Ухвала суду № 40517071, 18.09.2014, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.09.2014
Номер справи
756/7259/14-ц
Номер документу
40517071
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

18.09.2014 Справа № 756/7259/14-ц

№2/756/3306/14

№756/7259/14-ц

У Х В А Л А

18 вересня 2014 року Оболонський районний суд м. Києва в складі

головуючого судді - Шевчука А.В.

при секретарі - Субіну М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» в особі начальника Сенчука Василя Володимировича, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування реєстраційного запису,

в с т а н о в и в :

У травні 2014 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 звернулися до суду із позовом в порядку цивільного судочинства до КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» в особі начальника Сенчука В.В. у прохальній частині якого просили: визнати незаконними та скасувати відомості про зареєстровані права на квартиру АДРЕСА_1, зокрема 2/4 частини за ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (в рівних долях), по ? частини за ОСОБА_1 та ОСОБА_3, відповідно; зобов»язати Державну реєстраційну службу України скасувати державну реєстрацію зазначених у пункті 1 частин квартири під АДРЕСА_1; визнати за подружжям ОСОБА_1 та ОСОБА_3 право спільної сумісної власності на квартиру під АДРЕСА_1 в рівних долях за кожним із них на підставі укладених 05.12.1995 року Договорів міни №№6у-728 та 6у-731, відповідно; зобов»язати державну реєстраційну службу України зареєструвати за подружжям ОСОБА_1 та ОСОБА_3 право спільної сумісної власності на квартиру під АДРЕСА_1 в рівних долях за кожним із них.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 05.06.2014 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позову до 16.06.2014 року але не більше п»яти днів з часу отримання даної ухвали.

На виконання ухвали Оболонського районного суду м. Києва про усунення недоліків позову лише ОСОБА_1, як єдиним позивачем, подано позовну заяву до КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» в особі начальника Сенчука В.В. про визнання незаконним та скасування запису до реєстраційної книги №4323, яким засвідчено, що 2/4 частини кв. АДРЕСА_1 зареєстровано за громадянами ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (в рівних долях) на підставі Свідоцтва про право власності на житло, виданого Державним комунальним управлінням житлового господарства Мінського району м. Києва 03.11.1995 року Розпорядження №268; ? частина кв. АДРЕСА_1 зареєстровано за громадянином ОСОБА_3 на підставі договору міни, посвідченого 18-ю Київською державною нотконторою 05.12.1995 року №6у-731; ? частина кв. АДРЕСА_1 зареєстровано за громадянкою ОСОБА_1 на підставі договору міни, посвідченого 18-ю Київською державною нот конторою 05.12.1995 року №6у-731; Присудити відповідачеві понесені позивачем судові витрати.

В судовому засіданні обговорено клопотання КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» про закриття провадження у цивільній справі з огляду на те, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

В обґрунтування клопотання КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» вказано, що КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» до 01.01.2013 року проводило реєстрацію прав власності на об»єкти нерухомого майна на підставі Наказу Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року №7/5 «Про затвердження Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно» та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Частина 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» зазначає, що державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень - єдина державна інформаційна система, яка містить відомості про речові права на нерухоме майно, їх обмеження, суб»єктів речових прав, технічні характеристики об»єктів нерухомого майна (будівель, споруд, тощо) кадастровий план земельної ділянки, а також відомості про правочини, вчинені щодо таких об»єктів нерухомого майна.

Відповідно до абзацу 2 пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 11.02.2010 року «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законодавчих актів України» до 01.01.2013 року державна реєстрація права власності та права користування на об»єкти нерухомого майна проводяться реєстраторами бюро технічної інвентаризації, створеними до набрання чинності цим Законом.

Пунктом 5 Прикінцевих положень вказаного Закону та п. 1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно передбачено, що до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об»єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно ст. 182 ЦК України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. При цьому, державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов»язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Частина третя вказаної статті зазначає, що відмова в державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду.

У відповідності до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, за твердженням КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» даний спір є справою адміністративної юрисдикції.

Позивач та ОСОБА_3 заперечили проти поданого клопотання.

Представник КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» залишила вирішення даного питання на розсуд суду.

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що провадження в даній справі підлягає закриттю у зв'язку з наступним.

Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також із інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Ч. 1 ст. 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв»язку з здійсненням суб»єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а ч.2 зазначеної статті вказує, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

У відповідності до п.7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб»єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Оскільки КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» здійснювало владні управлінські функції - державну реєстрацію права власності, на виконання делегованих повноважень, а з 01.01.2013 року здійснення цих функцій покладено на Державну реєстраційну службу України, відповідно бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна і Державна реєстраційна служба України в розумінні п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є суб»єктом владних повноважень.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Таким чином, суд приходить до висновку, про необхідність закриття провадження у справі, оскільки дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 182 ЦК України, ст. 15, п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, ст.ст. 3, 17 КАС України, суд -

у х в а л и в :

Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» в особі начальника Сенчука Василя Володимировича, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування реєстраційного запису - закрити.

Роз'яснити позивачу, що розгляд такої справи віднесено до компетенції адміністративних судів в порядку, визначеному КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Шевчук А.В.