Постанова № 40691542, 24.09.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2014
Номер справи
813/3178/14
Номер документу
40691542
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2014 року № 813/3178/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дем'яновського Г.С.,

при секретарі Гавірко О.О..

участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу . , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернулась з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу від 20.12.2010 року № 22-С\Д «Про скасування дозволу на виконання на виконання будівельних робіт № 1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 року «.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з»явився ,хоча належним чином попереджувався про день розгляду справи ,подав письмові заперечення на позов , 24.09.2014 року подав клопотання про розгляд справи у відсутності представника відповідача. судом ухвалено про розгляд справи у відсутності представника відповідача.

Вислухавши пояснення представника позивача ,перевіривши інші докази , зібрані у справі суд приходить до наступних висновків.

Позивачка ОСОБА_2 звернулась з означеним позовом, покликаючись на те ,що вона є власником квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 16.08.2010 року, укладеного між ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_2, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8 16 серпня 2010 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1155.

Право власності ОСОБА_2 на вказану квартиру зареєстроване Обласним комунальним підприємством Львівської міської ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» 17 серпня 2010 року, за реєстраційним номером 31223934, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 17.08.2010 року, номер витягу 27042326.

Квартира НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 належала на праві спільної власності гр. ОСОБА_3 та членам його сім'ї : ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 28.02.1997 року №Л08909, зареєстрованого Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації 07.03.1997 року, записаного в реєстрову книгу №19322.

У 2008 році бувшим власником . ОСОБА_3 та членами його сім'ї : ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» було вирішено розпочати реконструкцію належної їм на той час квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 з її розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.

Позивачка зазначає ,що ОСОБА_3 у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» було отримано ряд погоджень відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування на проведення реконструкції з розширенням квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку на АДРЕСА_1 , а також отримано згоди власників квартир будинку АДРЕСА_1,

На підставі цих документів ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області було надано дозвіл від 05.08.2010 року №1/352-10 на виконання будівельних робіт з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м.) відповідно до проектної документації, яка розроблена:ТОВ «Артур». Термін дії дозволу 20.08.2011 року.

Згідно абз. 15 ст. 29 Закону України «Про планування та забудову території» (в редакції станом на вересень 2010 року) у разі якщо право на будівництво об'єкта містобудування передан іншому замовнику або змінено будівельну організацію (генпідрядника), дозвіл на виконанні будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрація дозволу на виконання будівельнії робіт здійснюється у порядку отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до п. 14 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженоп Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року (в редакції станом на вересень 2010 року у разі коли право на будівництво об'єкта передан іншому замовникові або змінено будівельну організацію (генерального підрядника аб підрядника), дозвіл на виконання будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється відповідно до вимог цього Порядку.

У вересні 2010 року ОСОБА_2, як новий власник квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1, звернулася в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю ; Львівській області з заявою про перереєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт №1/352,-1 від 05.08.2010 року на неї, з доданням необхідних документів .

14 вересня 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівські області було перереєстровано на гр. ОСОБА_2 дозвіл №1/352-10 на виконання будівельних робіт реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м. відповідно до проектної документації, яка розроблена:ТОВ «Артур».

Позивачка ОСОБА_2зазначає ,що для перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинк АДРЕСА_1 нею було надано всі необхідні документи, які були передбаченні ч. ст. 29 Закону України «Про планування та забудову території» та п. 4 Порядку №1104 від 30.09.2009 року, оскільки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Львівській області було перереєстровано дозвіл на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 14.09.2010 року на гр. ОСОБА_2

На підставі цього дозволу на виконання будівельних робі ОСОБА_2 здійснила реконструкцію і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 та отримала новий технічниі паспорт на реконструйовану квартиру НОМЕР_1 у житловому будинку АДРЕСА_1,який виданий 09.12.2010 року Обласним комунальним підприємством ЛОР «Бюро технічне інвентаризації та експертної оцінки».

