521/14544/14-п
3/521/4756/14
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.09.2014 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого Жуковський С.О.
при секретарі Феслер О.С.
прокурора прокуратури міста Одеси Стаценко В.М.
представника Південної митниці Міндоходів Гудіма В.І.
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу № 0569/50000/14, що надійшла 25.07.2014 року з Південної митниці Міндоходів, відносно гр.України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкаючого: АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
25.07.2014 о 11 годині 10 хвилин в пункт пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення «Старокозаче-Тудора» митного поста «Білгород- Дністровський», розташованого в зоні діяльності Південної митниці Міндоходів в напрямку з Молдови до України в'їхав рейсовий автобус марки «Мерседес- Бенц», реєстраційний номер НОМЕР_1, який слідував по маршруту «Кишинів - Приморське».
Формою проходження митного контролю пасажири вищевказаного автобусу обрали проходження через зону (коридор) спрощеного митного контролю („зелений" коридор).
З метою перевірки порядку проходження гр. Молдови ОСОБА_3 зони спрощеного митного контролю „зелений коридор", яка передбачає переміщення товарів через митний кордон України в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території було проведено огляд його особистих речей під час якого, в сумці, серед інших речей без ознак приховування було виявлено медичні препарати «Tramodol 50 mg у кількості 2 пігулок та «Tramodol capsule» у кількості 17 пігулок, які запаковані у фабричні упаковки.
Документів, які б містили інформацію про захворювання, рецептурні призначення лікаря, інші дозвільні документи на перевезення медичних препаратів іноземного виробництва для власного споживання у гр. Молдови ОСОБА_3 відсутні.
Згідно висновку Одеського управління з питань експертизи та дослідження СЛЕД Міндоходів №142001400-0822 від 30.07.2014 надані на дослідження медичні препарати «Tramodol 50 mg» та «Tramodol capsule» містить у своєму складі наркотичний засіб «трамадол гідрохлорид», який відноситься до таблиці II списку №1 «Переліку наркотичних засобів психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №770 (зі змінами).
Таким чином, обіг виявлених медичних препаратів обмежено і стосовно яких допускаються виключно деякі заходи контролю.
Відповідно до п.5 ст.366 МКУ обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що перемішуванні ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановленні законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчать про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно ст. 17 Закону України «Про лікарські засоби» та п. 10 «Переліку відомостей, що оголошуються громадянами у разі переміщення через митний кордон України предметів» затвердженого постановою КМУ від 15.06.1997 №748, ліки що переміщуються через митний кордон України підлягають обов'язковому декларуванню.
У зв'язку з встановленням факту недекларування зазначених лікарських засобів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню під час переміщення через митний кордон України, 25.07. 2014 року посадовою особою Південної митниці Міндоходів відносно гр.України ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил № 0569/50000/14 за ознаками статті 472 МК України.
Згідно висновку TOB "Експоцентр-Одеса" від 28.07.2014 року № 0382-inf, вартість затриманих медпрепаратів становить 43,7 гривень.
На підставі вказаних обставин посадовою особою митниці відносно гр.України ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил №0569/50000/14 від 25.07.2014 року за ознаками ст. 471 МК України.
Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил, гр.України ОСОБА_3 був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста Одеси 26.08.2014 року о 9 годині 30 хвилин, про що власноручно розписався у протоколі, однак до суду у призначений час останній не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Прокурор прокуратури міста Одеси та представник Південної митниці Міндоходів у суді подання підтримали, та вважали, що вина гр.України ОСОБА_3 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши думку прокурора прокуратури міста Одеси, представника Південної митниці Міндоходів та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_5 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежене законодавством України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через" митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень.
Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином „зеленого" коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту - перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Відповідно до ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання „зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не піддягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державним, органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Відповідно до пп. 1 п. 1 Порядку та обсягу ввезення громадянами на митну територію лікарських засобів, затвердженого постановою КМ України від 23 травня 2012 року № 458, до особистих речей, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному багажі громадянина, можуть бути віднесені лікарські засоби, що містять наркотичні та психотропні речовини у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім'я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявления за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Вина гр.України ОСОБА_3 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0569/50000/14 від 25.07.2014 року, доповідною запискою від 25.07.2014 року, письмовими поясненнями гр.України ОСОБА_3 та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр.України ОСОБА_3, його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф в розмірі 100 відсотків вартості товару з конфіскацією вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0569/50000/14 від 25.07.2014 року товару.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр.України ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0569/50000/14 від 25.07.2014 року товару.
Стягнути з гр.України ОСОБА_3на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУ ДКС України в Одеській області (м. Одеса, Малиновський район), 22030001; код за ЄДРПОУ 37607526; банк отримувача ГУ ДКС України в Одеській області; МФО 828011; рахунок 31216206700007; код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України, 050)», символ звітності 206; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жуковський С.О.