Справа № 727/5719/14-а
Провадження № 2-а/727/131/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2014 року. Шевченківський районний суд м. Чернівців в складі:
головуючого судді - Кирилюк Л. К.
при секретарі - Палилюлько Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за адміністративним позовом прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги при народженні дитини, -
В С Т А Н О В И В :
В липні 2014 року позивач прокурор Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачки ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги при народженні дитини.
Посилався на те, що відповідачці ОСОБА_1 відповідно до ст.3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» було призначено державну соціальну допомогу при народженні другої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в період з 01 серпня 2012 року по 31 липня 2016 року.
Відповідно до ст.12 цього Закону та п.13 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини. Допомога при народженні дитини надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину. При цьому розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості живонароджених та усиновлених дітей (враховуючи померлих), які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини), крім дітей, від виховання яких зазначена особа (її чоловік, дружина) відмовилась, а також дітей, які передані на виховання іншій особі, та повнолітньої дочки (повнолітнього сина) чоловіка, які не були усиновлені дружиною. Згідно ст.11 цього Закону допомога при народженні дитини припиняється у разі позбавлення отримувача батьківських прав.
В результаті проведеної державними соціальними інспекторами перевірки достовірності та повноти інформації, наданої відповідачкою ОСОБА_1, встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівців від 11 квітня 2011 року ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно своєї першої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Дані обставини відповідачкою ОСОБА_1 не були вчасно повідомлені, що потягнуло за собою безпідставну виплату коштів на загальну суму 3056 грн. 64 коп. за період з 01 серпня 2012 року по 30 листопада 2013 року призначених у вигляді соціальної допомоги при народженні другої дитини. Відповідно до розпорядження управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради від 18 грудня 2013 року згідно п. 49 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року із суми виплачуваної допомоги при народженні дитини з ОСОБА_1 утримано 20%, що становить 305 грн. 68 коп. Згідно розпорядження управління № 42338 від 13 лютого 2014 року виплата допомоги при народженні дитини припинена, а залишок суми переплати становить 2750 грн. 96 коп.
Відповідачці двічі 09 грудня 2013 року та 25 лютого 2014 року направлялись письмові попередження про необхідність повернення надміру виплачених бюджетних коштів в сумі 2750 грн. 96 коп., однак відповідачка жодних дій по їх поверненню в добровільному порядку не проводить.
Просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради надміру виплачену державну допомогу при народженні другої дитини в сумі 2750 грн. 96 коп.
Представники позивачів прокуратури Шевченківського району м. Чернівці та управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, просять стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь управління надміру виплачену державну допомогу при народженні другої дитини в сумі 2750 грн. 96 коп. з підстав, вказаних в позовній заяві, повністю підтвердивши викладені в ній обставини.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання двічі не з'явилась, хоча про день та час розгляду справи була повідомлена належним чином судовою повісткою за місцем реєстрації, про причини неявки суду не повідомила, суд вважає можливим розглянути справу у її відсутності.
Заслухавши пояснення представників позивачів, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що відповідачці ОСОБА_1 відповідно до ст.3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» призначено державну соціальну допомогу при народженні другої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (копія свідоцтва про народження а.с.8), в період з 01 серпня 2012 року по 31 липня 2016 року, що підтверджується копіями рішень від 27 липня 2012 року та 02 грудня 2013 року (а.с.11-12).
Згідно ст.12 цього Закону та п.13 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини. Допомога при народженні дитини надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину. При цьому розмір та строк виплати допомоги, яка призначається одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості живонароджених та усиновлених дітей (враховуючи померлих), які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога, її чоловіка (дружини), крім дітей, від виховання яких зазначена особа (її чоловік, дружина) відмовилась, а також дітей, які передані на виховання іншій особі, та повнолітньої дочки (повнолітнього сина) чоловіка, які не були усиновлені дружиною. Згідно ст.11 цього Закону допомога при народженні дитини припиняється у разі позбавлення отримувача батьківських прав.
В результаті проведеної державними соціальними інспекторами перевірки достовірності та повноти інформації, наданої відповідачкою ОСОБА_1, встановлено, що рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівців від 11 квітня 2011 року ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно своєї першої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується повідомлення служби у справах дітей Чернівецької міської ради (а.с.18).
Дані обставини відповідачкою ОСОБА_1 не були вчасно повідомлені, що потягнуло за собою безпідставну виплату коштів на загальну суму 3056 грн. 64 коп. за період з 01 серпня 2012 року по 30 листопада 2013 року, призначених у вигляді соціальної допомоги при народженні другої дитини. Відповідно до розпорядження управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради від 18 грудня 2013 року згідно п.49 постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року із суми виплачуваної допомоги при народженні дитини з ОСОБА_1 утримано 20%, що становить суму 305 грн. 68 коп. Згідно розпорядження управління № 42338 від 13 лютого 2014 року виплата допомоги при народженні дитини припинена, а залишок переплати становить суму 2750 грн. 96 коп., що підтверджується розрахунком переплати та копією розпорядження (а.с.13-17).
Відповідачці двічі 09 грудня 2013 року та 25 лютого 2014 року направлялись письмові попередження про необхідність повернення надміру виплачених бюджетних коштів в сумі 2750 грн. 96 коп. (копії на а.с.26-27), однак відповідачка жодних дій по їх поверненню в добровільному порядку не проводить.
Таким чином, суд вважає, що з відповідачки ОСОБА_1 належить стягнути на користь позивача управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради надміру виплачену державну допомогу при народженні дитини в сумі 2750 грн. 96 коп., задовольнивши повністю позовні вимоги.
На підставі викладеного, ст.ст.11, 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», керуючись ст.ст. 6, 7, 14, 18, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради на його рахунок № 354130230442893 в УДК Чернівецької області, МФО 856135, КОД 26075596, суму 2750 (дві тисячі сімсот п'ятдесят) гривень 96 копійок надміру виплаченої державної допомоги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівців.
СУДДЯ Л.К.КИРИЛЮК