Після закінчення робіт по реконструкції .передбачених дозволом , 20 грудня 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Львівській області було винесено наказ № 22-С/Д «Про скасування дозволу на виконанні будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.», відповідно до якого:

- вирішено скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт від 05.08.2010р. №1/352-10 реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 виданого гр. ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 ОСОБА_6, ОСОБА_7 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю ; Львівській області (п.1);

- вирішено скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт від 14.09.2010р. №1/352-10 реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, що виданий-перереєстрований гр. ОСОБА_2 інспекцією Державног архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (п.2);

- передбачено вжити заходів щодо зупинення будівельних робіт на об'єкті реконструкції розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (п.З)..

Позивачка ОСОБА_2 вважає, що Інспекція державного архітектурно- будівельного контролю у Львівській області при скасуванні дозволів на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р. діяла всупереч Закону України «Про планування і забудову території», Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, що призвело до порушення її прав як власника квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1, а тому наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д «Про скасування дозволу на виконання робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.» підлягає скасуванню з наступних підстав.

1). Згідно з п.7 Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві і м.Севастополі, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19.11.2007 № 317 (в редакції на момент скасування дозволу на виконання будівельних робіт), інспекції державного архітектурно- будівельного контролю видають у межах своїх повноважень накази організаційно-розпорядчого характеру з питань, що належать до їх компетенції, та контролюють їх виконання.

У відповідності до ч. 1, 2 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно ч. 9 статті 29 Закону України «Про планування і забудову територій» та п. 18 Порядку №1104 від 30.09.2009 року встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт може бути скасовано (анульовано) за рішенням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у разі: подання замовником заяви про скасування (анулювання) дозволу на виконання будівельних робіт; видачі або перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт з порушенням вимог законодавства; наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником, генеральним проектувальником та генеральним підрядником); систематичного порушення законодавства у сфері будівництва та архітектури під час виконання будівельних робіт;перешкоджання проведенню посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю перевірок; коли протягом трьох місяців з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи.

За змістом вказаних норм Закону України «Про планування і забудову територій», перелік підстав для скасування дозволу на виконання будівельних робіт є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню.

Позивачка зазначає ,що наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю № 22-с/д від 20.12.2010 року не містить обґрунтованих підстав передбачених діючим законодавством, які передбачають анулювання (скасування) дозволу № 1/352-10 від 14.09.2010 року на виконання робіт з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_2

Крім цього позивачкою ОСОБА_2 на дату винесення наказу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області №22-С/Д від 20.12.2010 року будівельні роботи з реконструкцій' і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 були завершені, що підтверджується новим технічним паспортом від 09.12.2010 року, виданим Обласним комунальним підприємством ЛОР «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», на реконструйовану квартиру НОМЕР_1 у житловому будинку АДРЕСА_1.

Позивачка вказує ,що в рішенні від 02 березня 2004 року № 4-рп/2004 по справі № 1-2/2004 (справа про прав співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків) Конституційний суд Україн роз'яснив, що відповідно до Конституції України всі суб'єкти права власності рівні перед законом. В багатоквартирних будинках, де не всі квартири приватизовані чи приватизовані повністю, власниК (власники) неприватизованих квартир (їх правонаступники) і власники приватизованих кварти багатоквартирного будинку є рівноправними співвласниками допоміжних приміщень. Вони рівноправними у праві володіти, користуватися і розпоряджатися допоміжними приміщеннями. Ніхто з власників квартир не має пріоритетного права користуватися та розпоряджатися цим приміщеннями, в тому числі із питань улаштування мансард, надбудови поверхів та інше. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансар у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренд тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

Згідно ч. 4 ст. 357 ЦК України співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди мож зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника ,який її зробив.

Відповідно до ст. 152 Житлового кодексу УРСР переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.

