ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2014 року № 813/3642/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретар судового засідання Петрик Р.,
за участю:
представника позивача Кошелюк С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова до Державної інспекції України з контролю за цінами про визнання протиправним та скасування припису, -
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова ( далі КЕВ м. Львова, позивач) до Державної інспекції України з контролю за цінами про визнання протиправним та скасування припису № 35 від 25.03.2014р., яким зобов'язано порушника провести перерахунок плати споживачам за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з 01.07.2010р. по 04.11.2010р. у сумі 67710,91 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач неправомірно виніс припис стосовно КЕВ м. Львова, оскільки Будинкоуправління № 5, яке начебто допустило порушення не є структурним підрозділом позивача, має інший код ЄДРПОУ та структурно входить до Будинкоуправління № 4 , що є окремою юридичною особою. У зв'язку з наведеним просить позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився подав клопотання про розгляд справи за його відсутності. Подав до суду заперечення на адміністративний позов. Вважає, що оскаржуваний припис прийнято правомірно у відповідності до вимог чинного законодавства. Зазначив, що за результатами проведеної перевірки встановлено порушення при встановленні тарифів Будинокуправлінням № 5, яке у свою чергу є структурним підрозділом КЕВ м. Львова, а відтак усунути вказані порушення та виконати вимоги припису повинен саме КЕВ м. Львова.
Заслухавши пояснення представника позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Судом встановлено, що на підставі наказу № 118-14 від 18.02.2014р. було проведено планову перевірку Будинкоуправління № 5 квартирно-експлуатаційного відділу. Юридична особа Квартирно-експлуатаційний відділ м. Львова. Перевіркою встановлено порушення:
- застосування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в період з 01.07.2010р. по 04.11.2010р. погоджені рішенням виконавчого комітету Кам'янка-Бузької міської ради від 17.06.2010р. № 171 "Про погодження розміру тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій БУ № 5 КЕВ м. Львова ", яке не було офіційно оприлюднене, внаслідок чого необґрунтовано нарахована плата мешканцям з врахуванням пільг і субсидій в сумі 67710,91 грн., чим порушено вимоги ст.57,58 Конституції України, п.5 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п.1 рішення комітету Кам'янка-Бузької міської ради від 21.05.2008р. № 177 "Про погодження розміру тарифів з утримання житлових будинків та прибудинкових територій БУ № 5 КЕВ м.Львова.";
- діючи тарифи на послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій Б № 5 КЕВ м. Львова затвердженні рішенням виконавчого комітету Кам'янка-Бузької міської ради від 29.10.2010р. № 313 " Про внесенні змін у рішення виконкому міської ради від 11.03.2010р.№ 58 та від 17.06.2010 № 192, від 17.06.2010р. № 171" сформовані відповідно до порядків затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12.07.205р. № 560 та від 20.05.09 № 529, які на даний час втратили чинність; перелік послуг, вклаючених до діючого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не відповідає переліку визначеному чинним законодавством; мешканцями будинку №28 по вул. Перемоги м. Кам'янка-Бузька ініціюється перегляд включених до діючого тарифу по даному будинку, однак перегляд тарифу можливий лише за умови перерахунку тарифів вцілому по підприємству, чим порушено вимоги постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р. "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги"
За результатами перевірки винесено оскаржуваний припис № 35 від 25.03.2014р. згідно якого КЕВ м.Львова необхідно провести перерахунок плати споживачам за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з 01.07.2010р. по 04.11.2010р. включно на суму 67710,91 грн.; сформувати тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до вимог постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р. "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" та подати їх на встановлення до виконавчого комітету Кам'янка-Бузької міської ради.
КЕВ м. Львова є органом військового управління в системі Збройних сил України , має самостійний баланс та гербову печатку, є юридичною особою. КЕВ м. Львова є окремою 2 ланкою у своїй структурі , яка з'єднує нижчестоящі будинкоуправління а вищестоящим Західним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням.
Відповідно до наказу начальника Львівської квартирно-експлуатаційної частини м. Львова від 07.03.2001р. № 46/ІІІ Будинокуправління № 5 м. Кам'янка-Бузька закріплено до Будинкоуправління № 4 Львівської КЕЧ району з 01.03.2001р. з метою здійснення всіх фінансових операцій через розрахунковий рахунок у зв'язку з тим що військова частина А1753 припинила всі фінансові операції з БУ № 5 м. Кам'янка-Бузька.
Відповідно до Положення Будинкоуправління № 4 КЕВ м. Львова таке є самостійною державною організацією з повною юридичною відповідальністю, створене наказом КЕЧ Львівського району № 112 від 05.05.1960р. Місцезнаходження підприємства 79019, м. Львів, вул. Гайдамацька , 9а. Предметом діяльності є утримання, обслуговування та ремонт житлових будинків та нежитлового фонду, інженерних мереж та комунальних споруд та приватних квартир на умовах угод у відповідності до вимог "Правил і норм технічної експлуатації житлового фонду в містах і селах України" та наказів Міністерства оборони України. БУ № 4 КЕВ м. Львова є структурною одиницею КЕВ м. Львова на правах юридичної особи, володіє відокремленою частиною МО України, має самостійний баланс та розрахункові рахунки в установах банків, має круглу гербову печатку , кутовий штамп, бланки зі своєю назвою, має власні і обігові кошти від збору від квартиронаймачів по квартплаті, з власників квартир за утримання будинків і прилеглої території , орендарів за орендовані приміщення , від інших видів діяльності.
Згідно довідки № 338 від 1999р. про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Будикоуправлінню № 4 КЕВ м. Львова присвоєно ідентифікаційний код № 24964599. Відповідно такий ж ідентифікаційний код присвоєно Будинкоуправлінню № 5 КЕВ м. Львова згідно Довідки № 726 від 21.12.2001р.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців КЕВ м. Львова зареєстровано 20.07.2001р. , присвоєно ідентифікаційний код 07638027, відокремлені підрозділи відсутні.
Відповідно до Договору на утримання житлових будинків та прибудинкових територій від 27.10.2011р. балансоутримувач КЕВ м. Львова передає Будинкоуправлінню № 5 КЕВ м. Львова функції з утримання житлових будинків і прибудинкових територій, надання житлово-комунальних послуг, проведення розрахунків з квартиронаймачами і власниками житлових приміщень.
Таким чином, судом встановлено, що юридичною особою, яка повинна виконати вимоги припису у зв'язку з порушеннями що допущені Будинкоуправлінням № 5 КЕВ Львова є Будинкоуправління № 4 КЕВ Львова, а відтак вимоги припису скеровані не до тієї юридичної особи яка повинна їх виконувати.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 2 статті 71 КАС України, про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що вимоги припису № 35 від 25.03.2014р. Державної інспекції з контролю за цінами пред'явлені не до тієї особи яка повинна його виконувати, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати припис Державної інспекції України з контролю за цінами №35 від 25.03.2014р.
Стягнути з Державного бюджету України на користь позивача 560,28 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний 22.09.2014 року.
Суддя