Справа № 687/1721/14-п №3/687/599/2014П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2014 року смт.Чемерівці
Чемеровецький районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді - Назарчука Р.В.,
при секретарі - Мельник Т.Є.,
з участю прокурора - Жили А.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці матеріали, які надійшли від прокуратури Чемеровецького району про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого директором Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
Директор Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів ОСОБА_1. будучи ознайомлений зі спеціальними обмеженнями та іншими заходами, спрямованими на запобігання і протидію корупції, які встановлені Законом, в порушення вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив невідкладно у письмовій формі безпосереднього керівника про наявний конфлікт інтересів.
Так, рішенням Хмельницької обласної ради 6-го скликання від 19.10.2011 року за № 10-6/2011 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
Статус інтернату та повноваження директора інтернату визначені Статутом Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, затвердженого розпорядженням голови Хмельницької обласної ради 14.03.2011 за №66-0, а також посадовими обов'язками директора інтернату.
Відповідно до розділу 5 Статуту директор здійснює безпосереднє керівництво інтернатом, самостійно вирішує питання господарської та фінансової діяльності, укладає правочини (договора, угоди) з юридичними та фізичними особами, розпоряджається у встановленому порядку майном і коштами інтернату.
Відповідно до п.1.4 Статуту інтернат є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Інтернат є юридичною особою, веде самостійний баланс, має печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штамп, інші реквізити відповідно до чинного законодавства України.
Згідно п.1.5 Статуту інтернат перебуває у комунальній власності, є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Управління інтернатом здійснює Хмельницька обласна рада та в межах галузевих повноважень - Головне управління праці та соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації (реорганізоване в Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації).
Пунктом 1.8 Статуту передбачено, що фінансування інтернату, його матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та коштів, одержаних за утримання осіб на платній основі, у платних відділеннях, з інших джерел, не заборонених законодавством України.
Враховуючи викладене, інтернат є юридичною особою публічного права в значенні абзацу «а» пункту 2 частини 1 статті 4 Закону, а директор інтернату - посадовою особою юридичної особи публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини 1 статті 4 цього Закону і прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Частиною 1 статті 14 Закону передбачено, що особи зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини 1 статті 4 цього Закону зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Частиною 1 статті 1 Закону визначено, що конфлікт інтересів - це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Близькими особами, відповідно до абзацу 2 частини 1 цього Закону є особи, в тому числі, син, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
ОСОБА_1 зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 разом зі своєю дружиною ОСОБА_2 та тещою ОСОБА_3, яка з 02.09.2013 зареєстрована як фізична особа підприємець і займається на території району підприємницькою діяльністю (реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_2).
8 січня 2014 року ОСОБА_1, достовірно знаючи про те, що його теща ОСОБА_3, із якою він проживає в одному будинку, спільно веде побут, займається підприємницькою діяльністю, ігноруючи вимоги ст. 14 Закону в частині недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладного у письмовій формі повідомлення безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, вирішив укласти із нею як директор інтернату договір купівлі-продажу миючих та дезінфікуючих засобів, для потреб очолюваного ним закладу.
З цією метою ОСОБА_1 уклав договір №1 купівлі-продажу товарів на суму 6076 грн. 15 коп. При цьому, ОСОБА_1 не повідомив у будь-якій формі свого безпосереднього керівника - директора Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про те, що має намір укласти, а в подальшому, що уклав, договір купівлі продажу матеріальних цінностей з своєю невісткою і тим самим створює конфлікт інтересів при прийнятті рішення у вигляді суперечності між особистими майновими інтересами його та інтересами близьких йому осіб та його службовими повноваженнями і це в свою чергу впливає на об'єктивність та неупередженість у прийнятті рішень в частині ціни, кількості та асортименту продукції.
Вказаний договір він особисто підписав та завірив мастиковою печаткою інтернату. Даний договір також підписала і фізична особа підприємець ОСОБА_4
17 лютого 2014 ОСОБА_3 згідно накладної № 11 відпущено товар Черчецькому будинку інтернату, яку 18.02.2014 зареєстровано та взято на облік управлінням Державного казначейства у Чемеровецькому районі для оплати за отримання у ОСОБА_3 товару.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні ним адміністративного правопорушення визнав повністю, розкаявся і обставини, зазначенні у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, не оспорював.
Прокурор в судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 14 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" вказуючи на те, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом матеріалами справи і самим порушником не оспорюється.
Крім того, вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 09.09.2014 року, копією договору №1 купівлі-продажу товарів від 08.01.2014 року, копією накладної №11 від 17.02.2014 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3, копією рішення Хмельницької обласної ради 6-го скликання від 19.10.2011 року за № 10-6/2011 року, копією статуту Черчецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, копією контракту з керівником закладу соціального захисту населення № 466 від 30.09.2013 року.
Відповідно до ст. 172-7 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Згідно примітки до статті 172-7 КУпАП суб»єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
У відповідності до ст.ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує обставини, що пом"якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме те, що ОСОБА_1 щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, вперше притягується до адміністративної відповідальності, за місцем проживання та праці характеризується з позитивної сторони.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявність вищезазначених пом"якшуючих обставин, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення згідно ст. 172-7 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 300 грн., а також стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 22 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст. ст. 172-7, 283-284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 300 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп..
Рахунок для зарахування судового збору:
р/р -31213206700530
одержувач - УДКСУ у Чемеровецькому районі
ОКПО одержувача - 37330146
МФО - 815013
Банк одержувача коштів - ГУДКСУ у Хмельницькій області
Код класифікації доходів - 22030001.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Чемеровецького районного суду.
Суддя підпис Р.В. Назарчук
Постанова набрала законної сили «___»__ 20___ року.
Строк пред'явлення до виконання «___»__ 20___ року.
Суддя: підпис Р.В. Назарчук
З оригіналом згідно
Суддя Р.В. Назарчук