ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
УХВАЛА
16.09.14 Справа № 907/502/14
Львівський апеляційний господарський суд в складі:
головуючого - судді Бонк Т.Б.
суддів: Давид Л.Л.
Якімець Г.Г.
при секретарі судових засідань І.О. Борщ
за участю представників сторін :
Від прокуратури - з'явився.
від позивача - з'явився.
від відповідача (скаржника) - не з'явився.
розглянувши апеляційну скаргу Ужгородської міжрайонної прокуратури від 01.08.2014 року № 109-155-14 (2954) вих. 14 в інтересах держави в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, м.Ужгород, та клопотання Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, м.Ужгород, від 25.06.2014 року про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача,
на рішення господарського суду Закарпатської області від 10.07.2014 р. (головуючий суддя В.С.Русняк)
у справі № 907/502/14
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Коватехбуд", с.Холмок Ужгородського району,
до відповідача: Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, м.Ужгород,
про: стягнення 3 127 856,65 грн.
В С Т А Н О В И В :
ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 06.08.14 року прийнято до провадження апеляційну скаргу Ужгородської міжрайонної прокуратури від 01.08.2014 року № 109-155-14 (2954) вих. 14 в інтересах держави в особі Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, м.Ужгород.
Скаржником Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, м.Ужгород, подано клопотання про залучення управління Державної казначейської служби України в Ужгородському районі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, на тій підставі, що останнє є розпорядником державних бюджетних коштів.
Згідно зі статтею 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
За приписами статті 47 Бюджетного кодексу України відповідно до затвердженого розпису бюджету розпорядники бюджетних коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ встановлюється Кабінетом Міністрів України. Розпорядники бюджетних коштів забезпечують управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації.
В даному випадку оплата виконаних робіт за спірним договором здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. Організацію виконання Державного бюджету України і здійснення контрою за фінансуванням видатків держбюджету забезпечують органи Державної казначейської служби України.
Враховуючи вищенаведене, апеляційний господарський суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання скаржника про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та залучає Державну казначейську службу України в Ужгородському районі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
З метою повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи, у зв'язку з залученням третьої особи у справі, надання додаткових матеріалів, колегія суддів апеляційного господарського суду вважає за необхідне розгляд справи відкласти.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 27, 77, 86, 99 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Залучити Державну казначейську службу України в Ужгородському районі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
2. Зобов'язати скаржника Ужгородську міжрайонну прокуратуру надіслати на адресу Державної казначейської служби України в Ужгородському районі як третій особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, копію апеляційної скарги з додатками та надати суду належні докази надсилання.
3. Зобов'язати Державну казначейську службу України в Ужгородському районі подати письмові пояснення на апеляційну скаргу.
4. Розгляд справи відкласти на 14.10.2014 року о 10 год. 30 хв.
Присутність повноважних представників в судовому засіданні визнається на власний розсуд сторін. У випадку неявки представників сторін, справу буде розглянуто за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ст.75 ГПК України в межах строків, передбачених ст. 102 ГПК України.
Головуючий-суддя: Бонк Т.Б.
Судді: Давид Л.Л.
Якімець Г.Г.