Ухвала суду № 40655155, 22.09.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2014
Номер справи
813/5346/14
Номер документу
40655155
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

22 вересня 2014 року № 813/5346/14

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Сидор Н.Т.,

за участю секретаря судового засідання Цар Х.М.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Тістечка Ю.Я.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Львівської митниці Міндоходів про визнання протиправними та скасування подань та податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

В провадженні Львівського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Львівської митниці Міндоходів з наступними позовними вимогами:

- Визнати протиправними та скасувати подання Львівської митниці №147 від 05.08.2010 року, №148 від 05.08.2010 року, №161 від 13.09.2010 року, №162 від 13.09.2010 року;

- Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року.

В попередньому судовому засіданні головуючим було поставлено на обговорення питання поважності причин пропуску строку звернення позивача до адміністративного суду в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року.

Представник позивача в попередньому судовому засіданні пояснив, що позивач не отримував податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року та дізнався про їх існування лише 20.08.2014 року, коли отримав від відповідача письмові заперечення на позовну заяву. Тому вважає, що 1095-денний строк звернення до адміністративного суду з приводу захисту своїх прав розпочався у позивача 20.08.2014 року і закінчується 20.08.2017 року.

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні просив залишити без розгляду позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року, оскільки позивачу було скеровано оспорювані податкові повідомлення-рішення, які ним отримані ще 20.07.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд заслухав пояснення представників сторін та даючи оцінку причинам пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду з даним позовом в частині позовних вимог, звертає увагу на наступне.

З позовної заяви вбачається, що позивач серед інших вимог оскаржує податкові повідомлення-рішення Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року.

Оскаржувані податкові повідомлення отримані позивачем 20.07.2010 року, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано до суду в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особи дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже, Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків. Такі спеціальні строки мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним строком звернення до адміністративного суду, визначеним частиною другою статті 99 цього Кодексу, а також скороченими строками, визначеними, зокрема, частинами четвертою та п'ятою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Приписи п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України є нормою, що регулює питання застосування строків звернення до адміністративного суду з позовами про визнання протиправними податкових повідомлень-рішень.

Відповідно до Податкового кодексу України строк для звернення платника податків із позовом до адміністративного суду про оскарження рішення контролюючого органу становить 1095 днів та обчислюється з дня отримання платником податків рішення, що оскаржено.

Отже, як встановлено в судовому засіданні позивач дізнався про оскаржувані податкові повідомлення 20.07.2010 року, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Тому, саме з 20.07.2010 року слід обчислювати 1095-денний строк звернення позивача до адміністративного суду за захистом його прав та інтересів.

В той час як позовні вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року заявлені позивачем до суду 22.09.2014 року, тобто з порушенням строків, встановлених Податковим кодексом України.

Твердження представника позивача про той факт, що позивач довідався про оскаржувані податкові повідомлення-рішення лише 20.08.2014 року, коли отримав від відповідача заперечення на позовну заяву, спростовуються копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, згідно якого вбачається, що такі рішення позивачем були отримані 20.07.2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї документів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

За таких обставин, позовна заява ОСОБА_3 до Львівської митниці Міндоходів в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року та додані до неї матеріали не містять жодних доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду, тому суд приходить до висновку, що позивачем пропущено 1095-денний строк звернення до суду, а підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, не встановлено.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Згідно ч. 2 ст. 100 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_3 до Львівської митниці Міндоходів про визнання протиправними та скасування подань та податкових повідомлень-рішень, залишити без розгляду в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Львівської митниці №57 від 12.07.2010 року та №58 від 12.07.2010 року, у зв'язку з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою в частині позовних вимог, які залишені без розгляду, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання повного тексту ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали складено та підписано 29.09.2014 року .

Суддя Сидор Н.Т.