459 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в розмірі 3808,00 грн., проте належним чином завірених копій таких постанов суду не надано.

Окрім того, у відповідності до п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

З поданих до матеріалів справи доказів суд не може встановити чи подано даний адміністративний позов у встановлений законом строк.

Частиною 1 статті 99 КАС України, встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно положень ч. 3 ст. 99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно положень ч. 1, 2 ст.181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Всупереч вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачами не додано до позовної заяви доказів, які могли б бути використані судом при вирішенні справи по суті, належним чином оформленого документу (оригіналу) про сплату судового збору у встановленому розмірі відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову майнового характеру, неконкретизовані позовні вимоги щодо кожного з відповідачів та не надано доказів, що позбавляє суддю можливості виконати вимоги частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху, надавши особі, яка звернулася з позовом строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1; ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Бориславського міського управління юстиції (представник - державний виконавець Добош Г.В.); Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції (представник - державний виконавець Сторожук Т.І.) про скасування постанов про стягнення виконавчого збору - залишити без руху, надавши позивачу строк до 10 жовтня 2014 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання до канцелярії суду належним чином оформлений документ (оригінал) про сплату судового збору у встановленому розмірі відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позову майнового характеру, доказів в обгрунтування позовних вимог та доказів подання даного адміністративного позову у строк, встановлений законом.

2. Суд при цьому роз'яснює особі, яка звернулася із позовною заявою, що у разі не усунення нею вказаних недоліків у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України:

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Тертичний В.Г.