Постанова № 40697603, 23.09.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2014
Номер справи
804/12669/14
Номер документу
40697603
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2014 р. Справа № 804/12669/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Коренева А.О., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську в приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Дніпропетровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Новомосковський завод Залізобетонних виробів» про стягнення штрафу в розмірі 510 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Дніпропетровське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Новомосковський завод Залізобетонних виробів» про стягнення штрафу в розмірі 510 грн. На обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що спірна сума заборгованості виникла у зв'язку з несплатою відповідачем штрафних санкцій в розмірі 510 грн., застосованих Постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.04.14 №173-ДН-1-Е за подання відповідачем до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку недостовірної річної інформації емітента за 2012 рік. До канцелярії суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника.

Відповідач, ПАТ «Новомосковський завод Залізобетонних виробів», про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином - повістка направлена судом на адресу відповідача, зазначену в ЄДРЮОФОП. Відповідне поштове відправлення повернуто до суду із поміткою про закінчення терміну зберігання. Відповідно до ч.1 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Відповідач заперечення проти позову до суду не подав.

Вивчивши доводи позову, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши за правилами ст. 86 КАС України докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд при винесені постанови виходить з наступних підстав та мотивів.

Як вбачається з матеріалів справи, спірна сума заборгованості є сумою штрафу, визначеною постановою №173-ДН-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.04.14, яка прийнята уповноваженою особою Комісії за результатом розгляду матеріалів справи у відношенні позивача за подання останнім до Національної комісії недостовірної річної інформації емітента за 2012р., а саме: - на титульному аркуші річної інформації зазначено, що 25.04.13 товариством розміщено річну інформацію на власній веб-сторінці емітента www.zhbi.dp.ua. Однак, під час перевірки даного факту встановлено, що вищевказана веб-сторінка взагалі не існує, проте ВАТ "НОВОМОСКОВСЬКИЙ ЗАВОД ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ВИРОБІВ" розмістило регулярну річну інформацію за 2012 рік на сторінці http: www.zhbi.com.ua/ : - у таблиці «Інформація про основні засоби емітента (за залишковою вартістю))» графа «Усього» не відповідає аналогічним значенням рядка 030 «Баланса»; - у Звіті про рух грошових коштів за 2012р. (форма №3), який надано у складі аудиторського висновку значення стовпчика 3 рядок 080 і стовпчика 4 рядки 150,170,360,370.390 не співпадають з аналогічним значенням Звіту про рух грошових коштів за 2012р. (форма №3), наведеним у річному звіті товариства.

Вказана постанова від 30.04.14 отримана представником відповідача 30.04.14 (а.с.12).

Розв'язуючи спір, суд зазначає, що відповідно до п.15 ст.7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є встановлення вимог, порядку та стандартів щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.

Згідно зі ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» річна

звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є регулярною інформацію про емітента та повинна містити такі відомості: - найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; - річна фінансова звітність; аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій. Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.

Положеннями ч.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

На реалізацію вказаних положень закону рішенням Державної комісії з цінних паперів

та фондового ринку 19.12.2006 N 1591 затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, зареєстроване в Мінюсті 05.02.07 за №97/13364. Пунктом 1.5 вказаного положення визначено, що зміст складається у формі, наведеній у додатку 37, та має містити перелік інформації, що входить до складу річної інформації.

Судом встановлено, що дані щодо веб-сторінки емітента на титульному аркуші річної інформації, інформація про основні засоби емітента, яка є складовою інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента, звіт про рух грошових коштів є відомостями, які повинні бути наведені в річній інформації емітента у додатку 37 до Положення.

Приписами ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів. Так, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів (п.7 ч.1 ст.11).

Порядок застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів визначений ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів

в Україні». Так, уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та

фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення. У разі якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилося вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються їх копії, а також протокол про вилучення. Вилучення документів, що підтверджують факт правопорушення, проводиться на строк до трьох робочих днів з обов'язковим складенням протоколу, в якому зазначаються дата його складення, прізвище і посада особи, яка провела вилучення, перелік вилучених документів та день, у який вони відповідно до цього Закону мають бути повернені. Протокол складається у двох примірниках та підписується уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка провела вилучення документів. Представнику юридичної особи, документи якої вилучені, у момент вилучення документів видається один з примірників протоколу про їх вилучення. Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію. Юридична особа може бути притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів не пізніше трьох років з дня його вчинення незалежно від санкції.

Відповідачем не спростований факт подання недостовірної річної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ані в ході розгляду справи про правопорушення Національною комісією, ані в ході розгляду даної справи судом. Порушення позивачем наведеного в ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів

в Україні» порядку застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних судом не встановлено. Доказів оскарження отриманої відповідачем постанови від 30.04.14 до суду не надано, як не надано і доказів сплати штрафу за такою постановою.

Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Отже, оскільки судом встановлено, що визначені законом строки сплати фінансових санкцій за постановою від 30.04.14 №173-ДН-1-Е в розмірі 510 грн. спливли, а відповідачем доказів їх оплати або доказів відсутності в нього такого обов'язку або доказів оскарження такої постанови до суду не подано, судом існування таких доказів не виявлено, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Новомосковський завод Залізобетонних виробів» (код ЄДРПОУ 01033409) на користь Державного бюджету України штраф в розмірі 510 грн. (п'ятсот десять гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили згідно зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.О. Коренев