Згідно п.4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків затверджених постановою КМ України від 08.10.1992 року №572 (в редакції постанови КМ Україн: від 24.01.2006 року №45) власники приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право в переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій з відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири), власника гуртожитку (житлового приміщень; в гуртожитку) та органу місцевого самоврядування, що видається в установленому порядку.

Відповідно до п.п. 1.4.1. п.1.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових території" затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарств від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за Л 927/11207, переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Рад народних депутатів відповідно до законодавства.

Згідно до п.п.1.4.5. п.1.4. вказаних Правил серед інших документів заявник для отримання зазначеного дозволу подає до органу місцевого самоврядування проект переобладнання або перепланування жилих приміщень або нежилих приміщень у жилих будинках, погоджений установленому порядку, а також згоду власників, співвласників (наймачів) або уповноваженими ними осіб на переобладнання та перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності

Відповідно до п. 2.1 рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року № 442 «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках н території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» власники квартир, які виявили бажання реконструювати квартиру з розширенням її за рахунок горища або за рахунок надбудови, звертаються у районну адміністрацію і подають серед інших документів згоду власників (повнолітніх наймачів) усіх квартир, завірену директором житлово-експлуатаційної організації.

15 грудня 2010 року ОСОБА_10 в інтересах ОСОБА_11 було подано адміністративний позов до Личаківської районної адміністрації Львівської міської раді ОСОБА_2 про скасування розпорядження та зобов'язання вчинити певні діі. Предметом спору у даній справі було скасування розпорядження Личаківської районної адміністрацїї Львівської міської ради від 14.10.2008 року №1025 «Про надання дозволу на реконструкцію квартир НОМЕР_1 в буд. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення .

Підставою означеного позову було те, що позивачка вважала,що не всі власники квартир будинку АДРЕСА_1 надали свою згоду на проведення будівельних робіт з розширенням квартири НОМЕР_1 в буд. АДРЕСА_1 за рахунок горища.

Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 18.05.2011 року, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 року, у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_11 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, ОСОБА_2 про скасування розпорядження відмовлено.

Вказаними судовими рішеннями було встановлено, що всі власники квартир в будинку АДРЕСА_1 належним чином надали згоду на проведення будівельних робіт з розширенням квартири НОМЕР_1 в буд. АДРЕСА_1 за рахунок горища. Також в постанові Личаківського районного суду м. Львова зазначено, що особами, котрі таку згоду підписували, давалось погодження на виконання певних дій власникам квартири НОМЕР_1 без зазначення конкретної особи. Тому посилання ОСОБА_11 у позові про те, що згода давалась попереднім власникам ОСОБА_3 і водночас не отримувалась теперішнім власником квартири - ОСОБА_2 судом не прийнято. Позивачка в позові вказує ,що Законом не передбачено обов'язкове внесення змін у розпорядження, яким надано право на виконання певних робіт по реконструкції житла одному власнику, при його зміні.

Тому позивачка вважає ,що реконструкція квартири НОМЕР_1 в буд. АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення була здійснена ОСОБА_2 за згодою всіх власників квартир в будинку АДРЕСА_1.

Позивачка вказує,що наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д «Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.» було прийнято з порушенням ст. 29 Закону України «Про планування і забудову території» та п.18 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, в зв'язку з чим даний наказ є протиправним та підлягає скасуванню оскільки порушує права ОСОБА_2 на оформлення права власності та унеможливлює здійснити державну реєстрацію права власності на реконструйовану квартиру НОМЕР_1 у житловому будинку АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна-). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно з п.4 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. N 868 у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на об'єкти нерухомого майна, а саме на земельну ділянку, підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду або їх окремі частини, квартиру, житлове та нежитлове приміщення. У разі коли законодавством встановлено вимогу щодо прийняття в експлуатацію об'єкта нерухомого майна, державна реєстрація права власності на нього проводиться після прийняття такого об'єкта в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до І - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрам визначаються Кабінетом Міністрів України.

Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації затверджена постановою Кабінет Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 «Порядок прийняття в експлуатацію закінчені будівництвом об'єктів».

Позивачка вказує ,що у зв'язку із тим, що дозвіл на виконання будівельних робіт №1/352-10 в 14.09.2010р. був скасований наказом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д, ОСОБА_2 не може ввести експлуатацію реконструйовану квартиру НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловою будинку АДРЕСА_1 шляхом подання декларації про готовність об'єкта в експлуатації, а відтак, не має можливості здійснити державної реєстрації права власності в реконструйовану квартиру НОМЕР_1 у житловому будинку АДРЕСА_1. На підставі наведеного позивачка просить задоволити позов.

В своїх запереченнях на позов відповідач вказав, що 14.12.2010р. начальником інспекції ДАБК у Львівській області М.М.Сірків було видано наказ № 201-ОД про службове розслідування щодо видачі - перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 14.09.2010р. у зв'язку із зверненням мешканця - власника квартири НОМЕР_2 будинку АДРЕСА_1 щодо порушень вимог рішення Конституційного суду від 02.03.204р. справа №1-2/2004 при видачі -перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 14.09.2010р.

В ході службового розслідування Інспекцією розглянувши документацію на підставі якої видано дозвіл на виконання будівельних робіт гр.ОСОБА_3 №1/352-10 від 05.08.2010р. з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 встановлено.

Дозвіл видано на підставі документів: від замовника:

- свідоцтва про право власності на квартиру №Л08909 від 28.02.1997р., розпорядження Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради від 14.10.2008р. «Про надання дозволу на реконструкцію кв.НОМЕР_1 в буд.АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення» та копії заяви - згоди від 25.07.2008р. власників квартир будинку АДРЕСА_1, якими є: -

гр.ОСОБА_14 (кв.НОМЕР_3); - гр.ОСОБА_15, гр.ОСОБА_16 (кв.НОМЕР_4); -гр..ОСОБА_17 (кв.НОМЕР_5); - гр..ОСОБА_18, гр..ОСОБА_19, гр..ОСОБА_20, гр..ОСОБА_34 (кв.НОМЕР_6); - гр..ОСОБА_35 (кв.НОМЕР_7); - гр..ОСОБА_9, гр..ОСОБА_21 (кв.НОМЕР_8); -гр..ОСОБА_22 (кв.НОМЕР_9); - гр..ОСОБА_23 (кв.НОМЕР_2), яка станом на час видачі дозволу не була власником квартири; - гр..ОСОБА_24, гр..ОСОБА_25, гр..ОСОБА_36 (кв.НОМЕР_10); -гр..ОСОБА_23 (кв.НОМЕР_2) - згідно довідки від 09.08.2010р. №673 виданої ЛКП «№503» відділу житлового господарства Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради в даному будинку нараховано 10 квартир .

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» надається копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмова згода власника на проведення будівельних робіт (у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування).

Однак , з викладеної в скарзі гр..ОСОБА_11інформації випливало ,що на момент видачі інспекцією дозволу на виконання будівельних робіт 05.08.2010 року власником квартири в будинку АДРЕСА_1 була вона і згоди на реконструкцію квартири не надавала.

При видачі дозволу підтверджено надання проектної документації, розробленої ТзОВ «Артур», погодженої Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 28.01.2010р. №2401-Звих-190, Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради від 02.11.2009р. №04/4239, ДЗ «Санепідустанова Личаківського району» м.Львова від 02.12.2009р. №110а/01, Сектором з питань наглядово-профілактичної діяльності Личаківського районного відділу м.Львова від 27.10.2009р. №4/1114, та затвердженої висновком комплексної державної експертизи №14-01581-10 від 09.08.2010р. (дозвіл видано 05.08.2010р.).

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про плануванню і забудову територій» - проектна документація на будівництво, погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку.

