Україна
ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2014 року справа №174/412/14-а
п/с № 2-а/174/36/2014
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді Шаповала Г.І.
при секретарі Шараповій О.О.
з участю: позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката ОСОБА_2
представника відповідача Пазюн С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Вільногірську, Дніпропетровської області, адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України в м. Вільногірську Дніпропетровській області про спонукання прийняти виконавчий документ до виконання, треті особи у справі: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області; Управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області,
У С Т А Н О В И В:
Згідно позову, що надійшов до суду 14.07.2014 р., позивач зазначив, що він є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в зв'язку з чим в березні 2000 року отримав статус інваліда 3-ї групи, в зв'язку з цим з указаного періоду йому було призначено пенсію по інвалідності.
В квітні 2006 року йому було надано вже 2-гу групу інвалідності, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нарахування пенсії здійснювало Управління Пенсійного Фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області, яке невірно застосувало норми Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", нарахувавши йому пенсію в значно нижчому розмірі, чим передбачено вимогами п.4 ст.54 зазначеного Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка зазначає, що в усіх випадках розміри пенсій інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по 1-й групі - 10 мінімальних пенсій за віком, по 2-й групі - 8 мінімальних пенсій за віком, по 3-й групі - 6 мінімальних пенсій за віком, дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсії за віком.
Також, відповідно до вимог ст. 50 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановлено, що особам, які віднесені до категорії 1 призначається додаткова пенсія за шкоду причинену здоров'ю в розмірі : по 3-й групі інвалідності - 50-ти % мінімальної пенсії за віком, по 2-і групі інвалідності - 75-ти % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до вимог п.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мінімальний розмір пенсій за віком за наявності у чоловіків 25, а \ жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
На підставі цих та інших норм права він звернувся в суд з відповідним позовом до УПФУ в м. Вільногірську про зобов'язання провести перерахунок призначеної йому пенсії.
12 листопада 2010 року Вільногірський міський суд Дніпропетровської області виніс постанову за його позовом у справі № 2-а-133/10/0407, якою зобов'язав УПФУ в м. Вільногірську здійснити йому перерахунок і виплатити пенсію та додаткову пенсію, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до вимог ст. 50, п.4 ст. 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ".
Зазначена постанова набрала чинності і 10 серпня 2011 року цим же судом йому було видано виконавчий лист. Для виконання вищезазначеної постанови суду він 12 серпня 2011 року здав виконавчий лист в підрозділ примусового виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції в Дніпропетровській області, 49000 м. Дніпропетровськ вул. Писаржевського, 1-А.
Постановою старшого державного виконавця вищезазначеного відділу Сивокозова О.М від 18 вересня 2013 року вищезазначений виконавчий лист йому було повернуто з зазначенням причин повернення - зміна законодавства і необхідність звернення для виконання постанови суду до відповідача - Управління Державної казначейської служби в м. Вільногірську Дніпропетровської області.
Він зразу ж звернувся до відповідача з відповідною заявою про реальне виконання постанови суду. Відповідач своїм листом від 27 вересня 2013 року йому в цьому відмовив, мотивуючи це тим, що фінансування пенсійних витрат та видатків на утримання органів Пенсійного Фонду України проводиться не через рахунки відкриті в органах Казначейства, а через рахунки відкриті в банках.
Він вважає, що відмова відповідача є неправомірною за наступних обставин. З 01 січня 2013 року набрав чинності Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень ", яким встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів визначених цим Законом та особливості їх виконання. Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників регулюються Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників Постановою КМ України № 845 від 03.08.2011 року ( далі Порядок).
Пунктом 33 Порядку передбачено, що, у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника. Підпункт 1 п. 47 Порядку зазначає: Безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих:
1) органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника;
2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.
Згідно п. 7 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 460/2011, Казначейство України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (у разі їх утворення).
Таким чином, відповідач повинен прийняти до виконання виконавчий лист, виданий Вільногірським міським судом Дніпропетровської області 10 серпня 2011 року на виконання постанови Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 12 листопада 2010 року по адміністративній справі 2-а-133 10/0407 та ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 23 серпня 2013 року по справі № 174/791/13-а про зміну способу і порядку виконання судового рішення по адміністративній справі № 2-а-133/10/0407 про стягнення на мою користь з Управління Пенсійного Фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області - 195 848, 71 грн.
Він вважає, що дії з виконання наданого ним виконавчого листа, згідно вищезазначених норм права, зобов'язане здійснити саме Управління Державної казначейської служби в м. Вільногірську Дніпропетровської області, на обслуговуванні якого перебуває боржник - Управління Пенсійного Фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області.
