ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
24 березня 2014 рокусправа № 2а-1893/11 Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Богданенка І.Ю.,
суддів: Уханенка С.А. Дадим Ю.М. ,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області
на постанову Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська від 24 жовтня 2011 року
справа № 2а-1893/11
за позовом ОСОБА_1
до управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області
про визнання протиправними дій, та зобов'язання вчинити певні дії , -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання протиправними дій управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області та зобов'язання проведення перерахунку та виплати щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік.
Постановою Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська від 24 жовтня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області щодо невиконання законодавчо визначеного обов'язку здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, щорічної допомоги на оздоровлення в розмірах нижчих ніж передбачено статтею 48 Закону України «Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2011 рік.
Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області виконати перерахунок та виплату ОСОБА_1, як особі, евакуйованої у 1986 році з зони відчуження 2 категорії, щорічної допомоги на оздоровлення відповідно статті 48 Закону України "Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за 2011 рік з урахування раніше отриманої суми допомоги.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області звернулося з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить скасувати оскаржувану постанову суду та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про задоволення апеляційної скарги з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області нарахована та виплачена щорічна допомога на оздоровлення за 2011 рік, у розмірі 75 гривень, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановленому статтею 48 Закону України «Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», чим порушило норми діючого законодавства.
Суд апеляційної інстанції не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Судом апеляційної інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є громадянкою, яка евакуйована із зони відчуження у 1986 році (2 категорії), що підтверджується копією посвідчення (а. с. 4).
Відповідно до статті 48 Закону України «Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС мають право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення, яка виплачується в таких розмірах: евакуйованим із зони відчуження у 1986 році - три мінімальні заробітні плати. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
У 2012 році зміст статті 48 Закону України «Про соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не змінювався, а її дія не призупинялася.
Як вбачається з довідки управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області від 22 липня 2011 року №63/09-118, наданої на її звернення від 20 липня 2011 року, апеляційної скарги, за 2011 рік ОСОБА_1 щорічна допомога на оздоровлення управлінням не виплачувалася (а. с. 9).
Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
При цьому, необхідною умовою для звернення особи до суду з адміністративним позовом є обов'язкова наявність порушення прав, свобод чи інтересів цієї особи у сфері публічно-правових відносин. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у адміністративного суду немає правових підстав для задоволення позову.
Суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що право позивача на отримання одноразовою допомоги на оздоровлення не було порушено відповідачем, оскільки на момент звернення до суду із позовом, а саме 03 серпня 2011 року, ОСОБА_1 ще не було виплачено даний вид допомоги у відповідності до Закону та повноважень відповідача, якій діє як розпорядник бюджетних коштів та в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом.
З огляду на викладені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, що є порушенням норм процесуального права та призвело до прийняття неправильного рішення, в зв'язку з чим, апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню з прийняттям нового судового рішення.
Керуючись статтями 197, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради Дніпропетровської області - задовольнити.
Постанову Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська від 24 жовтня 2011 року - скасувати.
У задоволенні позовних вимог - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий: І.Ю. Богданенко
Суддя: С.А. Уханенко
Суддя: Ю.М. Дадим