Постанова № 40667064, 27.08.2014, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
27.08.2014
Номер справи
463/3787/14-п
Номер документу
40667064
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №3/463/853/14

Личаківський районний суд м. Львова

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2014 року м. Львів

Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Жовнір Г.Б. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з територіальної державної з питань праці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором ТзОВ «Львівське АТП-14631», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -

за ч.2 ст.188- 1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

з протоколу про адміністративне правопорушення № 13-01-006/0492 від 04.06.2014р. вбачається, що ОСОБА_1, будучи директором ТзОВ «Львівське АТП-14631», що знаходиться по вул. Пластова, 10 у м. Львові, порушив вимоги законодавства про працю, у зв'язку з невиконанням у 2012 - 2013 роках нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ, а саме: у січні - грудні 2012 року при нормативі 27 осіб в ТзОВ «Львівське АТП-14631» середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становила 13 осіб, відповідно у січні - грудні 2013 року при нормативі 28 осіб в ТзОВ «Львівське АТП-14631» середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становила 16 осіб, чим порушив ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ.

Під час розгляду справи захисник ОСОБА_1 вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні вказаного правопорушення заперечив, вважає що встановленні в акті перевірки правопорушення не відповідають дійсності, а протокол про адміністративне правопорушення складений відносно нього неправомірно, за відсутності достатніх на те підстав.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення захисника, вважаю, що провадження по адміністративній справі за ч.2 ст.188-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 слід закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, оскільки не надано доказів його вини в скоєнні адміністративного правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.188-1 КУпАП є дані перевірки ТзОВ «Львівське АТП-14631», код ЄДРПОУ 03114767, викладені в акті перевірки від 04.06.2014р. № 13-01-006/0589, відповідно до якого в ТзОВ «Львівське АТП-14631» не виконується норматив для працевлаштування інвалідів, а саме: у січні - грудні 2012 році при середньообліковій кількості штатних працівників облікового складу за січень - грудень 2012 року в 679 осіб (згідно з представленим звітом з праці форми І-ПВ за вказаний період), відповідно до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ в 27 осіб, у ТзОВ «Львівське АТП-14631» середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність, становила 13 осіб, у січні - грудні 2013 році при середньообліковій кількості штатних працівників облікового складу за січень - грудень 2013 року в 712 осіб (згідно з представленим звітом з праці форми І-ПВ за вказаний період), при нормативі в 28 осіб, у ТзОВ «Львівське АТП-14631» середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність, становила 16 осіб. Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що ТзОВ «Львівське АТП-14631» свої зобов'язання щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу виконало. Упродовж січня - грудня 2012 року та січня - грудня 2013 року підприємство щомісяця звітувало про наявність вакансій (попиту) на робочу силу у ТзОВ «Львівське АТП-14631», у тому числі для працевлаштування інвалідів, за встановленою формою, про що також зазначено в акті перевірки від 04.06.2014р. № 13-01-006/0589 (п.п.6.1.1 переліку питань, що підлягають перевірці, стор.11 акта). З листа Львівського міського центру зайнятості від 19.04.2013 р. №05/2439 вбачається, що упродовж 2012 року в рахунок створених робочих місць для працевлаштування інвалідів у ТзОВ «Львівське АТП-14631» Львівським міським центром зайнятості було скеровано чотири особи з числа осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості, та відносяться до осіб з обмеженою працездатністю, з яких лише один інвалід фактично з'явився на підприємство, проте йому було відмовлено у працевлаштуванні у зв'язку із невідповідністю встановленим вимогам. Так само, з листа Львівського міського центру зайнятості від 22.01.2014 № 10/515 вбачається, що упродовж 2013 року в рахунок створених робочих місць для працевлаштування інвалідів у ТзОВ «Львівське АТП-14631» Львівським міським центром зайнятості було скеровано п'ять осіб з числа осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості, та відносяться до осіб з обмеженою працездатністю, четверо з яких відповідно до поданих ними заяв відмовилися від працевлаштування на підприємстві, а одному було відмовлено у зв'язку з невідповідністю встановленим вимогам та за станом здоров'я. Відповідно до ч. 1 ст. 18 наведеного Закону забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Згідно з ч.3 ст.18-1 вказаного Закону державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

У постанові Верховного Суду України від 20 червня 2011 року у справі № 21-60а11, яка була прийнята за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, Верховний Суд України, зокрема, зазначив, що за змістом статті 18-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ пошук підходящої роботи для інваліда здійснює державна служба зайнятості, а відтак обов'язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування. І в разі вжиття відповідачем усіх залежних від нього заходів щодо утворення робочих місць для працевлаштування інвалідів, на нього не може бути покладена відповідальність за ненаправлення уповноваженими органами необхідної кількості інвалідів для працевлаштування.

Також, з наданих суду копій постанов Львівського окружного адміністративного суду від 12.06.2013 року у справі № 813/3937/13-а та від 16.07.2014 року у справі № 813/4386/14 за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТзОВ "Львівське АТП-14631" про стягнення заборгованості вбачається, що підприємство у 2012 та 2013 роках вжило усіх залежних від нього заходів щодо утворення робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ нормативу, невиконання якого сталося у зв'язку з ненаправленням Львівським міським центром зайнятості достатньої кількості інвалідів, а у випадку відмови ТзОВ «Львівське АТП-14631» у працевлаштуванні інвалідів, які з'явилися на підприємство, така відмова була правомірною.

Окрім того, як вбачається з акта перевірки, протоколу про адміністративне правопорушення та наказу по ТзОВ «Львівське АТП-14631» ОСОБА_1 став керівником ТзОВ «Львівське АТП-14631» з 28.10.2013р., а отже не може нести відповідальність за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за період з січня 2012 року по грудень 2013 року.

З врахуванням вищенаведеного, висновки про порушення ОСОБА_1 вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991р. № 875-ХІІ щодо невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в ТзОВ «Львівське АТП-14631» за 2012 - 2013 роки, про що зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення є помилковими та спростовуються наявними по справі доказами.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

За таких обставин приходжу до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП.

На підставі ч.2 ст.188-1 КУпАП та керуючись п.1 ст.247, ст.284 КУпАП, -

ПОСТАВНОВИВ :

провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП.

Постанова суду може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м. Львова.

Суддя: Жовнір Г.Б.