- Також надано наказ ТзОВ «Артур» від 09.08.2010р. №8 про відповідального за здійснення авторського нагляду та наказу ФОП ОСОБА_27 від 04.08.2010р. №107-В про призначення відповідального за здійснення технічного нагляду (дозвіл видано 05.08.2010р.).

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - відомостей про здійснення авторського і технічного нагляду, від підрядної організації; копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи - «Новобудпроект» серія АОО №379756 від 11.08.2005р. та статуту затвердженого рішенням засновника від 09.08.20058р. №01, зареєстрованого в державному реєстрі юридичних осіб 11.08.2005р. за №14151020000006557.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - копія установчого документа та свідоцтва про державну реєстрацію, копії ліцензії на будівельну діяльність серія АБ №220272 виданої Львівською обласною державною адміністрацією 21.09.2005р.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону

України «Про планування і забудову територій» - подана копія ліцензії на виконання функцій генерального підрядника будівництва об'єкта, засвідчена в установленому законом порядку , копія договору від 09.08.2010р. №17 між ПП «Новобудпроект» (підрядник) та гр..ОСОБА_4

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - договір (контракт) підряду на будівництво об'єкта.

- Надана копія наказу ПП «Новобудпроект» від 09.08.2010р. №17 про призначення відповідального виконроба за здійснення виконання будівельних робіт (дозвіл видано 05.08.2010р.).

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - документ про призначення відповідальних виконавців робіт.

Надано аркуш паперу в якому викладено інформацію щодо посадових осіб ПП «Новобудпроект» під назвою «Працівники будівельних спеціальностей ПП «Новобудпроект» - наявна лише печатка без підпису керівника.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - відомості про кваліфікацію та досвід спеціалістів, які братимуть участь у виконанні замовлення надано довідку №17 (без дати) ПП «Новобудпроект» в якій викладено інформацію про те, що «на реконструкції квартири НОМЕР_1, на АДРЕСА_1, субпідрядну організацію залучати не буде».

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» надано пропозиції щодо залучення субпідрядників.

Розглянувши документацію на підставі якої здійснено перереєстрацію виданого інспекцією дозволу на виконання будівельних робіт гр.ОСОБА_3 №1/352-10 від 05.08.2010р. з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 на гр..ОСОБА_2 за №1/352-10 від 14.09.2010р. встановлено.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - «Перереєстрація дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється у порядку отримання дозволу на виконання будівельних робіт.»

Дозвіл перереєстровано на підставі документів :

від замовника :

-витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно сер'я ССХ №889081 виданого ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» 17.08.2010р., копії заяви -згоди від 25.07.2008р. власників квартир будинку АДРЕСА_1, якими є: - гр..ОСОБА_14 (кв.НОМЕР_3); - гр.ОСОБА_15, гр..ОСОБА_16 (кв.НОМЕР_4); - гр..ОСОБА_17 (кв.НОМЕР_5); гр..ОСОБА_18, гр..ОСОБА_19, гр..ОСОБА_20, гр..ОСОБА_34 (кв.НОМЕР_6); - гр..ОСОБА_35

(кв.НОМЕР_7); -гр..ОСОБА_9, гр..ОСОБА_21 (кв.НОМЕР_8); - гр.ОСОБА_30 (кв.НОМЕР_9); - гр..ОСОБА_23 (кв.НОМЕР_2), яка станом на час видачі дозволу не була власником квартири; - гр..ОСОБА_24, гр..ОСОБА_25, гр..ОСОБА_36 (кв.НОМЕР_10); - гр..ОСОБА_23 (кв.НОМЕР_2) -згідно довідки від 09.08.2010р. №673 виданої ЛКП «№503» відділу житлового господарства Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради в даному будинку нараховано 10 квартир .

Згода власника будинку в даному випадку Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради відсутня. Листом Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради №33/вих.-1833 від 13.12.2010р. повідомлено, що «зміни в розпорядження №1025 від 14.10.2008р. не вносились», тобто згоди власника будинку на здійснення реконструкції гр..ОСОБА_2 ,на думку відповідача , не отримано.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або лисьмова згода власника на проведення будівельних робіт (у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування).

- Підтверджується надання проектної документації розробленої ТзОВ «Артур», погодженої Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 28.01.2010р. №2401-Звих-190, Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради від 02.11.2009р. №04/4239, ДЗ «Санепідустанова Личаківського району» м.Львова від 02.12.2009р. №110а/01, Сектором з питань наглядово-профілактичної діяльності Личаківського районного відділу м.Львова від 27.10.2009р. №4/1114, та затвердженої висновком комплексної державної експертизи №14-01581-10 від 09.08.2010р. (дозвіл видано 05.08.2010р.).

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - проектна документація на будівництво, погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку.

Надано наказ ТзОВ «Артур» від 20.08.2010р. №8 про відповідального за здійснення авторського нагляду та наказу ФОП ОСОБА_31 від 09.09.2010р. №108-ж про призначення відповідального за здійснення технічного нагляду, (в реєстраційній справі перереєстрованого дозволу наявний наказ за №18 від 20.08.2010р.).

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, а також згідно ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» - відомостей про здійснення авторського і технічного нагляду.

від підрядної організації:

Надано копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи - ПП«Новобудпроект» серія АОО №379756 від 11.08.2005р. та статуту затвердженого рішенням засновника від 09.08.20058р. №01, зареєстрованого в державному реєстрі юридичних осіб 11.08.2005р. за№14151020000006557.

Згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009р.гр.ОСОБА_2, що зафіксовано актом службового розслідування від 15.12.2010р. проведеного на підставі наказу №201-С\Д від 14.12.2010р., встановлено факт видачі та перереєстрації їх з порушенням вимог ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій», Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.09.2009р. №1104, та з недотриманням положень Рішення конституційного суду від 02.03.2004р. (справа №1-2/2004), із врахуванням чого керуючись ч.2 абз.12 ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій» 20.12.2010р. начальником (інспекції ДАБК у Львівській області) М.М.Сірків було видано наказ № 22-С/Д про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.», яким скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 05.08.2010р. №1/352-10 з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 виданого гр.ОСОБА_3, гр.ОСОБА_5, гр.ОСОБА_6, ОСОБА_7 інспекцією Державного архітектурно- будівельного контролю у Львівській області та скасовано дозвіл на виконання будівельних робіт від 14.09.2010р. №1/352-10 з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у 'житловому будинку АДРЕСА_1 виданого- перереєстрованого гр.ОСОБА_2інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області. Тому відповідач просить в позові відмовити.

Судом також встановлено наступне.

Позивачка ОСОБА_2 є власником квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 16.08.2010 року, укладеного між ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_2, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8 16 серпня 2010 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1155.

Право власності ОСОБА_2 на вказану квартиру зареєстроване Обласним комунальним підприємством Львівської міської ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» 17 серпня 2010 року, за реєстраційним номером 31223934, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 17.08.2010 року, номер витягу 27042326.

Квартира НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 належала на праві спільної власності гр. ОСОБА_3 та членам його сім'ї : ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 28.02.1997 року №Л08909, зареєстрованого Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації 07.03.1997 року, записаного в реєстрову книгу №19322.

У 2008 році бувшим власником . ОСОБА_3 та членами його сім'ї . ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» було вирішено розпочати реконструкцію належної їм на той час квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1 з її розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.

Сім»єю Куровських у відповідності до рішення Львівської міської ради від 06.07.2007 року №442 «Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» було отримано ряд погоджень відповідних державних органів та органів місцевого самоврядування на проведення реконструкції з розширенням квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку на АДРЕСА_1 , а також отримано згоди власників квартир будинку АДРЕСА_1.

Личаківською районною адміністрацією Львівської міської ради -власником будинку АДРЕСА_1 було видано Розпорядження № 1025 від 14.10.2008 року «Про надання дозволу на реконструкцію кВ. НОМЕР_1 буд.АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.».

Розпорядженням дозволено Співласникам здійснити реконструкцію кв. НОМЕР_1 буд.АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштувати двоконтурний котел на площі кухні взамін опалювальних пічок згідно з поданою проектною документацією. Зазначено ,що після реконструкції квартира НОМЕР_1 буде складатися з коридору пл..5.4 кв.м.,кухні пл..9.3 кв.м ., житлової кімнати пл..24.2 кв.м., балкону пл..0.7 кв.м.- на першому рівні , коридору пл.. 8.5 кв.м., житлових кімнат пл..15.6.кв.м.,21.7 кв.м., гардеробної пл..4.2 кв.м., ванної кімнати пл..3.5 кв.м., санвузла пл..1.2 кв.м.-на другому рівні. Загальна площа квартири становитиме -94,3 кв.м.,житлова площа-61,5 кв.м. Комора в підвалі пл..18.9 кв.м..

Оскільки з розпорядження випливає ,що роботи проводяться виключно за рахунок мешканців,то договір щодо розподілу квот вкладення коштів не укладався. Крім цього \п.3.8\ ремонт даху проводиться за рахунок мешканців.

Означене розпорядження оскаржене ОСОБА_10 в інтересах ОСОБА_11 ,однак Постановою Личаківського районного суду м.Львова від 18 травня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_10 в інтересах ОСОБА_11 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради ,третіх осіб ОСОБА_2,Львівського комунального підприємства № 503 про визнання нечинним розпорядження № 1025 від 14.10.2008 року «Про надання дозволу на реконструкцію кв. НОМЕР_1 буд.АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.» залишено без задоволення за безпідставністю вимог. Постанова набула законної сили згідно Ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013 року № 63955\11\9104.

З постанови Личаківського районного суду м.Львова від 18 травня 2011 року ,зокрема, вбачається , що вимоги ОСОБА_11зосереджено на порушенні процедури посвідчення дійсності підписів на заяві-згоді від 25.07.2008 року власників квартир будинку АДРЕСА_1 щодо проведення реконструкції кв.НОМЕР_1 з влаштуванням житлових приміщень на горищі. Судом не встановлено порушень і тому в позові відмовлено.

Крім цього судом зазначено ,що із долучених до справи копій технічних висновків ,технічного паспорту на квартиру НОМЕР_1 на 09.12.2010 року -звернення позивачки з позовом ,робочого проекту вбачається ,що площа кв.НОМЕР_1 після реконструкції за рахунок горища збільшилась вдвоє . На думку суду це відповідає меті Рішення Львівської міської ради № 442 від 06 липня 2007 року ««Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» .

Висновки постанови Личаківського районного суду м.Львова від 18 травня 2011 року ,яка набула законної сили, мають преюдиційне значення при розгляді даної справи .

З наданої копії-згоди власників квартир , яка аналізувалась Личаківським районним судом вбачається ,що згода надавалась власне на проведення реконструкції кв.НОМЕР_1 з влаштуванням житлових приміщень на горищі , а не конкретним власникам квартири.

З тексту Рішення Львівської міської ради № 442 від 06 липня 2007 року ««Про порядок проведення переобладнання горищ на мансардні поверхи або надбудов у житлових будинках на території м. Львова з метою ремонту дахів та розширення житлового фонду» обов»язку перереєстрації або видачі нових дозволів на реконструкцію квартир в зв»язку із зміною власників, зміною правого статусу майна немає.