Також він вважає, що здійснення вищезазначених виплат на його користь, відповідно з тим, що з 01.01.2013 року набрав чинності Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", а з 06 лютого 2013 року набрав чинності у новій редакції Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затверджений Постановою КМ України № 845 від 03.08.2011 року повинно на підставі виконавчих документів здійснюватись виключно органами Казначейства
Обставини зазначені в цій позовній заяві підтверджуються письмовими матеріалами, які він додає до цього позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. 105,106 КАС України, Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень "Постановою КМ України № 845 від 03.08.2011 року, Положенням про Державну казначейську службу України затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 460/2011 ст.50,54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", позивач прохає:
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби в м. Вільногірську Дніпропетровської області, ЄДРПОУ № 37996805, юридична адреса - 51700 м. Вільногірськ Дніпропетровської області вул. Леніна, 47-г прийняти до виконання виконавчий лист виданий Вільногірським міським судом Дніпропетровської області 10 серпня 2011 року на виконання постанови Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 12 листопада 2010 року по адміністративній справі № 2-а-133/10/0407 та ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 23 серпня 2013 року по справі № 174/791/13-а про зміну способу і порядку виконання судового рішення по адміністративній справі № 2-а-133/10/0407 про стягнення на мою користь з Управління Пенсійного Фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області - 195 848, 71 грн.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги та їх обгрунтування, що викладені в позовній заяві, підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та усно та в письмовій формі (29-30) надав заперечення, із яких витікає, що, згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Безспірне списання коштів з рахунків боржника органами Казначейства здійснюється у відповідності до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 45) (далі - Порядок). Відповідно до пункту 24 Порядку, стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають до органу Казначейства, в якому обслуговується боржник, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку.
Разом з тим, на ім'я боржника (Управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську) в органі Казначейства відкриті лише небюджетні рахунки 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - рахунок 3719).
Згідно з пунктом 2.1. Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.08.2011 №1077 та Постановою правління Пенсійного Фонду України від 31.08.2011 № 23-1 (далі - Положення про рух коштів), Пенсійний фонд України та його територіальні органи відкривають в органах Державного казначейства України небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 № 119, для зарахування та розподілу коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" кошти, що надходять від сплати єдиного внеску та застосування фінансових санкцій відповідно до цього Закону, не можуть зараховуватись до Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів та використовуються на цілі, не передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, рахунки відкриті в органі Казначейства, використовуються виключно для зарахування коштів єдиного внеску, а Положенням про рух коштів не передбачено отримання, фінансування та проведення видатків, зокрема щодо оплати пенсій, підвищення пенсій непрацюючим пенсіонерам, додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю тощо.
Фінансування пенсійних виплат та видатків на утримання органів Пенсійного Фонду України проводиться не через рахунки відкриті в органах Казначейства, а через рахунки, відкриті в банках (пунктом 2 статті 76 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що "кошти Пенсійного фонду зараховуються на єдиний рахунок Пенсійного фонду і зберігаються на окремих рахунках територіальних органів Пенсійного фонду в уповноваженому банку").
Чинним законодавством не передбачено повноважень органу Казначейства на здійснення списання коштів з рахунків боржника відкритих в банківських установах, натомість такі права мають органи Державної виконавчої служби відповідно до положень Закону України „Про виконавче провадження".
На теперішній час рахунки 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування" підпорядковані Міністерству доходів та зборів.
Третя особа у справі, Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську, надала заяву про розгляд справи за відсутності його представника.
Третя особа у справі, Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, в судове засідання свого представника не направила, про причини неявки його суд не повідомила, заяви про розгляд справи за його відсутності не надала, проте була повідомлена належним чином про час, дату та місце судового засідання.
Суд, дослідивши надані сторонами письмові докази: копію паспорту громадянина України ОСОБА_1; копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії - 1 на ім'я ОСОБА_1; копію виконавчого листа від 12.11.2010 р. виданого 10.08.2011 року Вільногірським міським судом; копію ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 23.08.2013 р. про заміну способу виконання судового рішення;
копію листа відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Дніпропетровській області від 18.09.2013 р. на адресу ОСОБА_1; копію постанови державного виконавця від 18.09.2013 р. про повернення виконавчого документу стягувачеві; копію листа управління Державної казначейської служби України в м. Вільногірську на адресу ОСОБА_1; копію Положення про управління Державної казначейської служби України в м. Вільногірську - та оцінивши їх в сукупності та взаємозв'язку, керуючись законом, дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі, з наступних підстав.
Відповідач повернув позивачу без фактичного виконання виконавчий лист, виданий 10.08.2011 року Вільногірським міським судом на виконання постанови колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2011 р. у адміністративній справі № 2а-133/10/0407, відповідно до яких боржник, управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську, зобов'язаний здійснити перерахунок та виплату позивачу підвищення до пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. При цьому, згідно ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 23.08.2013 р. у справі № 174/791/13-а, 6-а/174/16/2013, був змінений спосіб і порядок виконання постанови колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2011 р. у справі № 2а-133/10/0407, і зазначено, замість зобов'язати сплатити, стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області на користь позивача - 195848.71 грн.
Як передбачено частиною першою статті 2 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-ХІЧ/ (з наступними змінами та доповненнями), примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Частиною другою статті 3 цього ж Закону визначено, що рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 року № 4901Л/І, який набрав чинності з 01.01.2013 року, цей Закон встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання. Згідно із частиною першою статті 2 цього ж Закону держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа). Частиною першою статті 3 зазначеного Закону визначено, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Згідно із пунктом 1 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року № 45), цей Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення. Відповідно до п.2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року № 45), виконавчі документи - оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження".
Судовими рішеннями встановлено, що виплата пенсійного підвищення, згідно статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснюється, виключно, за рахунок коштів державного бюджету, а згідно ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою КМУ від 03.08.2011 року № 845, в редакції від 06.02.2013 року, рішення, саме, про стягнення коштів з державного чи місцевого бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства України.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників регулюються Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року (далі - Порядок). Пунктом 33 Порядку передбачено, що у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника.
Відповідно до п.п.1 п.47 Порядку, безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника. Згідно п. 48 для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету, згідно з пунктом 47 цього Порядку, в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок.
Відповідно до п.4 ч.І ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Суд доходить висновку, що здійснити виплатунарахованих грошових коштів стягувачу ОСОБА_1 за рішенням суду можливо шляхом стягнення (списання) коштів з рахунків державного органу - боржника, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, в іншому випадку стягувач буде позбавлений можливості отримати нараховану йому суму з виплати додаткової пенсії; що дії з виконання вищезазначеного виконавчого листа, згідно закону, зобов'язане здійснити Управління Державної казначейської служби України у м. Вільногірську, Дніпропетровської області, на обслуговуванні якого перебуває боржник - Управління пенсійного фонду України в м. Вільногірську.
Заперечення відповідача суд не приймає, оскільки вони не грунтуються на вимогах закону. Відповідач безпідставно не приймає до увагу ту обставину, що додаткова пенсія ОСОБА_1, згідно статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», фінансується, виключно, за рахунок Державного бюджету України, а не за рахунок власних коштів управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську, при цьому, вищезазначеним законом та постановою КМ України передбачено, що в разу відсутності у зазначеного державного органу - боржника відповідних призначень, відшкодування заборгованості здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, і безпосереднє виконання таких бюджетних програм за судовим рішенням покладено, саме на органи Казначейської служби за місцем розташування органу - боржника.
Враховуючи, що відповідач, згідно ЗУ «Про судовий збір», звільнений від сплати судового збору, суд доходить висновку про покладення судових витрат у справі, в виді судового збору - 73.08 грн., за рахунок Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2-15,18,86,87,94,158-163,167,171-2,185,186,254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України в м. Вільногірську Дніпропетровської області, ЄДРПОУ № 37996805, юридична адреса: 51700, Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Леніна, буд. № 47-Г, прийняти до виконання виконавчий лист, виданий Вільногірським міським судом Дніпропетровської області 10.08.2011 року на виконання постанови Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 12.11.2010 року та постанови колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2011 р. по адміністративній справі № 2а-133/10/0407 та на виконання ухвали Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 23.08.2013 року по справі № 174/791/13-а, 6-а/174/16/2013, про зміну способу і порядку виконання постанови Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 12.11.2010 року та постанови колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2011 р. по справі № 2а-133/10/0407, про стягнення на користь позивача, ОСОБА_1, з Управління Пенсійного фонду України в м. Вільногірську Дніпропетровської області підвищення до пенсії у розмірі 195848 грн. 71 коп.
Судові витрати у справі, в виді судового збору - 73.08 грн., покласти за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то 10 денний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копію постанови, не пізніше наступного дня з дня виготовлення її в повному обсязі, надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення сторонам та третім особам.
Головуючий суддя Шаповал Г.І.