ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2014 року 17 год. 30 хв. Справа № 808/4384/14 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
до: Публічного акціонерного товариства «Токмацький завод «Прогрес»
про: стягнення суми податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток у розмірі 47543, 43 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області до Публічного акціонерного товариства «Токмацький завод «Прогрес», в якій позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток у розмірі 47543, 43 грн.
Ухвалою суду від 08.07.2014 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для подання до суду заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.
Ухвалу про відкриття провадження у справі представник відповідача отримав 18.08.2014 під підпис.
Заперечення або заява про визнання адміністративного позову на адресу суду від відповідача не надходили.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що підприємство-відповідач здійснює підприємницьку діяльність відповідно до Свідоцтва Виконавчою комітету Токмацької міської ради від 27.10.1994 про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.
Станом на 26.05.2014 підприємство має податковий борг, що обліковується в КОР платника податків у сумі 17513, 13 грн., який виник 30.11.2013. Борг складається з недоїмки у розмірі 26971, 04 грн. та пені у сумі 20572, 39 грн., з яких:
- авансові внески з податку на прибуток у сумі 7 288, 91 грн.;
- земельний податок з юридичних осіб у сумі 6039, 09 грн.;
- земельний податок з юридичних осіб у сумі 6297, 99 грн.;
- податок на додану вартість у сумі 27917, 44 грн.
Податковий борг виник внаслідок несплати наступних податкових зобов'язань:
- податкове повідомлення-рішення від 31.03.2014 № 000024100/1396 на суму 3572, 94 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 31.03.2014 № 0000251500/557 на суму 1093, 30 грн.;
- акт камеральної перевірки про несвоєчасну сплату грошового зобов'язання авансового внеску з податку на прибуток;
- податкова декларація з податку на прибуток від 03.03.2014 терміном сплати 30.04.2014 року № 9091090771 на суму 5 872,00 грн.;
- земельний податок з юридичних осіб,недоїмка складає 6039,09 грн., пеня відсутня;
- податковий розрахунок земельного податку з юридичних осіб від 03.02.2014 №9003810578 на суму 2013,33 грн. щомісячно;
- земельний податок з юридичних осіб, м. Молочанськ, недоїмка складає 6297, 99 грн., пеня відсутня;
- податковий розрахунок земельною податку з юридичних осіб від 28.01.2014 № 9002773699 на суму 2099,85 грн. щомісячно;
- податок на додану вартість складається з недоїмки у сумі 7345, 05 грн., дата виникнення 30.11.2013 та пені у сумі 20 572, 39 грн., дата виникнення якої 20.12.2013;
- податкова декларація з податку на додану вартість від 20.12.2013 № 9082463727 на суму 7 336,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість за 01.12.2013 № 9088456197 на суму 2372,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість за 01.01 2014 № 9008016850 на суму 4674,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість за 01.02.2014 № 9008016850 на суму 289,00 грн.;
- податкова декларація з податку на додану вартість за 01.01.2014 № 9028184682 на суму 4376, 00 грн.;
- Уточнюючий розрахунок (додаток до декларації № 9021621078 за 01.02.2014) на суму 714, 00 грн.
Токмацькою ОДПІ з часу виникнення заборгованості були проведені такі заходи щодо стягнення податкового боргу: 17.01.2014 за № 5-11 була сформована податкова вимога, яка була направлена поштою та вручена 20.01.2014. Також був направлений лист від 17.01.2014 № 107/10/11-028 «Про направлення податкової вимоги» із проханням виділити ліквідне майно для опису в податкову заставу.
Позивачем отримано листи з реєстраційної служби щодо наявності нерухомою майна, з відділу Держземагентства у Токмацькому районі щодо відсутності земельних ділянок та з Токмадького ВРЕР УДАІ ГУМВС щодо наявності двох одиниць транспортних засобів.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу, платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня поточного року і не пізніше 20 лютого поточного року подають до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу).
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 291.3. статті 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п.п. 298.1.1 пункту 298.1. статті 298 ПКУ, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Відповідно до п.п. 298.1.4. пункту 298.1. статті 298 ПКУ, суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Відповідно до п. 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
При цьому відповідно до п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України для другої групи платників єдиного податку ставка становить від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. В даному випадку, відповідач має сплачувати 20 % до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового, (звітного) року (а саме 1 147 грн.).
Порядок сплати єдиного податку встановлено п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України, де визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Відповідно до п. 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та\або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків в'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, а тому у відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України вважається сумою податкового боргу.
У разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Зазначена в податковій вимозі сума погашена не була.
Повторне надіслання вимог не передбачено Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Кодексу, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до пп. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пп. 95.2 Кодексу стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Наведені обставини свідчать про те, що систематичне порушення відповідачем обов'язків платника податків щодо сплати належних сум податків та зборів в установлені законами строки шкодить наповненню прибуткової частини бюджету, перешкоджає проведенню державної фінансової політики в частині розподілення бюджетних коштів, що тягне недостатнє фінансування державою бюджетної сфери.
Керуючись статтями 17, 158-163, 167, частиною 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Податковим кодексом України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ПАТ «Токмапький завод «Прогрес» кошти у розмірі суми податкового боргу 47543 (сорок сім тисяч п'ятсот сорок три) грн. 43 коп. з рахунків, що обслуговують платника податків на:
- р/р № 31117165700014 (авансові внески з податку на прибуток);
- р/р № 33210811700014 (земельний податок з юридичних осіб);
- р/р № 33211811700303 (земельний податок з юридичних осіб);
- р/р № 31112029700014 (податок на додану вартість);
Одержувач: Токмацьке УК, ЄДРПОУ 37942194, банк - ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Сацький