Справа № 324/806/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.05.2014 м.Пологи
Пологівський районний суд Запорізької обл. в складі: головуючого судді Омельчука В.Є.,
при секретарі Савченко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Пологівського управління соціального захисту населення до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії,
ВСТАНОВИВ:
28.04. 2014 року Пологівське управління соціального захисту населення пред»явило позов до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії.
В позові позивач вказав, що до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації із заявою про призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово - комунальних послуг звернулася ОСОБА_1
Субсидію на вугілля, скраплений балонний газ та електроенергію відповідачу було призначено та виплачено в повному обсязі.
Згідно п. З Положення "Про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 р. № 1091 в ході перевірки справи відповідача державним соціальним інспектором було виявлено, що надана інформація про доходи відповідача недостовірна.
ОСОБА_1 працювала на ТОВ «Україна Нова». Вона отримувала заробітну плату в 2009 р. в розмірі 2503 гривень 55 копійок, у 2010 р. в розмірі 4079 гривень 97 копійок та у 2011 р. в розмірі 3876 гривень 11 копійок, про що свідчить відповідь з податкової інспекції на запит управління від 05.09.2012 р. про доходи громадян - отримувачів субсидії.
Відповідно до наказу Мінсоцполітики "Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні будинку осіб" від 22.07.2003 р. № 204 заявники самостійно заповнюють декларацію та вказують всі доходи за попередній рік.
-2-
Вищезазначені доходи за рік відповідач не вказала у декларації та заявах на призначення субсидії від 20.01.2010 р., 18.03.2011 р. та 04 01.2012 р., тобто надала неповну (невірну) інформацію про свої доходи за минулі роки.
Вищезазначені доходи за рік відповідач не вказала у декларації та заявах на призначення субсидії від 20.01.2010 р., 18.03.2011 р. та 04 01.2012 р., тобто надала неповну (невірну) інформацію про свої доходи за минулі роки.
Відповідно до п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги від 21.07.1999 р. № 119/167/96/114/175 спеціалістами був проведений перерахунок розміру житлової субсидії за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р., 01.03.2011 р. по 31.12.2011 р. та 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. з врахуванням сум доходів від заробітної плати, не вказаних відповідачем.
Сума переплаченої субсидії за 2010 р. склала 323 гривні 41 копійок, 2011 р. склала 407 гривень 99 копійок та за 2012 р. - 387 гривень 61 копійок. Загальна сума переплаченої субсидії за періоди 01.01.2010 р. - 31.12.2010 р., 01.03.2010 р. - 31.12.2010 р. та з 01.01.2012 р.- 31.12.2012 р. склала 1119 гривень 01 копійок. В липні 2013 року відповідачем було повернуто 50 гривень 00 копійок. Станом на 25.11.2013 рік сума переплаченої субсидії складає 1069 гривень 01 копійок і по теперішній час відповідачем не повернуто.
Позивач просив стягнути з ОСОБА_1 переплачені бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії у сумі 1069 грн.
Сторони в судове засідання не з»явилися, але подали заяви в яких: позивач позов підтримав, а відповідач позов визнав. Сторони просять справу розглянути за їх відсутності.
Вивчивши матеріали справи та давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Умови призначення та порядок надання громадянам субсидії визначаються Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".
Згідно з п. 12 Постанови субсидія на придбання вугілля призначається на основі річного сукупного доходу за попередній календарний рік.
Відповідно до п. 8 Постанови провадиться розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії.
Відповідно до п. 4 Наказу Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату, Держмолодьспорту "Про затвердження Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги" при визначенні сукупного доходу для призначення субсидії спеціалісти упрвлін-
-3-
ня користуються всіма офіційними джерелами, які містять інформацію про доходи громадян, у тому числі інформацією органів державної податкової інспекції.
ОСОБА_1 працювала на ТОВ «Україна Нова». Вона отримувала заробітну плату в 2009 р. в розмірі 2503 гривень 55 копійок, у 2010 р. в розмірі 4079 гривень 97 копійок та у 2011 р. в розмірі 3876 гривень 11 копійок, про що свідчить відповідь з податкової інспекції на запит управління від 05.09.2012 р. про доходи громадян - отримувачів субсидії.
Відповідно до наказу Мінсоцполітики "Про затвердження форми Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб" від 22.07.2003 р. № 204 заявники самостійно заповнюють декларацію та вказують всі доходи за попередній рік.
Вищезазначені доходи за рік відповідач не вказала у декларації та заявах на призначення субсидії від 20.01.2010 р., 18.03.2011 р. та 04 01.2012 р., тобто надала неповну (невірну) інформацію про свої доходи за минулі роки.
Згідно з п. 13 Постанови громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Таким чином, відповідно до п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги від 21.07.1999 р. № 119/167/96/114/175 спеціалістами був проведений перерахунок розміру житлової субсидії за період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р., 01.03.2011 р. по 31.12.2011 р. та 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. з врахуванням сум доходів від заробітної плати, не вказаних відповідачем.
Сума переплаченої субсидії за 2010 р. склала 323 гривні 41 копійок, 2011 р. склала 407 гривень 99 копійок та за 2012 р. - 387 гривень 61 копійок. Загальна сума переплаченої субсидії за періоди 01.01.2010 р. - 31.12.2010 р., 01.03.2010 р. - 31.12.2010 р. та з 01.01.2012 р.- 31.12.2012 р. склала 1119 гривень 01 копійок. В липні 2013 року відповідачем було повернуто 50 гривень 00 копійок. Станом на 25.11.2013 рік сума переплаченої субсидії складає 1069 гривень 01 копійок і по теперішній час відповідачем не повернуто.
20.11.2012 р. за результатами перевірки інспектором був складений акт, в якому зазначено, що на підставі висновків проведеної перевірки виявлено неповну інформацію про доходи відповідача та вказано загальну суму повернення.
Згідно з п. 20 Постанови сума субсидії, виплаченої надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним.
Відповідно до Наказу Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінюсту "Про зат -
-4-
вердження «Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями" № 39/283/90/5 від 29.12.1997 р. ОСОБА_1 було надіслано повідомлення від 22.11.2012 року про припинення субсидії через подання невірних даних з 01.11.2012 року та зобов'язання повернути переплачену суму субсидії до 20.10.2013 р.
28.02.2013 р. та 05.11.2013 р. відповідачеві повторно було надіслано повідомлення про повернення переполученої житлової субсидії, але відповідач добровільно вимоги позивача не задовольнив, що суперечить закону.
На підставі викладеного, Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848, ст. ст. 2, 6, 9, 11, 14 - 16, 23, 24 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 119/167/96/114/175 від 21.07.1999 р., Положенням про головного державного соціального інспектора, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1098 від 25.08. 2004 р., ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Пологівського управління соціального захисту населення до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, код платника податку НОМЕР_1, на користь держави, переплачені бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії у сумі 1069 ( одна тисяча шістдесят дев»ять) гривень 01 коп. які зарахувати на розрахунковий рахунок: рахунок 31116115700236 ГУДКСУ в Запорізькій області МФО 813015 ОКПО 37964024.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243 ( двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької обл. протягом 10 днів.
Суддя: