У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 817/2613/14
18 вересня 2014 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши позовну заяву
Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 доУправління Укртрансінспекції у Вінницькій області Управління Укртрансінспекції у Рівненській області провизнання незаконною та скасування постанови В С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області, Управління Укртрансінспекції у Рівненській області про визнання незаконною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №022119 від 10.09.2014 року у сумі 1700,00 грн.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, пунктом 4 частини першої статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено виклад змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з позовної заяви, позивач зазначив відповідачами Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області та Управління Укртрансінспекції у Рівненській області, однак у прохальній частині позовної заяви скерував позовні вимоги до Управління Укртрансінспекції у Рівненській області в частині визнання незаконною та скасування постанови суб'єкта владних повноважень, не висунувши позовних вимог до іншого суб'єкта владних повноважень в якості відповідача - Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області, чим не дотримав вимог пункту 4 частини першої статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України щодо визначення позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Крім того, частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872,00 грн.), що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн. згідно із Законом України від 16.01.2014 року №719-VІI).
Майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).
З позовної заяви вбачається, що позивач оспорює рішення суб'єкта владних повноважень про накладення адміністративно-господарського штрафу у сумі 1700,00 грн. Вказана вимога позивача має майновий характер, адже вирішення судом даного спору стосується отримання позивачем економічної вигоди, вираженої у грошовому еквіваленті, має очевидний економічний ефект, адже призведе до збільшення чи зменшення активів позивача.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" під час подання до суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Суд зазначає, що за подання 15.09.2014 року до суду позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн., що не відповідає розміру судового збору, встановленого статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за ставкою для позовів майнового характеру.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду позовної заяви з викладеним змістом позовних вимог щодо кожного з відповідачів у прохальній частині позовної заяви, а також документа про доплату суми судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового характеру) у розмірі, визначеному частиною другою з урахуванням визначеної частиною третьою відсотка суми судового збору, що сплачується під час подання до суду адміністративного позову майнового характеру, передбачених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".
Вказаний судовий збір слід перераховувати за наступними реквізитами: р/р 31211206784002; одержувач: УДКС у м. Рівне 22030001; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Рівненськійобласті; код ЄДРПОУ одержувача: 38012714; МФО: 833017.
Детальна інформація по сплаті судового збору розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою www.court.gov.ua/sud1770, а також на інформаційному стенді в Рівненському окружному адміністративному суді (33028, м. Рівне, вул.16 Липня, 87).
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 10 жовтня 2014 року
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ФФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області Управління Укртрансінспекції у Рівненській області про визнання незаконною та скасування постанови №022119 від 10.09.2014 року - залишити без руху.
Встановити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 10 жовтня 2014 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний судпротягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кравчук Т.О.