Постанова № 4060040, 25.05.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2009
Номер справи
2а-2055/09/0870
Номер документу
4060040
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

 Категорія статобліку 6.14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 травня 2009 року Справа № 2а-2055/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Стрельнікової Н.В.

при секретарі Горбовій І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 в особі

ОСОБА_2, ОСОБА_3, м. Київ

до: ОСОБА_4 ОСОБА_5,

м. Запоріжжя

3-я особа:  ОСОБА_6

транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя

про стягнення штрафних санкцій,

за участю представників сторін:

від прокуратури: ОСОБА_7, посвідчення № 211 від 10.10.2008 р.

від позивача: не з'явився

від відповідача: ОСОБА_8, паспорт СА 915584 від 15.12.1998 р.

від 3-ї особи: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 ОСОБА_5, в якому просить суд стягнути з відповідача 510,00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позову прокурор посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління ОСОБА_3 23.09.2008 р. проведено перевірку додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт № 093109. Перевіркою виявлено порушення відповідачем вимог ст. 39 вказаного Закону, а саме здійснювалось надання послуг з перевезення пасажирів на транспортному засобі, облаштованому як таксі, без ліцензійної картки. За вказане правопорушення 04.11.2008 р. начальником ОСОБА_9 на ПП ОСОБА_8 накладено фінансові санкції в розмірі 510,00 грн., які підприємцем в добровільному порядку не сплачені.

Прокурор в судовому засіданні підтримав вимоги, з підстав, викладених у позові.

В судове засідання представник 3-ї особи не з'явився, заявою від 25.05.2009 р. (вх. № 8346) просить суд розглянути справу за їх відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнає, вказує, що підприємницькою діяльністю не займався, пасажирів не перевозив.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (надалі за текстом - Закон) центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

Статтею 60 вказаного Закону передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі за текстом - Порядок), відповідно до п. 1 якого вказаного, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

- для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

23.09.2008 р. уповноваженими особами ОСОБА_3 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою виявлено порушення приватним підприємцем ОСОБА_8 вимог ст. 60 вказаного Закону, про що складено акт № 093109 від 23.09.2008 р. В акті зазначено, що підприємець здійснював перевезення пасажирів на таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар оранжевого кольору без ліцензійної картки.

Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за

місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

04.11.2008 р. начальником ОСОБА_3 ОСОБА_10 на підставі акту № 093109 від 23.09.2008 р. за порушення суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_8 абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки прийнято постанову про застосування фінансових санкцій у розмірі 510, 00 грн.

Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж

протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Копія постанови направлена ОСОБА_8 поштою рекомендованим листом з повідомленням, яка отримана 07.11.2008 р. (батьком підприємця).

Постанова про застосування фінансових санкцій від 04.11.2008 р., а також дії ОСОБА_3, щодо складання акту перевірки ПП ОСОБА_8 в установленому законом порядку не оскаржувалися.

ПП ОСОБА_8 суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив. Доказів погашення суми фінансових санкцій на час розгляду справи суду не надано.

Отже вимоги прокуратури та позивача слід визнати законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Заперечення відповідача судом до уваги не приймаються, оскільки останнім не надано доказів, які б підтверджували неправомірність застосування начальником ОСОБА_3 фінансових санкцій за фактом виявленого правопорушення.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 158-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 в особі ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 ОСОБА_5, про стягнення штрафних санкцій, - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_4 ОСОБА_5 (АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Хортицького району (р/р 31115106700008, код ЄДРПОУ 34676906, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет Хортицького району) 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 29.05.2009 р.

Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова

Постанова набрала законної сили 09.06.2009 р.

Суддя: