ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2014 року Справа № 803/1771/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сальве» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (далі - Луцька ОДПІ, позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сальве» (далі - ТзОВ «Сальве», відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 243516,24 грн. з рахунків платника у банках.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ та всупереч вимогам податкового законодавства не сплатив узгоджені грошові зобов'язання у розмірі 243516,24 грн., які виникли на підставі податкового повідомлення-рішення від 08 лютого 2011 року № 0000642303. Вищевказане податкове повідомлення-рішення було оскаржено відповідачем в судовому порядку, про те постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2014 року податкове повідомлення рішення 08 лютого 2011 року № 0000642303 залишено в силі. Позивач також вказує на те, що вжив заходи щодо погашення заборгованості, шляхом надіслання податкової вимоги, однак вказані заходи не призвели до повного погашення податкової заборгованості. Оскільки ТзОВ «Сальве» самостійно не сплачено нараховані податкові зобов'язання, які є узгодженими, тому Луцька ОДПІ просить суд стягнути з рахунків в банках, обслуговуючих платника податків, на користь держави податковий борг в сумі 243516,24 грн., в дохід Державного бюджету України.
Представник позивача 15 вересня 2014 року подала до суду заяву в якій просить суд розгляд справи проводити без її участі, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити (а.с.21).
Відповідач в судове засідання не прибув, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у відсутності його представника та в задоволенні позовних вимог Луцької ОДПІ просить відмовити у повному обсязі (а.с.29).
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили усі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Згідно із пунктом 10 частини 1 статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки від осіб, які беруть участь у справі, надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд проводить розгляд справи на основі наявних матеріалів, в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до повного задоволення, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ «Сальве» зареєстроване як юридична особа та знаходиться на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 01 вересня 2014 року № 1403181400804. (а.с.6)
Як встановлено судом 08 лютого 2011 року Луцькою ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0000642303, про застосування до ТзОВ «Сальве» штрафних (фінансових) санкцій в сумі 244152,75 грн. за порушення п.п.2.2, 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні згідно Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (а.с.11).
Відповідач оскаржив вищезгадане податкове повідомлення-рішення в судовому порядку. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 25 березня 2011 року у справі № 2а/0370/384/11 визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення № 0000642303 від 08 лютого 2011 року. Однак, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2014 року, якою вищезгадану постанову Волинського окружного адміністративного суду - скасовано та прийнято нову, у якій в позові ТзОВ ««Сальве» відмовити та залишено в силі оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0000642303 від 08 лютого 2011 року (а.с.12-13).
Згідно частиною першою статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Як вбачається із матеріалів адміністративної справи Луцькою ОДПІ відповідно до статті 59 Податкового боргу України, здійснено заходи щодо погашення податкового боргу шляхом сформування та надіслання ТзОВ «Сальве» податкової вимоги форми «Ю» № 3873-25 від 16 червня 2014 року та яка була отримана останнім 23 червня 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 43024 4173178 8 (а.с.7,7-зворот).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Як визначено у підпунктах 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Таким чином, грошові зобов'язання ТзОВ «Сальве» за платежем штрафні санкції в сумі 244152,75 грн. за порушення п.п.2.2, 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні згідно Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», є узгодженим податковим боргом.
Про наявність за відповідачем податкового боргу в сумі 244152,75 грн. із наявною переплатою в сумі 636,51 грн. свідчить також зворотній бік облікової картки платника (а.с.8-10). Таким чином загальна сума податкового боргу складає 243516,24 грн.
Згідно з пунктами 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Оскільки матеріалами справи підтверджена наявність у відповідача узгодженого податкового боргу та на день розгляду справи доказів протилежного суду не надано, тому суд дійшов висновку, що вимоги Луцької ОДПІ про стягнення з ТзОВ «Сальве» податкового боргу у розмірі 243516,24 грн. є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 3,11,17,122,158,160,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Сальве» (43024, Волинська область, місто Луцьк, проспект Соборності, будинок 15/40, ідентифікаційний код 20148147) в банках, обслуговуючих платника податків, в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 243516,24 грн. (двісті сорок три тисячі п'ятсот шістнадцять гривень двадцять чотири копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський