ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
18 вересня 2014 року м. Київ В/800/3952/14
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
Головуючого судді: Єрьоміна А.В.
суддів: Кравцова О.В.,
Цуркана М.І.,
Мороза В.Ф.,
Сороки М.О.
здійснивши розгляд заяви Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 червня 2014 року у справі за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" до Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 лютого 2014 року залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду України від 28 травня 2014 року позов Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" задоволено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 червня 2014 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області в зазначеній вище справі з підстав викладених у пункті 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України.
Не погоджуючись із вищезазначеною ухвалою судді Вищого адміністративного суду України, Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області звернулось до Вищого адміністративного суду України із заявою про її перегляд Верховним Судом України.
Згідно статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 КАС України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Відповідно приписів статті 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Як на підставу здійснення перегляду, заявник посилається на неоднакове застосування судами касаційних інстанцій положень Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04 березня 2002 року.
В обґрунтування своїх вимог додає копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 19 червня 2014 року №К/800/30552/13 та від 14 червня 2012 року №К-57311/09 у яких, на його думку, згадані норми права застосовано інакше, ніж у даній справі.
Між тим, відповідно до положень статті 237 КАС України, заява про перегляд судового рішення може бути подана виключно за наявності таких складових: неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права, ухвалення різних за змістом судових рішень, спірні питання виникли у подібних правовідносинах. Зокрема, така складова як подібність правовідносин, означає тотожність суб'єктного складу учасників відносин, як то об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (наприклад часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). У той же час, зміст правовідносин визначається обставинами кожної конкретної справи.
Зі змісту рішень судів касаційної інстанції, наведених заявником як приклад неоднакового застосування судами норм матеріального права, вбачається, що зміст правовідносин, які у них розглядалися, відмінний від того, який є у даній справі.
Приписи статті 237 КАС України визначають виключними мотивами подання заяви про перегляд судових рішень неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень саме у подібних правовідносинах.
У той же час, як вбачається зі змісту поданої заяви та доданих як приклад неоднакового застосування судами норм матеріального права рішень Вищого адміністративного суду України, неоднакове застосування судами норм матеріального права у подібних правовідносинах відсутнє.
Зважаючи на викладене, підстав для допуску справи до провадження для перегляду судового рішення Верховним Судом України у даній адміністративній справі немає.
Керуючись статтями 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в допуску до провадження у Верховному Суді України справи за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" до Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій та бездіяльності протиправними, стягнення коштів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: