ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Діброва О.В.
Суддя-доповідач:Хаюк С.М.
УХВАЛА
іменем України
"24" вересня 2014 р. Справа № 284/635/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Хаюка С.М.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Моніча Б.С.,
розглянувши в письмовому провадженні у м.Житомирі апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Народицького районного суду Житомирської області від "17" липня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Житомирського обласного управління АТ "Ощадбанк" Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернулась до суду із позовною заявою, в якій просить зобов'язати Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк" провести донарахування доплати, як працючій в зоні безумовного (обов'язкового) відселення за період з 01.01.2014 р. по 31.05.2014 р., визначену ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює трьом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік", щомісячно та подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.
Постановою Народицького районного суду Житомирської області від 17.07.2014 р. позов задоволено.
Зобов'язано Житомирське обласне управління ПАТ "Державний ощадний банк України" провести ОСОБА_4 донарахування доплати до заробітної плати (ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") за період з 01.01.2014 року по 31.05.2014 року, в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, визначених Законом України „Про державний бюджет на 2014 рік", щомісяця, з урахуванням виплачених коштів, й подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира.
Зобов'язано Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_4 судовий збір в сумі 73,08 грн. шляхом безспірного списання коштів з рахунку Житомирського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України".
Зобов'язано Житомирське обласне управління ПАТ "Державний ощадний банк України" виконати постанову негайно в межах суми стягнення за один місяць та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання законної сили постановою суду.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивач на час звернення до суду працювала в Народицькому відділенні Житомирського обласного управління ПАТ «Державний ощадний банк України» (зона безумовного (обов'язкового) відселення), має статус громадянина, який постраждав від Чорнобильської катастрофи 3 категорії. Позивач отримує виплати згідно зі ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у розмірі, визначеному постановою КМУ від 26.07.1996 р. №836, що є меншим, ніж визначено Законом.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не надано Кабінету Міністрів України повноважень щодо визначення в 2014 році розміру виплат за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та не встановлено жодних обмежень щодо застосування норм і положень цього Закону.
Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, але соціальні виплати проводяться за місцем основної роботи, відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою затвердженою Мінпраці. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку. Тому Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк" є належним відповідачем в частині проведення перерахунку позивачу доплати до заробітної плати та подання відповідних відомостей для подальшого перерахунку до уповноваженого органу.
У зв'язку з викладеним, підстави для скасування постанови суду першої інстанції, яка постановлена із додержанням норм матеріального та процесуального права, відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення, а постанову Народицького районного суду Житомирської області від "17" липня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя С.М.Хаюк
судді: І.Ф.Бондарчук
Б.С. Моніч
З оригіналом згідно: суддя _______ С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1,11400
3- відповідачу Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк" вул. Перемоги,15,м.Житомир,10003
4 третій особі - Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира - вул.Перемоги,55,м.Житомир,10014
5 - представнику відповідача - Кутина Тетяна Михайлівна, АДРЕСА_2 - ,