Справа № 405/7683/14-а
2-а/405/418/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.09.2014 Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючої судді - Шевченко І.М.
при секретарі - Фришко А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім»ям, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради, звернулося в суд з позовом до відповідачки про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім»ям мотивуючи його тим, що згідно з п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям, затверджених Кабінетом Міністрів України 24.02.2003 року № 250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім»ї подає органу праці та соціального захисту такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім»ї; довідку про склад сім»ї; декларацію про доходи та майна. Згідно поданих відповідачкою документів їй була призначена допомога малозабезпеченим сім»ям у період з 01.11.2013 року по 30.04.2014 року включоно в таких розмірах: з 01.11.2013 року по 30.11.2013 року - 1 168,06 грн.; з 01.12.2013 року по 02.04.2014 року - 1 290,07 грн.; з 03.04.2014 року по 30.04.2014 року - 1540,97 грн.
Згідно з списками МВ ДРС РС МУ про померлих дітей, померла дитина відповідачки - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, номер актового запису 459, в зв»язку із чим було змінено склад сім»ї та зроблено новий розрахунок допомоги, який встановлено 731,01 грн.
Відповідачку було попереджено про необхідність вчасно повідомляти управління про зміни обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги і вона зобов»язалась повідомити органи соціального захисту про це. Відповідачка не повідомила управління про зміни у складі сім»ї, а тому виникла переплата в період з 01.03.2014 року по 31.03.2014 року в розмірі 1 052,64 грн. Управлінням було утримано з відповідачки надміру виплачені кошти в розмірі 20% від заборгованої суми, на час звернення в суд сума заборгованих коштів складає 908,77 грн.
Відповідачку про даний факт було повідомлено 20.05.2014 року та запропоновано повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку до 25.08.2014 року, але відповідачка проігнорувала дане попередження, а тому управління вимушене звернутись в суд за даним позовом та посилаючись на вимоги діючого законодавства просить суд стягнути з відповідачки на його користь вказані кошти.
Представник позивача в судове засідання не з»явився, про час та місце слухання справи повідомлений, надав суду заяву, в якій позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідачка до суду не з'явилась, повідомлена про час та місце судового розгляду у встановленому законом порядку, причини неявки суду не сповістила.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до підпункту 3 пункту 4 Положення про управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради основним завданням управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики на території Ленінського району м. Кіровограда у сфері соціального захисту, що включає: розроблення та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування.
Згідно з п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям, затверджених Кабінетом Міністрів України 24.02.2003 року № 250 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім»ї подає органу праці та соціального захисту такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім»ї; довідку про склад сім»ї; декларацію про доходи та майна. Згідно поданих ОСОБА_1 документів їй була призначена допомога малозабезпеченим сім»ям у період з 01.11.2013 року по 30.04.2014 року включоно в таких розмірах: з 01.11.2013 року по 30.11.2013 року - 1 168,06 грн.; з 01.12.2013 року по 02.04.2014 року - 1 290,07 грн.; з 03.04.2014 року по 30.04.2014 року - 1540,97 грн.
Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року № 1091, відділ державних соціальних інспекторів та контролю за цільовим використанням бюджетних коштів перевіряє достовірність та повноту інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім»ї, що звертається за призначенням всіх видів соціальної допомоги в тому числі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям.
Як вбачається із списків МВ ДРС РС МУ про померлих дітей, померла дитина відповідачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, номер актового запису 459, в зв»язку із чим було змінено склад сім»ї та зроблено новий розрахунок допомоги, який встановлено 731,01 грн.
При зверненні за соціальною допомогою відповідачка в заяві про призначення соціальної допомоги була повідомлена, що в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання допомоги, вона зобов»язується повідомити орган соціального захисту населення.
Відповідачка не повідомила управління про зміни у складі сім»ї, а тому виникла переплата в період з 01.03.2014 року по 31.03.2014 року в розмірі 1 052,64 грн. Управлінням було утримано з відповідачки надміру виплачені кошти в розмірі 20% від заборгованої суми, на час звернення в суд сума заборгованих коштів складає 908,77 грн.
20.05.2014 року управління повідомило відповідачку про наявність переплати та запропонувало повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку до 25.08.2014 року, але на даний час кошти управлінню не повернуті.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню. Стягненню з відповідачки на користь держави підлягають судові витрати по даній справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім»ям задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради (ГУДКУ в Кіровоградській області код 03197629, КФК 090401, р/р 35415024021577, МФО 823016) надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі в сумі 908,77 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на користь держави судові витрати в сумі 73,08 грн.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Шевченко