ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 687/1301/14-а
Головуючий у 1-й інстанції: Борсук В.О.
Суддя-доповідач: Смілянець Е. С.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2014 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Смілянця Е. С.
суддів: Залімського І. Г. Сушка О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької облаксті на постанову Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 23 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області про надання дозволу на розробку документації із землеустрою , -
В С Т А Н О В И В :
03.07.2014 року позивач - ОСОБА_2 звернувся до Чемеровецького районного суду Хмельницької області з адміністративним позовом до Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області про надання дозволу на розробку документації із землеустрою.
Чемеровецький районний суд Хмельницької області своєю постановою від 23.07.2014 року адміністративний позов задовольнив.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 23.07.2014 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
Як досліджено з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції 20.05.2014 року позивач, звернувся до Вишнівчицької сільської ради з клопотанням про надання дозволу на розробку документації землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки водного фонду, яка розташована в межах населеного пункту. Крім того до клопотання були надані графічні матеріали на яких зазначено місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до повідомлення № 589 від 19.06.2014 року наданого землевпорядником Вишнівчицької сільської ради проте, що на даному місці згідно викопіювання з кадастрової книги вільні земельні ділянки, які відносяться до земель комунальної власності Вишнівчицької сільської ради і можуть надаватись у власність відсутні.
Приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в України" та Земельним кодексом України, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів апеляційної інстанції із зазначеними висновками суду першої інстанції погоджується, виходячи з наступного.
Згідно п.п 1 п.а ч.1 ст. 33 Закону України "Про мicцeвe самоврядування в Україні" до повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища належать - підготовка і внесення на розгляд ради пропозиції щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у влacнocтi територіальних громад; визначення в установленому порядку розмірів відшкодуванъ підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та iнші екологічні збитки; встановлення платежів за користування комунальними та санітарними мережами відповідних населених пунктів.
Відповідно ч.3 ст. 123 Земельного кодексу України - відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Згідно п.п 9 п. «а» ч.1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою.
Відповідно до ч.5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Тобто, питання про надання дозволу на розробку документації із землеустрою повинно виноситись сільським головою на розгляд сесії виконавчого комітету сільської ради.
Враховуючи зазначене колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що Вишнівчицький сільський голова повинен був винести питання про надання дозволу на розробку документації із землеустрою на розгляд сесії виконавчого комітету сільської ради, а отже наявні підстави для задоволення адміністративного позову ОСОБА_2
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198 , ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області, - залишити без задоволення, а постанову Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 23 липня 2014 року, - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.
Головуючий Смілянець Е. С.
Судді Залімський І. Г.
Сушко О.О.