Враховуючи встановлення Личаківським районним судом м.Львова законності розпорядження Личаківської районної адміністрації № 1025 від 14.10.2008 року «Про надання дозволу на реконструкцію кв. НОМЕР_1 буд.АДРЕСА_1 з розширенням за рахунок горища та влаштування котла опалення.» та інші вищенаведені доводи , суд не приймає заперечення відповідача про те ,що не було згоди власника будинку на здійснення реконструкції гр..ОСОБА_2

ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області було надано дозвіл від 05.08.2010 року №1/352-10 на виконання будівельних робіт з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м.) відповідно до проектної документації, яка розроблена:ТОВ «Артур». Термін дії дозволу 20.08.2011 року.

Згідно абз. 15 ст. 29 Закону України «Про планування та забудову території» (в редакції станом на вересень 2010 року) у разі якщо право на будівництво об'єкта містобудування передано іншому замовнику або змінено будівельну організацію (генпідрядника), дозвіл на виконанні будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрація дозволу на виконання будівельніх робіт здійснюється у порядку отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Відповідно до п. 14 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженоп Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року (в редакції станом на вересень 2010 року у разі коли право на будівництво об'єкта передано іншому замовникові або змінено будівельну організацію (генерального підрядника аб підрядника), дозвіл на виконання будівельних робіт підлягає перереєстрації. Перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється відповідно до вимог цього Порядку.

У вересні 2010 року ОСОБА_2, як новий власник квартири НОМЕР_1 в будинку АДРЕСА_1, звернулася в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю ; Львівській області з заявою про перереєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт №1/352,-1 від 05.08.2010 року .До заяви надані відповідні документи , які прийняті і враховані відповідачем.

14 вересня 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівські області було перереєстровано на гр. ОСОБА_2 дозвіл №1/352-10 на виконання будівельних робіт реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 (будівельні роботи проводяться за кошти замовника, загальна площа 92.2 кв.м. відповідно до проектної документації, яка розроблена ТОВ «Артур».

У відповідності до ч. 1, 2 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд.

Відповідно до всіх вищеописаних і проаналізованих судом документів позивачка ОСОБА_2 здійснила виконання будівельних робіт з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1 до 09 грудня 2010 року \в межах дії дозволу \ про що свідчить технічний паспорт на приватизовану квартиру , виданий обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки « від 09 грудня 2012 року та технічний висновок, тобто провела вказані роботи у законний спосіб відповідно до виданих дозволів.

Лише коли роботи були закінчені , а дозволи , відповідно , виконані відповідачем виконані дозволи, дія яких щодо проведення робіт вичерпалась ,були скасовані оспорюваним наказом.

Тобто до виконаних робіт не можна застосувати термін їх виконання у режимі самочинного будівництва і тому суд вважає ,що п. 3 оскаржуваного Наказу від 20.12.2010 року про вжиття заходів ,щодо зупинення вже виконаних робіт також не є правомірним .

Таким чином суд приходить до висновку ,що наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області № 22-С\Д «Про скасування дозволу на виконання на виконання будівельних робіт № 1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 року « не містить обґрунтованих підстав , передбачених діючим законодавством, які передбачають анулювання (скасування) дозволу на виконання робіт з реконструкції і розширення квартири НОМЕР_1 за рахунок приміщень горища у житловому будинку АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_2

Означений наказ перешкоджає позивачці здійснення державної реєстрації права власності реконструйованої квартири НОМЕР_1 у житловому будинку АДРЕСА_1 чим порушує її права та законні інтереси.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не довів правомірність оскаржуваного Наказу і тому наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С/Д «Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт №1/352-10 від 05.08.2010р. та №1/352-10 від 14.09.2010р.» було прийнято з порушенням ст. 29 Закону України «Про планування і забудову території» та п.18 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою КМ України №1104 від 30.09.2009 року, є протиправним та підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати наказ Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 20.12.2010 року № 22-С\Д «Про скасування дозволу на виконання будівельних робіт № 1\352-10 від 05.08.2010 року та № 1\352-10 від 14.09.2010 р.»

3.Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судовий збір в сумі 74 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.

Суддя Дем'яновський Г.С.