Постанова № 40558008, 17.09.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2014
Номер справи
2а-7508/11/1370
Номер документу
40558008
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2014 року № 2а-7508/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого - судді Костецького Н.В.

за участю секретаря судового засідання Олексяк І.Р.

представника позивача Іванейко Я.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Львівське виробниче підприємство «Максан» про стягнення заборгованості в розмірі 3 061 316,28 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Львівське виробниче підприємство «Максан» про стягнення заборгованості в розмірі 3 061 316,28 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що заборгованість відповідача перед бюджетом по податку та платежах перед бюджетом становить 3 061 316,28 грн. (основний платіж - 3 060 504,34 грн., штрафні санкції - 811,94 грн.). Зазначена заборгованість виникла внаслідок несплати визначеного контролюючим органом грошового зобов'язання у податкових повідомленнь - рішень від 30.11.2009 року №0003282300/0/26858 та №0003272300/0/26857. Зазначені податкові повідомлення-рішення були оскаржені до суду, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.11.2010 року у справі № 2а-6274/10/1270 у задоволенні позовних вимог ТОВ ЛВП «Максан» про їх скасування було відмовлено. На виконання п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу. ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на адресу відповідача надіслано податкову вимогу від 30.12.2010 року №1/1295. Сума податкових зобов'язань відповідача є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін (ст.57 Податкового кодексу України). Оскільки вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів, позивач просить задовольнити позовні вимоги повністю та стягнути податковий борг у судовому порядку.

У зв'язку з проведенням реорганізації Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова судом здійснено заміну позивача на належного правонаступника - Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з мотивів, викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

ТзОВ ЛВП «Максан» зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради від 15.08.2005 року за реєстраційним номером 1 415 120 0000 006593.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Львівське виробниче підприємство «Максан» відповідно до довідки з ЄДРПОУ зареєстроване за адресою: 79000, Львівська область, м. Львів, вул. Підголоско, буд. 6, та перебуває на обліку у ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області(а.с.9).

З наявної в матеріалах справи довідки про заборгованість судом встановлено, що податкова заборгованість ТзОВ ЛВП «Максан» станом на 29.03.2011 року становить 3 061 316,28 грн. (а.с.6).

Вказана сума податкового боргу визначена перевіряючим органом за наслідками проведеної ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області планової виїзної перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю Львівське виробниче підприємство «Максан» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.2009р., за результатами якої складено акт перевірки № 2129/283/23-118/23270601 від 18.11.2009 року (далі Акт перевірки). На підставі вказаного акта відповідачем виставлено податкові повідомлення-рішення від 30 листопада 2009 року №0003282300/026858 та №0003272300/026857.

Відповідно до п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Як вбачається з п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Відповідно до п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Не погоджуючись з винесеними податковими повідомленнями рішеннями ТзОВ ЛВП «Максан» оскаржив їх у судовому порядку.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.11.2010 року у справі № 2а-6274/10/1270 у задоволенні позовних вимог ТОВ ЛВП «Максан» про їх скасування було відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2014 року постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2010 року по справі № 2а-6274/10/1370 - скасувано та прийнято нову постанову, якою задоволено позовні вимоги. Визнано протиправним та скасувано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова №0003272300/12789 від 10 лютого 2010 року, №0003282300/12790 від 10 лютого 2010 року, №0003282300/026858 від 30 листопада 2009 року та №0003272300/026857 від 30 листопада 2009 року.

Як встановлено ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Частиною 5 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також, для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві, є будь-які фактичні дані, на підставі яких, суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 1 ст.162 КАС України, при вирішені справи по суті, суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю, або частково.

Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З аналізу наведених норм законодавства, суд приходить до висновку, що в даному випадку постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2014 року № № 9104/46184/11 набрала законної сили з моменту її проголошення.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню.

У відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. У задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови складено 22 вересня 2014 року.

Суддя Костецький Н.В.