Постанова № 40617586, 22.09.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2014
Номер справи
804/8273/14
Номер документу
40617586
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2014 р. Справа № 804/8273/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 21" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Дніпропетровська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 21" Дніпропетровської міської ради, у якому просить стягнути з відповідача податкову заборгованість в сумі 418 832, 43 грн.

Позовні вимоги мотивовані наявністю непогашеної заборгованості відповідача, яка виникла у період з грудня 2013 р. по травень 2014р. у зв'язку з несплатою відповідачем сум самостійно узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та пені, що у загальному розмірі становить 418 832, 43 грн.

Відповідачем заперечень до суду не надано.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Згідно зі ст. 121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво - інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Випадки представництва прокуратурою інтересів держави у суді визначені зокрема ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", якою передбачено представництво прокуратурою у формі звернення до суду з позовними заявами щодо захисту інтересів держави у випадку наявності порушень інтересів держави чи загрози таких порушень.

Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами. Прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва інтересів держави у судах є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (без діяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.

З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» від 20.03.2013 № 229, наказу Міністерства доходів і зборів «Про організацію утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» від 16.04.2013 № 41 та керуючись Положенням про Лівобережну об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів від 17.04.2013 № 46 утворено юридичну особу публічного права Лівобережну об'єднану державну податкову інспекцію м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів шляхом припинення юридичної особи Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби.

Таким чином, Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби.

Згідно із ст. 67 Конституції України встановлено - кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 68 Конституції України ж передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі-ПК), встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із ст. 15 ПК - платниками податків визнаються фізичні особи, юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або проводять діяльність, що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до абзацу першого п.95.3 ст.95 ПК - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підприємство має відкриті банківські розрахункові рахунки №26043475699400, №26009475699400, №26048326384900, №26004326384900 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005; р/р №35437002033099, №35438001033099, №35444103033099, №37125001013029 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012; р/р №26048710633803 В АТ "Райффвйзен Банк Аваль", у м.Києві, МФО 380805; р/р №35432001008053 у ДО ДАТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Дніпропетровськ, МФО 305653.

Згідно з п.п.16.1.3., п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК - платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цих Кодексом та законами з питань митної справи.

На обліку в Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - Лівобережна ОДПІ, податковий орган) як платник податків перебуває Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне підприємство № 21» Дніпропетровської міської ради (далі - КП «ЖЕП №21» ДМР, підприємство, відповідач), яке на даний час має заборгованість перед бюджетом в сумі 418 832, 43 грн.

Заборгованість платника податків виникла у зв'язку з несплатою самостійно нарахованих податкових зобов'язань по податку на додану вартість на підставі наданих до Лівобережної ОДШ наступних податкових декларацій:

-за листопад 2013 року № 9079930194 від 12.12.2013р. (сума самостіно визнченого зобов'язання складає 72 547,00 грн. із терміном сплати до 30.12.2013р.);

-за грудень 2013 року № 9087224405 від 15.01.2014р.(сума самостіно визнченого зобов'язання складає 74 307,00 грн. із терміном сплати до 30.01.2014р.);

-за січень 2014 року № 9007195351 від 17.02.2014р. (сума самостіно визнченого зобов'язання складає 82 597,00 грн. із терміном сплати до 02.03.2014р.);

-за лютий 2014 року № 9014439667 від 19.02.2014р. (сума самостіно визнченого зобов'язання складає 58 237,00 грн. із терміном сплати до 30.03.2014р.);

-за березень 2014 року № 9020204216 від 15.04.2014р. (сума самостіно визнченого зобов'язання складає 52 952,00 грн. із терміном сплати до 30.04.2014р.);

-за квітень 2014 року № 9028141762 від 19.05.2014р.(сума самостіно визнченого зобов'язання складає 45 688,00 грн. із терміном сплати до 30.05.2014р.).

Також, за платником податків обліковується заборгованість, яка виникла у зв'язку з несплатою самостійно нарахованих податкових зобов'язань з податку на прибуток на підставі наданої до Лівобережної ОДШ м. Дніпропетровська податкової декларації від 24.02.2014 № 9090580941 з самостійно нарахованою сумою податкових зобов'язань в розмірі 31 012,70 грн. терміном сплати 11.03.2014.

Крім того, на особовому рахунку платника податків КП «ЖЕП №21» ДМР наявний залишок несплаченої пені в сумі 1 491,73 грн., нарахованої платнику податків в порядку статті 129 ПК у зв'язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми податкових зобов'язань.

Згідно п.36.1 ст. 36 ПК - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 59.1. ст. 59 ПК встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Керуючись ст. 59 Податкового кодексу України Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська сформовано податкову вимогу від 28.09.2012 № 978, яка вручена під підпис головному бухгалтеру 05.10.2012р.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений у повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Пункт 57.1. ст. 57 ПК передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, КП "ЖЕП №21" ДМР має заборгованість із податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та пені у загальному розмірі 418 832, 43 грн., яка станом на 22.09.2014р. відповідачем не погашена.

У ст. 36 ПК встановлено податковий обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначеному цим Кодексом. Податковий обов'язок платника податків виникає за кожним податком і збором.

Відповідно до ст. 54 ПК крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (ст. 46 ПК).

Пунктом 20.1.19 ст. 20 ПК визначається, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно із п. 95.1 ст. 95 ПК, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 ПК, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

На підставі викладеного, з урахуванням відсутності заперечень та відсутністю доказів остаточної сплати узгоджених зобов'язань, суд доходить висновку, що позов прокурора м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 21" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості - підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 21" Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 32702064, р/р №26043475699400, №26009475699400, №26048326384900, №26004326384900 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005; р/р №35437002033099, №35438001033099, №35444103033099, №37125001013029 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012; р/р №26048710633803 В АТ "Райффвйзен Банк Аваль", у м.Києві, МФО 380805; р/р №35432001008053 у ДО ДАТ "Райффайзен Банк Аваль" у м. Дніпропетровськ, МФО 305653) на користь державного бюджету (п/р 35213001001246 в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ОКПО 38753114) податкову заборгованість в сумі 418 832, 43 грн. (чотириста вісімнадцять тисяч вісімсот тридцять дві гривні сорок три копійки).

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.А. Барановський