Ухвала суду № 40661208, 29.09.2014, Таращанський районний суд Київської області

Дата ухвалення
29.09.2014
Номер справи
379/2206/14-ц
Номер документу
40661208
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 379/2206/14-ц

6/379/151/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.09.2014 року Таращанський районний суд Київської області в складі:

головуючого: Бабоїд О.М.,

за участю секретаря: Різник Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Тараща заяву ОСОБА_1, боржник: управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області про поновлення строку предявлення виконавчого документа до виконання , -

ВСТАНОВИВ:

Заявниця звернулася до суду з даною заявою, де зазначила наступне.

Постановою Таращанського районного суду Київської області від 14.09.2010 року задоволено її позовні вимоги та зобовязано УПФУ в Таращанському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії, відповідно до ч. 2 ст..39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії відповідно до ч.3 ст.51 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку 15% від мінімальної пенсії за віком, за період з 08.09.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

05.10.2010 року Таращанським районним судом їй було видано виконавчий лист, який вона, за наполяганням боржника, предявила для добровільного виконання до УПФУ в Таращанському районі.

Перерахунок був здійснений та виплата відповідно до виконавчого листа проведена по 31.10.2011 року. Після чого виплата проводиться в розмірах встановлених до винесення постанови суду від 28.09.2010 року.

В звязку з тим, що постанова Таращанського райсуду не виконується, вона звернулася до УПФУ у Таращанському районі із заявою про повернення виконавчого листа, який нею отримано у вересні 2014 року.

Вважає, що УПФУ в Таращанському районі незаконно тривало утримувало виконавчий лист, не виконало рішення суду та повернуло їй виконавчий лист у вересні 2014 року при її зверненні, а тому такі обставини є поважною підставою для поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання.

Просить суд визнати поважною причину пропуску строку предявлення виконавчого листа до виконання та поновити строк предявлення виконавчого листа до виконання строком на один рік.

В судове засідання заявниця не зявилася, про час та місце слухання справи належно повідомлена, про причини неявки суд не повідомила. Проте в заяві вказала про розгляд справи у її відсутність.

Представник УПФУ в Таращанському районі в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи належним чином повідомлений, проте надав до суду заперечення в якому просить суд розглядати справу у його відсутність та відмовити заявнику в задоволенні його вимог з наступних підстав.

12.10.2010 року до УПФУ у Таращанському районі надійшла заява ОСОБА_1 прийняти на виконання виконавчий лист № 2-3251/10 від 14.09.2010 року про проведення їй перерахунку та виплати додаткової пенсії та доплати до пенсії відповідно до ст. ст. 51, 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зазначена постанова суду управлінням виконана. 08.04.2011 року проведено перерахунок пенсії в результаті якого було виплачено стягувачу заборгованість за рішенням суду в травні 2011 року. З дня проведення перерахунку по жовтень 2011 року включно пенсія виплачувалась у розмірі, визначеному рішенням суду.

Це спростовує доводи заявниці про те, що управління ухиляється від виконання рішення суду.

23 червня 2011 року набрав чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491 «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік» .

Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік» доповнено пунктом 4, яким, зокрема, встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. 39,50,51,52,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання вимог Закону України від 14.06.2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету», яка набрала чинності з 23 липня 2011 року.

Також, відповідно до ст. 9 ЗУ „Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування №1058-ІУ за рахунок коштів Пенсійного фонду призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання та пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Виплати пенсій та доплат передбачених ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за рахунок коштів Пенсійного Фонду не передбачені.

Зокрема ст. 63 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачає, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Починаючи з вересня 2011 року цільові кошти на Фінансування вищезазначених виплат на рахунки управління не перераховувались.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов»язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов»язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань.

Пенсійний фонд не є розпорядником бюджетних коштів.

Крім того, заявниця подала виконавчий лист до управління на виконання не з примусу, а в добровільному порядку. З заявою про повернення виконавчого листа звернулася лише через три роки у лютому 2014 року, могла би і раніше, одразу ж після того, як управління припинило виплачувати кошти, нараховані за рішенням суду, ніхто не забороняв.

