ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1049/2011
22 вересня 2014 року 09год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн., накладеного на нього постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області №0786 від 07.09.2010 року та штрафу в розмірі 510,00 грн., накладеного на нього постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області №0864від 04.10.2010 року, на загальну суму 2210,00 грн.
Прокурор подав заяву, в якій підтримує позовні вимоги у повному обсязі та просить розглянути справу за його відсутності.
Від представника позивача - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області - надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про дату, час і місце судового розгляду справи. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з наступного.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи суб'єкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
29.07.2010 року посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області було здійснено перевірку транспортного засобу марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, який належить відповідачу - ОСОБА_1 Під час перевірки було встановлено порушення відповідачем ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", про що працівниками автоінспекції складено Акт №0185611 від 29.07.2010 року.
Відповідно до абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що до автомобільних перевізників застосовуються штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону .
Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що водієві автобуса, що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення, необхідно мати посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом -Порядок), винесено постанову №0786 від 07.09.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Вказана постанова була оскаржена відповідачем у судовому порядку.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 19.10.2010 року у справі №2а-4747/10/1770 позов задоволено повністю. Визнано нечинною постанову територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області №0786 від 07.09.2010 року.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.07.2014 року у справі №2а-4747/10/1770 апеляційну скаргу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області задоволено, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 19.10.2010 року у справі №2а-4747/10/1770 за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 до ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті про визнання постанови протиправною, - скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено. Постанова набрала законної сили.
06.08.2010 року посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області було здійснено перевірку транспортного засобу марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_2, який належить відповідачу - ОСОБА_1 Під час перевірки було встановлено порушення відповідачем ст.35 Закону України "Про автомобільний транспорт", про що працівниками автоінспекції складено Акт №0183704 від 06.08.2010 року.
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом -Порядок), винесено постанову №0864 від 04.10.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.
Вказана постанова була оскаржена відповідачем у судовому порядку.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 14.12.2010 року у справі №2а-5256/10/1770 у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2012 року у справі №2а-5256/10/1770 апеляційну скаргу СПД - ФО ОСОБА_1 залишено без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 14.12.2010 року у справі №2а-5256/10/1770 залишено без змін. Ухвала набрала законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Рішеннями суду підтверджена правомірність винесення постанов про застосування фінансових санцій №0786 та №0864. Штраф у розмірі 2210,00 грн. відповідачем не сплачений.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснені позивачем судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 2210,00грн., який перерахувати в дохід державного бюджету України Головного управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України у м.Рівне, р/р №31113106700002, ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Щербаков В. В.