Поки управління ПФУ нараховувало та виплачувало кошти за рішенням суду, заявниця отримувала ці кошти і не мала наміру нарікати на те, що їй не надали розяснення з приводу виконання рішення суду. Лише через три роки після того, як відповідно до змін у законодавстві пенсія почала нараховуватися та виплачуватися у інших розмірах, позивачка зажадала розяснень та вважає це поважною причиною із-за якої вона не змогла предявити виконавчий лист для примусового виконання.

Закони України та інші нормативно-правові акти, які приймає ВР України, КМ України публікуються у пресі, оголошуються по телебаченню, що дає можливість бути доступними широкому загалу. Позивачка мала змогу дізнатися про зміни, внесені в законодавство, якими визначено нові розміри пенсійних виплат з липня 2011 року та звернутися з заявою про повернення виконавчого листа ще до кінця 2011 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд встановив, що Постановою Таращанського районного суду Київської області від 14.09.2010 року задоволено її позовні вимоги та зобовязано УПФУ в Таращанському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії, відповідно до ч. 2 ст..39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати та додаткової пенсії відповідно до ч.3 ст.51 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку 15% від мінімальної пенсії за віком, за період з 08.09.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

05.10.2010 року Таращанським районним судом їй було видано виконавчий лист, який вона, за наполяганням боржника, предявила для добровільного виконання до УПФУ в Таращанському районі.

Перерахунок був здійснений та виплата відповідно до виконавчого листа проведена по 31.10.2011 року. Після чого виплата проводиться в розмірах встановлених до винесення постанови суду від 28.09.2010 року.

Надалі, в звязку набранням чинності з 23 червня 2011 року ЗУ «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік» від 14.06.2011 року № 3491 виплату пенсії в розмірі відповідно до рішення суду, припинено.

В звязку з тим, що постанова Таращанського райсуду не виконана, позивачка звернулася до УПФУ у Таращанському районі із заявою про повернення виконавчого листа, який нею отримано у вересні 2014 року.

Вважає, що УПФУ в Таращанському районі незаконно тривало утримувало виконавчий лист, не виконало рішення суду та повернуло їй виконавчий лист у вересні 2014 року при її зверненні, а тому такі обставини є поважною підставою для поновлення строку предявлення виконавчого листа до виконання.

09.09.2014 року заявниця звернулася із заявою до ВДВС Таращанського РУЮ для примусового виконання рішення суду. Проте, ВДВС Таращанського РУЮ своєю постановою від 11.09.2014 року відмовило у відкритті виконавчого провадження в звязку з пропуском строку предявлення виконавчого листа до виконання.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 371 ЦПК України стягувачам, які пропустили строк для предявлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Посилання заявниці на те, що УПФУ в Таращанському районі незаконно тривало утримувало виконавчий лист, не виконало рішення суду та повернуло їй виконавчий лист у вересні 2014 року після її звернення, суд вважає не поважною причиною пропуску строку предявлення виконавчого листа, оскільки звернення заявниці до УПФУ в Таращанському районі про добровільне виконання рішення суду не є перешкодою для звернення виконавчого листа до примусового виконання рішення в порядку, визначеному ЗУ «Про виконавче провадження» .

Крім того, заявниця мала можливість звернутися до ВДВС Таращанського РУЮ з виконавчим листом про примусове виконання з моменту припинення виплат по виконавчому листу, тобто з вересня 2010 року. Проте цього не зробила і доказів того, що перешкоджало їй це зробити суду не надала.

Отже, суд вважає причину пропуску строку для подання виконавчого листа для примусового виконання неповажною, а заяву такою, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 197, 371 ЦПК України, ЗУ «Про виконавче провадження», -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1, боржник: управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області про поновлення строку предявлення виконавчого документа до виконання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд шляхом подачі в пятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги, а особою, без участі якої її постановлено, протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий: О.М. Бабоїд